Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

6 września 2019 r.
18:38

Kierunki i wolne miejsca na studiach w Lublinie. Jaka oferta w drugim naborze?

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
0 7 A A
Na UMCS rekrutacja trwa do drugiej połowy września
Na UMCS rekrutacja trwa do drugiej połowy września

Lubelskie uczelnie publiczne przygotowały ciekawą ofertę w drugim naborze. We wrześniu swoich szans będą szukać m.in. te osoby, które pisały poprawki we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na największym uniwersytecie w Lublinie rekrutacja na studia trwa do drugiej połowy września. – UMCS daje możliwość kształcenia na 80 kierunkach i blisko 250 specjalnościach, na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Chętnych zapraszamy także na studia podyplomowe (do wyboru jest 70 kierunków) oraz na studia doktoranckie, które od 1 października będą prowadzone w trzech szkołach doktorskich – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

UMCS

Na studia I stopnia stacjonarnie wolne miejsca są jeszcze m.in. na archeologię, edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, filologię polską, fizykę, germanistykę, historię, logopedię z audiologią, matematykę, matematykę w finansach, pedagogikę specjalną, ukrainistykę czy zarządzanie w politykach publicznych.

Na Wydziale Zamiejscowym w Puławach rekrutacja trwa na administracje publiczną, chemię techniczną czy fizjoterapię. Poza studiami magisterskimi trwają zapisy również na studia inżynierskie. Dostępne kierunki to fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna czy inżynieria nowoczesnych materiałów.

Nabór trwa także na studiach II stopnia. – Zostanie ona zakończona w drugiej połowie września. Naszym kandydatom oferujemy możliwość wyboru spośród ponad 60 kierunków – dodaje Adamska.

KUL

Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie trwa do 18 września, natomiast rekrutacja na studia podyplomowe zakończy się 30 września. – Na większości dostępnych kierunków pozostało jeszcze po kilka miejsc, a ich listę można sprawdzić na stronie www.kandydat.kul.pl – mówi Leszek Wojtowicz z Działu Komunikacji KUL.

Wolne miejsca na studia I stopnia są jeszcze na 42 kierunkach, m.in. na architekturze krajobrazu, biotechnologii, doradztwie kariery i doradztwie personalnym, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, edytorstwie, filologiach, krajoznawstwie i turystyce kulturowej, lingwistyce stosowanej, teologii czy lingwistyce stosowanej.

Trwa również nabór na kierunki prowadzone w języku angielskim (Applied Anthropology czy Theological Studies) i na studia II stopnia. Kierunki, na których są jeszcze miejsca to m.in. humanistyka cyfrowa, międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, muzykologia, nauka o rodzinie, retoryka stosowana czy prawo unii europejskiej.

Rekrutacja jest prowadzona przez stronę internetową do wyczerpania wolnych miejsc.

Politechnika Lubelska

Tu rekrutacja zakończyła się na 9 kierunkach. Na pozostałych trwa do 15 września. Studia I stopnia stacjonarnie są prowadzone na kierunkach takich jak: elektrotechnika, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, transport, edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria bezpieczeństwa, matematyka i zarządzanie. Dodatkowo na tych dwóch ostatnich kierunkach rekrutacja trwa również na II stopień.

Na Politechnice kandydaci mogą jeszcze zacząć studiować zaocznie. Miejsca są dostępne na takich kierunkach jak elektrotechnika, informatyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria logistyki, finanse i rachunkowość czy marketing i komunikacja rynkowa.

Uniwersytet Przyrodniczy

Podania można składać do 17 września z wyjątkiem hipologii i jeździectwa (do 13 września). – Prowadzimy rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne. Część kandydatów jest już zarejestrowana i czeka na wyniki matur poprawkowych, z nadzieją, że będą mogli rozpocząć studia na wybranych przez siebie kierunkach – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy uczelni.

