I LIGA

Lider z Lublina! Motor wygrał z Lechią Gdańsk po golu w doliczonym czasie gry

Goncalo Feio (Motor Lublin): Kluczem jest to, że mam drużynę, a nie 11 czy 15 piłkarzy

Derby dla Górnika Łęczna! Motor przegrał pierwszy mecz w sezonie po golu z 90 minuty [zdjęcia]

Zbigniew Jakubas skomentował odejście z Motoru Lublin trenera Goncalo Feio

W poniedziałek kibice żółto-biało-niebieskich wpadli w kompletnie osłupienie po tym jak w mediach pojawiła się informacja o złożeniu dymisji przez Goncalo Feio, który wprowadził Motor Lublin na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Klub wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie, a teraz głos zabrał również Zbigniew Jakubas

Trzęsienie ziemi w Motorze Lublin. Dymisja Goncalo Feio została przyjęta, jest już nowy trener!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. W poniedziałek rano pojawiły się zaskakujące wieści, że Goncalo Feio po porażce z walczącą o utrzymanie Stalą Rzeszów (1:2) podał się do dymisji. Klub szybko zareagował na plotki i potwierdził te informacje w specjalnym oświadczeniu. Feio nie jest już trenerem Motoru Lublin, a jego miejsce na ławce zajmie dotychczasowy asystent Mateusz Stolarski.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mecz ze Zniczem miał różne fazy

Górnik Łęczna w drugim meczu z rzędu stracił gola w doliczonym czasie gry. Jednak tym razem nie przegrał spotkania tylko podzielił się punktami ze Zniczem Pruszków. Jak niedzielny mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

Górnik Łęczna prowadził długo ze Zniczem Pruszków, ale zakończył mecz z ogromnym niedosytem

Górnik Łęczna był o krok od piątej w tym sezonie wygranej na własnym stadionie. Zielono-czarni przez ponad 80. minut prowadzili ze Zniczem Pruszków, ale w doliczonym czasie gry goście zdołali odebrać łęcznianom zwycięstwo

Goncalo Feio (Motor Lublin): Mieliśmy więcej sytuacji, ale w piłce wygrywa ten, kto strzela bramki

Kibice Motoru liczyli, że ich pupile wykorzystają problemy Stali Rzeszów i zgarną w sobotę trzy punkty. Niestety, gospodarze przerwali kiepską passę i wygrali 2:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Motor zostawił wszystkie punkty w Rzeszowie, Stal przerwała fatalną passę [zobacz bramki]

Każda passa kiedyś się kończy. W sobotę boleśnie przekonali się o tym piłkarze Motoru. Drużyna Goncalo Feio zagrała w Rzeszowie z najsłabszym zespołem zaplecza ekstraklasy, który na wiosnę doznał kompletu czterech porażek. Stal mocno się jednak zmobilizowała i ograła wyżej notowanego rywala 2:1.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 2:1 (zapis relacji na żywo)

Motor niespodziewanie zostawił w Rzeszowie wszystkie trzy punkty. Stal pokonała w sobotę drużynę Goncalo Feio 2:1.

Górnik Łęczna kontra rozpędzony Znicz Pruszków

Po porażce w Płocku Górnik Łęczna wraca na swój stadion, na którym jest niepokonany. W niedzielę (godz. 15) zielono-czarni zmierzą się u siebie ze Zniczem Pruszków,

Motor jedzie do Rzeszowa na mecz ze Stalą. Rywal, który nie wygrał od listopada

Po dwóch remisach z rzędu nadarza się świetna okazja, żeby wrócić do wygrywania. Motor w sobotę zmierzy się na wyjeździe z najgorszą w tym roku na zapleczu ekstraklasy Stalą Rzeszów (godz. 17.30). Spotkanie będzie można obejrzeć na Polsacie Sport Extra.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Jesteśmy sami sobie winni

Górnik Łęczna w poniedziałek poniósł pierwszą porażkę, odkąd za wyniki zespołu odpowiada Pavol Stano. Zielono-czarni przegrali na wyjeździe z Wisłą Płock, a rywale decydującą bramkę strzelili w piątej doliczonej minucie gry. Jak kończące 23. kolejkę Fortuna I Ligi spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Trzy gole, czerwona kartka i słodka zemsta byłego stopera w meczu Górnika Łęczna z Wisłą Płock

W kończącym 23. kolejkę meczu Fortuna I Ligi Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1:2. Bohaterem spotkania okazał się… były stoper Górnika, a obecnie „Nafciarzy” Marcin Biernat strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu gry

Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się z drużyną swojego byłego prezesa

Na zakończenie 23. kolejki Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Dla obu ekip poniedziałkowe spotkanie będzie mieć dodatkowe „smaczki”

Goncalo Feio po meczu Motor - Polonia ostro o pracy sędziów. "Pięknie nas skręciliście"

W sobotę piłkarze Motoru tylko zremisowali u siebie z Polonią Warszawa 1:1. W trakcie spotkania kilka kontrowersyjnych decyzji podjął jednak arbiter zawodów. Najpierw nie podyktował karnego dla gospodarzy, później przyznał jedenastkę „Czarnym Koszulom”, a następnie uznał gola. Dlatego na konferencji prasowej po meczu trener Goncalo Feio nie gryzł się w język.

