11:58

Jest awans! Motor lepszy od Stomilu w rzutach karnych (zapis relacji na żywo)

0 1 A A
(fot. Motor Lublin)

Z ostatniego miejsca w tabeli na szóste po 34. kolejce. W barażach dwa trudne wyjazdy. A mimo to Motor i tak znalazł sposób, żeby wywalczyć awans do Fortuna I Ligi. Po rzutach karnych żółto-biało-niebiescy pokonali Stomil Olsztyn 4:1.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żebrakowski i 1:4! Motor pewnie wygrywa konkurs jedenastek i wraca na zaplecze ekstraklasy! Na tym poziomie rozgrywek żółto-biało-niebiescy ostatnio występowali w sezonie 2009/2010.

Caetano nie trafia! 1:3 i Motor blisko Fortuna I Ligi

Wójcik i 1:3

Shibata i 1:2

Rozmus i 0:2!

Kurbiel nie trafia! Nadal 0:1

Król na 0:1!

120+1' Koniec, zdecydują rzuty karne!

120' Jeszcze jedna minuta do końca dogrywki.

120' Po raz kolejny akcja prawą stroną, dogranie w pole karne, ale Caetano uderza niecelnie. Będzie jednak rzut rożny.

119' Szansa dla Motoru! Karlikowski wybija wprost pod nogi Wójcika, ten wpada w pole karne i uderza z ostrego kąta, ale nogą broni Mądrzyk.

117' Żebrakowski traci piłkę tuż przed swoim polem karnym, Krawczun uderza jednak niecelnie.

116' Kosior do Lisa, ten drugi strzela na bramkę, ale lekko i bez problemów łapie Mądrzyk.

114' Budziłek źle obliczył tor lotu piłki i sytuację ratuje Wójcik, który wybija piłkę na rzut rożny.

113' Krawczun zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

112' Caetano za Żwira.

111' Centra w pole karne, Budziłek z problemami, ale jednak łapie.

110' Kolejna dobra akcja Stomilu. Żwir sygnalizuje zmianę, bo łapią go już skurcze. Mimo to poszedł jeszcze za akcją i dostał piłkę na 16 metr, uderzył jednak nad poprzeczką.

108' A teraz rożny dla Motoru.

107' Gorąco pod bramką Motoru! ZWir strzela w... swojego kolegę, w końcu łapie Budziłek.

106' Gramy dalej!

105+3' Koniec pierwszej części dogrywki.

105+3' Teraz mocniej zabiły serca kibiców z Olsztyna. Po dalekim wykopie Budziłka niewiele zabrakło, żeby Lis przejął piłkę tuż przed Mądrzykiem. Ostatecznie szybszy bramkarz.

105' Kosior łatwo zatrzymany, a sędzia dorzuca do pierwszej dogrywki 3 minuty.

103' Motor wraca z dalekiej podróży! Kurbiel z bliska w poprzeczkę, po chwili Krawczun nad bramką. Stomil bardzo blisko drugiego gola.

101' Motor w dziesiątkę. Rudol faulem zatrzymał szarżę Kalisza i wyleciał z boiska po drugim "żółtku".

97' Reiman z dystansu nad bramką, alo Motor na pewno bardziej aktywny.

96' Żwir z ostrego kąta, ale prosto w ręce bramkarza Motoru.

94' Szansa dla Motoru, centra z prawej strony, Kurbiel uprzedził Rudola, bo byłoby groźnie. Czy w tej sytuacji gościom należał się rzut karny? VAR szybko rozwiewa wątpliwości, karnego nie ma, gramy dalej.

91' Rozmus za Staszaka i zaczynamy dogrywkę.

90+4' Koniec, chwila przerwy i czekamy na dogrywkę. A Motor musi drugi raz z rzędu grać dodatkowe 30 minut. Czy ekipa z Lublina znowu wyjdzie z opresji? Bo od gola na 1:1 grała już tak naprawdę tylko jedna drużyna - z Olsztyna.

90+'3 Głupia kartka Lisa za przetrzymanie piłki.

90+1' Lis do Lubereckiego, ale piłka ląduje na aucie.

90' Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

88' Znowu uffffffff. Centra, strzał głową Krawczuna, ale tuż obok słupka.

87' Rajd Kalisza, Rudol musi się ratować faulem, za który ogląda kartkę. A gospodarze będą mieli dobrą okazję na centrę z rzutu wolnego.

86' Trudne chwile przeżywa teraz zespół trenera Feio. Zamknięty w ostatnich fragmentach na swojej połowie.

84' Żebrakowski zmienia Kasprzyka.

84' Atak Stomilu lewą stroną, znowu groźnie, Rudol wybija na uwolnienie.

82' Uffffff świetne prostopadłe podanie Shibaty, kolejne już w drugiej połowie, ale Żwir zatrzymany na linii pola karnego, kiedy szykował się do strzału.

81' Shibata z dystansu, Budziłek jeszcze odbija i kolejny korner.

80' Rzut rożny dla Stomilu, mogło być groźnie, ale piłka w rękach Budziłka.

78' Kolejne bardzo złe podanie Szarka, piłka oddana za darmo.

77' Znowu strata blisko własnej bramki, tym razem Rafała Króla, ale wszystko kończy się dobrze dla Motoru, bo Budziłek łapie piłkę.

75' Zmiana także w drużynie Szymona Grabowskiego: Kalisz za Wójcika.

74' Kosior za Michała Króla.

73' Inicjatywa ciągle po stronie gospodarzy. Filip Wójcik ze Stomilu dostał piłkę na prawej stronie, "złamał" akcję do środka, ale uderzył wysoko nad bramką.

70' Stomil dostał skrzydeł po bramce i szuka drugiego gola. Teraz z kontrą wychodził Luberecki, ale faulem zatrzymuje go Shibata. I ogląda "żółtko".

67' A po chwili zamiast 0:2 jest 1:1! Michał Król z autu wyrzuca piłkę do Szarka, a ten... kiksuje. Piłkę przejmuje Kurbiel, oddaje do Żwira, a ten w trudnej sytuacji "położył" Rudola i wyczekał odpowiedni moment, żeby uderzyć do siatki na 1:1!

66' Motor blisko drugiego gola! Po rzucie rożnym Mądrzyk zatrzymuje Michała Króla!

64' Strata Shibaty, kontra gości, ale Kasprzyk musiał poczekać na kolegów. Ostatecznie Luberecki zagrywa z lewego skrzydła w pole karne. Problem w tym, że do rywali.

61' Świetna akcja Stomilu. Gospodarze szybko wymieniali podania, z prawej strony centrował Karlikowski, a ostatecznie w dobrej sytuacji, na wprost bramki znalazł sie Spychała, ale uderzył prosto w Budziłka.

60' Podwójna zmiana w ekipie Goncalo Feio. Wchodzą Reiman i Luberecki, a schodzą: Gąsior i Rybicki.

58' Dobra akcja Motoru na prawym skrzydle, Wójcik wrzuca w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie przejmuje piłki.

56' Stomil w drugiej połowie w ataku pozycyjnym, a ekipa z Lublina czeka na okazję do kontry, która mogłaby zamknąć mecz.

53' Mocne wstrzelenie piłki pod bramkę Stomilu przez Rybickiego, łapie jednak Mądrzyk.

52' Odpowiedź gości. Wójcik w szesnastkę z prawej strony, uderza Kasprzyk, ale także niecelnie.

51' Shibata centruje, znowu strzela Spychala, ale z trudnej pozycji i chociaż było groźniej niż poprzednio, to piłka mija bramkę Motoru.

50' Wolny dla gospodarzy, szansa na wrzutkę w pole karne.

49' Karlikowski z lewego skrzydła wrzuca w pole karne, Spychała strzela, ale obok bramki.

48' Kośmicki próbował wybić piłkę, żeby nie było rzutu rożnego, ale to mu się nie udało. Korner dla Motoru.

46' Szarek do Lisa bardzo źle i piłka dla Stomilu.

46' Gramy po przerwie!

46' Będzie potrójna zmiana w drużynie gospodarzy. Wchodzą: Kośmicki, Krawczun i Shibata. A z boiska schodzą: Kuban, Stromecki i Florek.