Kierunki stacjonarne, na które prowadzona jest druga tura rekrutacji to m.in. bioinżynieria, ekonomia, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, analityka weterynaryjna, biologia, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe czy inżynieria rolnicza i leśna.

Kierunki zaoczne, na które można się jeszcze zapisać to m.in. leśnictwo, rolnictwo, biologia, biokosmetologia, behawiorystyka zwierząt, ogrodnictwo, geodezja i kartografia, inżynieria chemiczna i procesowa, transport i logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, dietetyka, gastronomia i sztuka kulinarna czy technologia żywności i żywienie człowieka.

Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja trwa do 11 października. 24 miejsca są dostępne na ratownictwo medyczne. Jest to jedyny kierunek I stopnia, na który można składać podania. 4 miejsca są jeszcze dostępne na kosmetologii II stopnia oraz 2 na pielęgniarstwo II stopnia. Największym zainteresowaniem tak jak co roku cieszą się kierunki lekarskie oraz farmacja.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

390 Pudełek Szczęścia dla dzieci
WSPARCIE
galeria

390 Pudełek Szczęścia dla dzieci

We wtorek z okazji późnego Dnia Dziecka do małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego trafiło 390 Pudełek Szczęścia. Znalazły się w nich flamastry, kolorowanki, książeczki, paluszki i zdrowe smakołyki. Upominki przekazała dla dzieci Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W przygotowaniu pomogli darczyńcy i wolontariusze.

Drogowcy przesunęli termin składania dokumentów przez potencjalnych wykonawców obwodnicy Tarnogrodu (zdjęcie ilustarcyjne)
OBWODNICA

Przesunęli Tarnogród, bo pytań było za dużo 

Nieco opóźni się rozpoczęcie budowy obwodnicy Tarnogrodu. A to za sprawą dużej liczby pytań ze strony potencjalnych wykonawców tej inwestycji.

Zmiany, które we mnie nastąpiły jest mi bardzo trudno opisać – tu i teraz słowami – dlatego opisałam to piosenką. Ale wciąż eksploruję te same wartości, a przynajmniej tak mi się wydaje - mówi Bovska
WYWIAD
film

Bovska: Mam teraz inną świadomość

Uwielbiam pisać w pociągach. Wtedy jestem jakby zawieszona w czasie i najlepiej mi się pisze. Zresztą, to właśnie w autobusie do Nieporętu powstało wiele tekstów na moją debiutancką płytę – o muzyce i nowym teledysku opowiada nam Bovska

Pierwszy dzwonek 25 lat temu. Dziś uczy się tu 1500 dzieci
JUBILEUSZ
galeria

Pierwszy dzwonek 25 lat temu. Dziś uczy się tu 1500 dzieci

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie świętowała ćwierć wieku swojego istnienia. Pierwszych 420 uczniów rozpoczęło swoją edukację we wrześniu 1999 roku. Obecnie w placówce uczy się 1500 dzieci.

Weekend na Słonecznym Wrotkowie
8 czerwca 2024, 10:00

Weekend na Słonecznym Wrotkowie

W najbliższą sobotę i niedzielę, na terenie Słonecznego Wrotkowa odbędzie się czwarta edycja Eko Pikniku. Eko Piknik to nie tylko wspólne dbanie o przyrodę, ale także mnóstwo fantastycznej zabawy i pro-ekologicznej edukacji.

To oni tworzyli zręby demokracji. Medale dla zasłużonych
LUBLIN
galeria

To oni tworzyli zręby demokracji. Medale dla zasłużonych

4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze, częściowo wolne, wybory w Polsce po erze komunizmu. Z tej okazji w Lublinie odbyło się spotkanie poświęcone przedwyborczej działalności lubelskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wręczył dwa medale Lublin Bohaterom.

