niedziela, 25 lutego 2018 r.

Janów Lubelski

Trafiła do szpitala, ale już może wyjść. Teraz nikt nie chce przyjąć upośledzonej 21-latki

Dodano: 30 sierpnia 2016, 12:51

Kilkanaście dni temu upośledzona i ubezwłasnowolniona 21-latka z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie trafiła na obserwację do szpitala w Janowie Lubelskim. Według lekarzy nie ma już powodów do dalszej hospitalizacji pacjentki, ale nie mają gdzie kobiety odwieźć. DPS odmówił jej ponownego przyjęcia. Nie chce jej też 50 innych ośrodków.

Od piątku za przebywanie pacjentki na oddziale powinien płacić już dom pomocy społecznej. To co obecnie robi DPS to zrzucanie problemu na szpital – stwierdza dr n. med. Grzegorz Opielak, ordynator oddziału psychiatrii SP ZZOZ Janów Lubelski.

21-latka trafiła na oddział, którym kieruje dr Opielak, 13 dni temu. Przywieźli ją pracownicy DPS w Gościeradowie (powiat kraśnicki).

– To osoba upośledzona umysłowo w stopniu lekkim. Trafiła do nas z DPS-u w Gościeradowie z powodu rzekomej agresji. My ani w momencie przyjęcia pacjentki, ani podczas obserwacji na oddziale, takich zachowań nie zaobserwowaliśmy. Jeśli ta agresja rzeczywiście była, to prawdopodobnie była spowodowana zaburzeniami adaptacyjnymi. Być może w DPS-sie inne młodsze dzieci krzyczą i hałasują, co spowodowało, że pacjentka nie potrafiła się zintegrować z grupą – przypuszcza lekarz.

Zdaniem ordynatora oddziału psychiatrii, z tym problemem można sobie poradzić stosując odpowiednie leczenie farmakologicznie. – Trzeba tylko trochę serca i zrozumienia – tłumaczy dr Opielak.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
doktor
pomyśl
myślisz nieludzko
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

doktor
doktor (9 września 2016 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żyją, tylko mają inne sprawy...
Rozwiń
pomyśl
pomyśl (7 września 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cynik napisał:
Polska południowo wschodnia to ostoja PIS-u, który każe czuć się szczęśliwym z każdego poczętego (więc i narodzonego) życia. Chyba 21-latka ma jakichś rodziców, więc w czym problem? Dzwigać swój krzyż, zajmować się swoim dzieckiem skoro się sprowadziło na świat a nie zrzucać obowiązek na DPS, szpital, czy inne instytucje sponsorowane przez podatnikó!
Może rodzice nie żyją?
Rozwiń
myślisz nieludzko
myślisz nieludzko (7 września 2016 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Macie co chcecie obrońcy życia ! wasz argument URODZIĆ ! PRZECIEŻ MOŻNA DZIECIĄTKO ODDAĆ !!!  to teraz drodzy obrońcy życia zaopiekujcie się tym dzieciątkiem . Od rodziców się odwalcie bo jakby nie wy to pewnie kobieta poddałaby się aborcji ale zabraliście jej to prawo
Upośledzenie może być skutkiem np. niedotlenienia w teakcie porodu. Czy w tej sytuacji proponujes,z by lekarz lub położna skręcali dziecku kark?!
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2016 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To niestety problem wszystkich szpitali do których trafiają pacjenci nie zdolni do podjęcia świadomej decyzji o umieszczeniu w dps czy zol. Nie ma szybkiej ścieżki aby sąd rodzinny ustalił opiekuna prawnego ( czeka się conajmniej 6 miesięcy, jeśli pracownik mopr w miarę szybko zajmie się sprawą) a dopiero wówczas mopr ( w przypadku umieszczenia w dps) podejmuje działania o umieszczenie w dps (kolejne kilka miesięcy. W związku z powyższym na oddziałach leżą pacjenci, ktorzy wymagają jedynie pielęgnacji a nie leczenia...chory system!!!
Rozwiń
anka
anka (4 września 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obyście nigdy nie byli niepełnosprawni, oby też wam nie urodziło się wyczekiwane dziecko zupełnie inne niż marzycie. Aborcja wg was rozwiąże wszystkie problemy. Dorzućcie jeszcze eutanazję i potem trzymajcie za siebie kciuki, abyście do ostatniego dnia swojego życia byli decyzyjni i sprawni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!