45+3' Koniec pierwszej połowy. Motor coraz bliżej powrotu do Fortuna I Ligi, ale przed nami jeszcze przynajmniej 45 minut.

45+1' Filip Wójcik z Motoru z kartką.

45' Pierwsza połowa potrwa 60 sekund dłużej.

42' Rzut rożny dla Stomilu, jest strzał głową, ale lekki i obok.

37' 0:1! Dziwne zachowanie defensywy Stomilu i gol dla Motoru! Po wrzutce Rybickiego z lewego skrzydła, po prawej stronie futbolówkę przejmuje Filip Wójcik. Przekłada sobie piłkę z prawej nogi na lewą i uderza do siatki, a obrońcy gospodarzy przyglądali się tylko i czekali, co zrobi zawodnik przyjezdnych.

36' A to już było, czyli... Szarek posyła daleką piłkę do przodu, tym razem na Michała Króla, ale znowu za mocno.

35' Rybicki do Staszaka przy linii końcowej, ale dobrze blokuje Spychała i od bramki zaczą gospodarze.

32' Michał Król strzela po ziemi, ale to tylko uderzenie do statystyk, znowu łapie Mądrzyk.

29' Słupek po strzale Spychały, ale później sygnalizacja bocznego arbitra, że piłka była zagrywana zza linii, więc gol i tak nie zostałby uznany.

28' Szkoda tej akcji Motoru. Goście wychodzili trzech na trzech, a Kasprzyk starał się zagrać prostopadle do kolegi, ale zrobił to zdecydowanie za mocno.

25' Wrzutka, zamieszanie pod bramką Stomilu i lekki strzał Filipa Wójcika, który łapie bez problemów Mądrzyk.

24' Michał Król wygrywa pojedynek z Karlikowskim, jest faulowany i gracz Stomilu ogląda kartkę.

23' Dobrze zapowiadała się ta akcja Motoru. Na koniec Rybicki schodzi do środka, ale zagrywa pod nogi... rywali.

21' Filip Wójcik ze Stomilu próbował wywalczyć rzut rożny, ale piłka odbiła się jeszcze od niego i zacznie Budziłek.

20' Znowu Rybicki, który miał dookoła siebie kilku rywali, ale zdołał "miękko" zagrać w pole karne. Problem w tym, że do nikogo.

19' Odpowiedź Motoru, ale po centrze Rybickiego z lewego skrzydła piłka opuściła boisko.

18' Świetna okazja dla Stomilu! Florek do Żwira, a ten odgrywa na lewą stronę do Karlikowskiego, który koncertowo psuje bardzo dobrą sytuację i uderza obok bramki.

16' Po drugiej stornie Spychała do Kurbiela też posyła długą piłkę, wybija Motor.

14' Teraz Rudol próbował zagrywać z pominięciem drugiej linii, ale ponownie nic z tego.

12' Szarek znowu posyła długą piłkę do Rybickiego i ta była ciut lepsza, ale znowu nic z tego nie wyszło, bo pomocnik nie opanował futbolówki.

10' Groźnie pod bramką Motoru. Florek odebrał piłkę Staszakowi i pognał pod bramkę. Jego dogranie w pole karne przyblokował Rudol i ostatecznie piłka dla Motoru.

8' Teraz atakuje Filip Wójcik z Motoru, ale zatrzymany przez rywali i piłkę przejmuje Stomil.

7' Świetna akcja Filipa Wójcika, ale tego ze Stomilu. Mija łatwo Rudola, zagrywa na lewe skrzydło, ale strzał gospodarzy pozostawia wiele do życzenia, zero zagrożenia.

6' Rafał Król z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką.

5' Starcie Stromeckiego z Gąsiorem w środku boiska, wydawało się, że faulował gracz Motoru, ale sędzia pokazuje "żótko" temu pierwszemu.

4' Dalekie podanie Szarka do Rybickiego, ale za mocne i od bramki Stomil.

3' Na razie Motor przy piłce, a gospodarze czekają na okazję do kontry.