Świdnik Air Festival: Komunikacją miejską lub pociągiem, żeby oglądać lotnicze pokazy
NASZ PATRONAT
15 czerwca 2024, 0:00

Świdnik Air Festival: Komunikacją miejską lub pociągiem, żeby oglądać lotnicze pokazy

Do największej imprezy lotniczej po tej stronie Wisły zostało zaledwie 10 dni. Organizatorzy zachęcają uczestników do korzystania z komunikacji miejskiej oraz pociągów.

Tak wyglądają parkingi na osiedlu Zamoyskiego w Zamościu. Jest nieciekawie. Studzienki nie są w stanie przyjąć takiej ilości wody
ZDJĘCIA, FILM
galeria

Potężna ulewa nad Zamościem. Zalane piwnice, podwórka, parkingi

Zaczęło padać mniej więcej półtorej godziny temu i z każdą minutą jest coraz gorzej. Wody przybywa. Strażacy nie nadążają z odbieraniem telefonów i interwencjami. W Zamościu leje jak z cebra, grzmi i błyska.

Nowi księża, nowi wikariusze, czyli roszady w Archidiecezji Lubelskiej
LISTA

Nowi księża, nowi wikariusze, czyli roszady w Archidiecezji Lubelskiej

Jak co roku w czerwcu w archidiecezji lubelskiej zachodzą zmiany w parafiach. Dołączyli także nowi kapłani.

Wystawa "Tamara Łempicka - ponad granicami" cieszy się dużym zainteresowaniem. W ramach Lubelskich Dni Seniora, mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę i posłuchać ciekawostek z życia artystki.
ZDJĘCIA
galeria

Lubelscy seniorzy z wizytą u Tamary Łempickiej

Lubelskie Dni Seniora trwają w najlepsze. We wtorek mieszkańcy Lublina wybrali się na zamek i zapoznali się ze sztuką Tamary Łempickiej.

Korki są zmorą mieszkańców Niemiec (zdjęcie ilustracyjne)
CZAS NA BUDOWĘ

10 lat czekają na obwodnicę Niemiec. Dzieci już dorosły, a korki wciąż stoją

Minimum 30 minut trwa teraz przejazd przez Niemce. Olbrzymie korki rujnują codzienne życie i biznesy. Mieszkańcy mają dość i liczą na szybkie rozpoczęcie budowy obwodnicy. Urzędy wciąż tkwią w papierach, a politycy obiecują, że droga powstanie do 2026 roku.

LPEC wychodzi w miasto. Utrudnienia na ruchliwej ulicy
LUBLIN

LPEC wychodzi w miasto. Utrudnienia na ruchliwej ulicy

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczyna prace na jednej z ruchliwych ulic Lublina. Utrudnienia potrwają do końca września.

Zielony Ład: Rolnicy ostrzegają konsumentów przed "syfem"
PROTEST
galeria

Zielony Ład: Rolnicy ostrzegają konsumentów przed "syfem"

Nie chcemy przecież, żeby polski chleb zastąpił ten syf spoza Unii Europejskiej, który wjeżdża do Polski w niekontrolowany sposób – mówią rolnicy, którzy we wtorek przed Zielonym Ładem ostrzegali mieszkańców Białej Podlaskiej.

Państwo finansuje in vitro. Miasto swój program kończy
BIAŁA PODLASKA

Państwo finansuje in vitro. Miasto swój program kończy

Ruszył rządowy program in vitro. W związku z tym Biała Podlaska, która wprowadziła takie wsparcie w ubiegłym roku, swojego miejskiego projektu nie będzie kontynuować.

Burze narobiły szkód. Wóz strażacki w rowie
UWAGA

Burze narobiły szkód. Wóz strażacki w rowie

Grzmi, pada i zalewa. Strażacy mają dziś mnóstwo roboty z usuwaniem skutków burzy i intensywnych opadów. Woda wdarła się m.in. do szkoły podstawowej w Wojciechowie. Pędzący jej na ratunek wóz strażacki wpadł do rowu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!