Kuriozalny rzut karny, Motor zgubił punkty w meczu z Polonią Warszawa [zdjęcia, wideo]

Motor ostatnio często wygrywał z Polonią Warszawa. Czy to w lidze, czy sparingach. W sobotę piłkarze Goncalo Feio nie sprostali jednak roli faworyta i tylko zremisowali u siebie z rywalem znajdującym się w strefie spadkowej 1:1.

Goncalo Feio wkrótce przedłuży kontrakt z Motorem Lublin?

Umowa Goncalo Feio z Motorem jest ważna jedynie do 30 czerwca tego roku. Ostatnio, podczas przedłużania kontraktu ze szkoleniowcem z Portugalii było sporo zamieszania. Wygląda na to, że tym razem będzie zupełnie inaczej. Podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Polonią Warszawa, trener przyznał, że jest już po słowie z właścicielem klubu.

Motor Lublin znowu zmierzy się z Polonią Warszawa. "Przyjadą przerwać passę gorszych wyników"

Czas na kolejny pojedynek Motoru i Polonii Warszawa. Kolejny, bo obie drużyny nie tylko często rywalizują ze sobą ow lidze, ale i w sparingach. Sobotnie spotkanie na Arenie Lublin rozpocznie się o godz. 15.

Goncalo Feio z licencją UEFA Pro. Trener Motoru Lublin w doborowym towarzystwie

Trener Motoru Lublin Goncalo Feio uzyskał we wtorek licencję UEFA Pro. A to oznacza, że bez przeszkód może prowadzić teraz kluby na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polce, ale i Europie.

Górnik Łęczna uzupełnia kadrę kontraktując nowego obrońcę

23-letni Sebastian Rojek podpisał z Górnikiem Łęczna kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku

Motor Lublin pytał o byłego piłkarza Legii Warszawa?

Ciekawe plotki w sprawie Jarosława Niezgody. Były zawodnik Legii Warszawa, a ostatnio gracz Portland Timbers z ligi MLS, znalazł się ponoć na celowniku… pierwszoligowego Motoru Lublin – informuje TVP Sport.

Lukas Klemenz (Górnik Łęczna): Remis z Motorem to sprawiedliwy wynik

Rozmowa z Lukasem Klemenzem, obrońcą Górnika Łęczna

Świetna atmosfera na trybunach podczas derbów Górnik Łęczna – Motor Lublin [zdjęcia kibiców]

Drugie w sezonie 23/24 derby Lubelszczyzny na zapleczu ekstraklasy dostarczyły solidnej dawki emocji. Górnik Łęczna przegrywał z Motorem Lublin, ale doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się remisem 1:1. Z trybun spotkanie oglądało około siedmiu tysięcy widzów.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Każdego rywala chcemy zdominować

Górnik Łęczna rozegrał już jedenaste spotkanie w tym sezonie u siebie, ale nadal jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała meczu na własnym stadionie. Po derbach z Motorem zadowolony z postawy drużyny był Pavol Stano

Goncalo Feio (Motor Lublin): Dzięki kibicom mieliśmy do czynienia ze świętem piłkarskim

Derby Lubelszczyzny stały na dobrym poziomie, a oba zespoły pokazały na boisku sporo piłkarskiej jakości. Po meczu trener Goncalo Feio chwalił zarówno swoich piłkarzy jak i Górnika, ale dał jasno do zrozumienia, że Motoru Lublin nie zadowalają remisy tylko zwycięstwa.

Derby Lubelszczyzny w Łęcznej. Górnik podzielił się punktami z Motorem [zapis relacji na żywo]

O 12.40 rozpoczną się drugie w tym sezonie derby Lubelszyczyny na poziomie Fortuna I Ligi. W Lublinie górą był Górnik, który wygrał z Motorem 1:0. Czy dzisiaj żółto-biało-niebiescy wezmą rewanż czy znów lepsi okażą się łęcznianie?

Górnik Łęczna i Motor Lublin na remis w derbach Lubelszczyzny [zobacz zdjęcia i bramki z meczu]

Na trybunach około siedmiu tysięcy kibiców i kapitalna atmosfera. A na boisku: wysokie tempo, ciekawe akcje i dwa gole. Motor Lublin miał swoje momenty, Górnik Łęczna także, ale ostatecznie obie ekipy musiały się zadowolić remisem.