1' Gramy!

-----------------------------------------

Znamy składy obu ekip. Goncalo Feio niespodziewanie zdecydował się posadzić na ławce Filipa Lubereckiego. W jego miejsce do składu wskoczył Jakub Staszak. Wełniaka i Ceglarza zastąpili za to: Dawid Kasprzyk oraz Mariusz Rybicki.

Goście będą musieli sobie radzić bez dwóch ważnych zawodników. W środę, w meczu z Kotwicą Kołobrzeg czwarte żółte kartki obejrzeli: Kacper Wełniak i Piotr Ceglarz. Po przymusowej pauzie do składu gospodarzy wróci za to Igor Kośmicki.

W tym sezonie Motor wygrał ze Stomilem na swoim boisku 1:0 po bramce Leszka Jagodzińskiego. W rewanżu, który odbył się pod koniec marca ekipa z Olsztyna pokonała żółto-biało-niebieskich 2:1 po golach: Huberta Krawczuna i Igora Kośmickiego. Dla przyjezdnych trafił Rafał Król.

------------------------------------------

Stomil Olsztyn - Motor Lublin 1:1 (0:1) w rzutach karnych 1:4

Bramki: Żwir (67) - Wójcik (37).

Stomil: Mądrzyk - Sadowski, Waleńcik, Kuban (46 Kośmicki), Wójcik (75 Kalisz), Karlikowski, Stromecki (46 Shibata), Spychała, Żwir (112 Caetano), Florek (46 Krawczun), Kurbiel.

Motor: Budziłek - Wójcik, Szarek, Rudol, Staszak (91 Rozmus), Gąsior (60 Reiman), Rybicki (60 Luberecki), R. Król, M. Król (73 Kosior), Lis, Kasprzyk (84 Żebrakowski).

Żółte kartki: Stromecki, Karlikowski, Shibata - Wójcik, Rudol, Lis.

Czerwona kartka: Rudol (Motor, 101 min, za drugą żółtą).

Sędziuje: Jarosław Przybył (Kluczbork).

e-Wydanie

Braun w Lublinie: Precz z eurokołchozem! Kandydaci Konfederacji do PE spotkali się z mieszkańcami
Zdjęcia

Unia Europejska do remontu, Zielony ład do kosza, a Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej do więzienia – takie hasła popłynęły między innymi ze sceny ustawionej na placu Litewskim podczas niedzielnej prezentacji kandydatów Konfederacji Wolność i Niepodległość do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 8, obejmującego województwo lubelskie. Do Lublina, by udzielić wsparcia ubiegającym się o mandaty europosła kandydatom – liderem listy jest prof. Mirosław Piotrowski, który zasiadał w europarlamencie w Brukseli przez trzy kadencje – przyjechał poseł Grzegorz Braun, prezes Konfederacji Korony Polskiej.

POM Iskra Piotrowice wygrała w Puławach, komplet wyników lubelskiej okręgówki

Fantastyczne widowisko w Puławach. Szczęśliwi zakończyli je gracze POM Iskra Piotrowice, których do zwycięstwa poprowadził Paweł Kośka.

Górnik Łęczna wygrywa w Warszawie z Polonią i wciąż walczy o PKO BP Ekstraklasę
film

W przedostatnim meczu 32. kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z Polonią Warszawa i awansował  na czwarte miejsce dające prawo gry w barażach o PKO BP Ekstraklasę

Janowianka mimo gry w dziesiątkę rozbiła Ładę, Kryształ grał do końca i dobrej formy Opolanina ciąg dalszy

Po piątkowej wygranej w Tomaszowie Lubelskim piłkarze Lewartu uciekli już Janowiance na siedem punktów. Drużyna Ireneusza Zarczuka mimo szybkiej czerwonej kartki odpowiedziała jednak liderowi w niedzielę i pokonała Ładę 1945 Biłgoraj 3:0. A to oznacza, że zmniejszyła straty do lidera, do czterech „oczek”.

Plenerowe rozpoczęcie sezonu w Radości
foto

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z otwarcia sezonu w Radoście, najpopularniejszej plenerowej miejscówce w Lublinie. Na początek zdjęcia z imprezy Latino Party, która rozgrzała parkiet do czerwoności.

