sobota, 24 lutego 2018 r.

Janów Lubelski

Modliborzyce. Nowy rok w innej szkole

Dodano: 4 września 2016, 18:03
Autor: aa

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolicy Pierwszej (powiat janowski) nie rozpoczęli nowego roku w swojej szkole. Pierwszy raz poszli do Zespołu Szkół w Modliborzycach, gdzie będą się od teraz uczyć.

Ich szkoła z końcem wakacji została zlikwidowana. Są już pewne pomysły na wykorzystanie pustego budynku.

– Zgłosiło się do nas stowarzyszenie z Lublina z prośbą o użyczenie budynku po tej szkole, w którym chcą organizować m.in. warszaty i zajęcia w obszarze kultury i sztuki, ale też letnie obozy artystyczne – mówi Witold Kowalik, burmistrz Modliborzyc.

Podczas wtorkowej sesji, radni zapoznali się z koncepcją zagospodarowanie budynku po szkole przedstawioną przez stowarzyszenie. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolicy Pierwszej jest pierwszą szkołą w gminie Modliborzyce szkoła, która została zlikwidowana.

– Z tym zamiarem nosiliśmy się już od 6 lat – przyznaje burmistrz Modliborzyc. – W szkole uczyło się dziewięciu uczniów w trzech klasach. Wcześniej była to szkoła sześcioklasowa, później została zredukowana do trzech klas. Klasy były też łączone.

Dzieci do placówki w Modliborzycach będą dowożone. Cały sprzęt – w tym ławki, krzesła i meble zostały rozdysponowane pomiędzy trzy szkoły – Zespół Szkół, Zespół Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym i Zespół Szkół w Wierzchowiskach Drugich.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 września 2016 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dom kultury...może być!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!