niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Janów Lubelski

Janów Lubelski: Tajemniczy inwestor w strefie

Dodano: 24 września 2016, 22:17
Autor: (aa)

(fot. Urząd Miejski w Janowie Lubelskim)
(fot. Urząd Miejski w Janowie Lubelskim)

Blisko 2-hektarową działkę w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej „Borownica” kupiła firma spod Warszawy – z branży przetwórstwa owocowo-warzywnego. Urzędnicy prowadzą też rozmowy z innymi inwestorami.

– Jest to duża firma, która zajmuje się szeroko pojętym przetwórstwem owocowo-warzywnym. Ma dużo zakładów – mówi Elżbieta Iwankiewicz z Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

Na razie urzędnicy nie zdradzają ani nazwy firmy, ani profilu działalności podwarszawskiej firmy. – Jej władze nie chcą jeszcze wypowiadać się co do szczegółów inwestycji, ponieważ mają dwie koncepcje produktów, które mogłyby w Janowie Lubelskim powstawać – przyznaje Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. – Była taka prośba z ich strony, aby o szczegółach nie mówić.

Wiadomo, że nie będzie to na pewno chłodnia, gdyż nowy inwestor chce w Janowie Lubelskim uruchomić produkcję. Firma kupiła już działkę o powierzchni 1,87 ha w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej „Borownica”, która jest podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

– Został już podpisany akt notarialny – mówi Iwankiewicz. – Z tego co wiem, będzie starać się o dofinansowanie inwestycji z pieniędzy unijnych. Prawdopodobnie wniosek o dofinansowanie będą składać dopiero na początku przyszłego roku.

Teren, na którym ma powstać zakład, jest uzbrojony. – Są podłączone wszystkie media. Inwestor może rozpoczynać budowę w każdej chwili. Jest woda, gaz, kanalizacja. Także drogi są przystosowane do ciężkiego transportu – wylicza Iwankiewicz. – Firma musi uzyskać tylko wszelkie pozwolenia.

Urzędnicy rozmawiają też z innymi przedsiębiorcami. – Są to m.in. dwie firmy zagraniczne – potwierdza Iwankiewicz.

W strefie „Borownica” działa już pięć firm. Jedna jest z branży przetwórstwa owocowo-warzywnego. Jest też firma, która zajmuje się produkcją drzwi drewnianych. Pozostałe to firmy z branży przemysłu mechanicznego. W podstrefie TSSE w Janowie Lubelskim pracuje około tysiąca osób.

Hdhsjsj
Użytkownik niezarejestrowany
w
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Hdhsjsj
Hdhsjsj (18 sierpnia 2017 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyloży wyłoży. W warszafce musialby zapłacić 3000 zł i to na umowie. Tu da może 2 a moze 1800, na najnizsza i sie ludzie będą cieszyć.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2016 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tajemniczy inwestor - czyli taki którego nie ma:-)
Rozwiń
w
w (25 września 2016 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To sobie strzel.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2016 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zrozumcie, że żaden poważny inwestor nie wyłoży nigdy swoich pieniędzy w takiej dziurze jaką jest ten Janów. To byłoby jak strzał w kolano. Pozdrawiam
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!