Motor nie dał szans rywalom w DMPJ. Cierniak bez awansu w SEC Challenge

W niedzielę na torze przy Al. Zygmuntowskich rozegrano drugą rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Motor nie dał szans rywalom i w cuglach wygrał zmagania.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. 24-latek został śmigłowcem przetransportowany do szpitala

Do kolejnego, poważnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło dzisiaj w naszym województwie. Po południu w Bogucinie w powiecie lubelskim kierujący land roverem zderzył się z 24-latkiem jadącym hondą. Motocyklista został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Lublinie.

Sygnał Lublin wygrał kolejny mecz i zapewnił sobie awans do IV ligi [zdjęcia]

Sygnał Lublin w sobotę rozgromił na własnym boisku Hetmana Gołąb. A w niedzielę podopieczni Przemysława Drabika mogli już zacząć świętować awans do IV ligi.

Świdniczanka uratowała punkt w Tarnowie, porażki Podlasia i Chełmianki

W piątek Białą Podlaską odwiedził trzeci w tabeli Star Starachowice. Podlasie liczyło na przełamanie serii sześciu meczów bez zwycięstwa, ale po pierwszym kwadransie wydawało się już, że to będzie zadanie z gatunku „mission impossible”. Gospodarze szybko stracili gola, a za chwilę zawodnika i chociaż jeszcze powalczyli, to przegrali 0:3.

Kamiński i Saryusz-Wolski w Lublinie. Nie ma zgody PiS na superpaństwo europejskie
Zdjęcia

Kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu lubelskiego na czele z liderami listy Mariuszem Kamińskim, byłym posłem i szefem CBA, skazanym prawomocnym wyrokiem w tzw. aferze gruntowej oraz europosłem PiS Jackiem Saryuszem-Wolskim spotkali się w niedzielę z mieszkańcami Lublina. – Kandydujemy z jasnym przesłaniem, wizją obecności Polski w Unii Europejskiej, która jest związkiem suwerennych narodów i suwerennych państw, które nawzajem się szanują, które współpracują gospodarczo, politycznie i które w sytuacjach trudnych, kryzysowych okazują sobie solidarność – mówił Kamiński. – Nowy traktat to już nie jest Unia suwerennych państw. To jest superpaństwo, gdzie państwa członkowskie już nie są suwerenne – dodał Saryusz-Wolski.

Sobotnia prywatka
foto

Prywatki mają swój klimat oraz swoich fanów, to także bardzo popularny cykl imprez w Rzut Beretem. Zobaczcie, co się działo na poprzedniej imprezie. To była noc pełna niezapomnianych chwil i tańca do białego rana.

Zdrowie psychiczne we współczesnych czasach. Zagrożenia i nadzieje
Patronat Dziennika Wschodniego

Przed nami XII konferencja z cyklu „Problemy współczesnej profilaktyki”. Specjaliści spotkają się na Lubelskiej Akademii WSEI i podyskutują o zagrożeniach i skuteczności pomocy psychologicznej.

Zamojskie przebłyski w kotle rozczarowań, czyli historia Hetmana
MAGAZYN

20. marca 2024 minęło 75 lat od utworzenia piłkarskiej 2. Ligi, w 2008 r. nazwanej 1. Ligą. Dziś zamieszczamy kolejną część wspomnień z okazji brylantowego jubileuszu drugo(pierwszo)ligowców, poświęconą drugoligowym występom piłkarzy Hetmana.

III Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej Fundacja Grupy Aliplast. Zagrali by pomóc dzieciom [zdjęcia, wideo]
NASZ PATRONAT
film

Fundacja Grupy Aliplast zorganizowała w sobotę III Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej. Na boiskach przy ul. Wacława Moritza nie brakowało walki, ale najważniejsze było zebranie funduszy na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin powalczą o Gladiatory

Poznaliśmy nazwiska szczypiornistek nominowanych do Gladiatorów. W najważniejszej kategorii – zawodniczka sezonu, o tytuł powalczy Magda Balsam.