Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 marca 2018 r.
18:29

36-latek okrzyknięty "sanitariuszem śmierci" w Niemczech. Studiował w Lublinie?

79 32 A A

Niemiecka policja szuka osób, których bliscy mieli kontakt z 36-letnim Grzegorzem Wolsztajnem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niemieccy śledczy podejrzewają go o zabójstwo swojego podopiecznego i usiłowanie zabójstwa co najmniej czterech innych osób. 36-letni Grzegorz Stanisław Wolsztajn miał zamordować 87-letniego staruszka, podając mu zbyt dużą dawkę insuliny. Policja opublikowała wizerunek Polaka i poszukuje innych osób, którymi zajmował się pielęgniarz.

Od lutego Polak przebywa w areszcie w Monachium. Trafił tam po tym, jak w dziwnych okolicznościach zmarł jego podopieczny. 87-letni emeryt umarł z powodu przedawkowania insuliny, choć nigdy nie chorował on na cukrzycę. Wolsztajn jest podejrzany o to, że to on podał insulinę podopiecznemu. Policja informuje, że przyznał się do tego.

Wolsztajn jest również podejrzany o usiłowanie zabójstwa czterech innych osób.

Według niemieckich mediów, które okrzyknęły Wolsztajna "sanitariuszem śmierci", chciał przywłaszczyć sobie należące do ofiar pieniądze i kosztowności.

Niemieccy śledczy informują o 20 osobach, którymi opiekował się Polak, ale podejrzewają, że mogło być ich więcej. Apelują do wszystkich osób, których bliscy mieli z nim kontakt.

36-latek napisał w jednym z portali społecznościowych, że studiował w Lublinie. Poprosiliśmy uczelnię o komentarz w tej sprawie, ale jej biuro prasowe odmówiło nam odpowiedzi, powołując się na ochronę danych osobowych.

Zobacz także: Mąż zamordowanej kobiety odnaleziony w płonącym samochodzie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 00:49
Grzesiu ma juz calkiem solidne konto - falszywe fundacje, defraudacja pieniedzy, falszowanie dokumentow, poswiadczanie nieprawdy, kradzieze. W polsce bylo mu za ciasno od tych akrobacji no to sobie podniosl poprzeczke. A w leb to powinni dostac ci, ktorzy go zlekcewazyli lata wczesniej - prokuratorzy, sedziowie i policja.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 14:38
słodki misio,taki w sam raz dla feministek
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 07:49
Kryptonim Master Szef - syn kononowicza
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 21:59
- wiadomo skąd brał insulinę, o ile się leczył na cukrzycę, stwierdził Szermlock - skąd o tym wiesz Holmsie? _ elementarne mój drogi Młotsonie, weź se go i zważ.... :)
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 19:27
Skoro szkopstwo adolfa okrzyknęło jednego chorego gościa "sanitariuszem śmierci", to ja nazwać tysiące SSmanow z załog KL LUBLIN - KL AUSCHWITZ i dziesiątki innych obozów śmierci założonych przez obywateli 3 rzeszy niemieckiej ? ? (pisownia zamierzona)
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 19:27
Miałam go w znajomych na Fejsie.Ciagle szukał osób do opieki w Niemczech.Wydawal się miły.Szok
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 13:07
Nie wygląda na Polaka. To chyba jakis Amerykan?
Avatar
kaka / 8 marca 2018 o 12:04
******dziennikwschodni.pl/forum/o-wszystkim/o-wszystkim/36-latek-okrzykniety-quotsanitariuszem-smierciquot-w-niemczech-studiowal-w-lublinie,t,185360.html
Avatar
Misiło / 8 marca 2018 o 11:39
Wolfstain, a nie nazywa się oby tak jeden z redaktorów z TV Publicznej? Może to jakiś kuzyn, rodzina?
Avatar
jerzy / 8 marca 2018 o 11:38
To nie Polak,to Helmut z Bawarii...
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 00:49
Grzesiu ma juz calkiem solidne konto - falszywe fundacje, defraudacja pieniedzy, falszowanie dokumentow, poswiadczanie nieprawdy, kradzieze. W polsce bylo mu za ciasno od tych akrobacji no to sobie podniosl poprzeczke. A w leb to powinni dostac ci, ktorzy go zlekcewazyli lata wczesniej - prokuratorzy, sedziowie i policja.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 14:38
słodki misio,taki w sam raz dla feministek
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 07:49
Kryptonim Master Szef - syn kononowicza
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 21:59
- wiadomo skąd brał insulinę, o ile się leczył na cukrzycę, stwierdził Szermlock - skąd o tym wiesz Holmsie? _ elementarne mój drogi Młotsonie, weź se go i zważ.... :)
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 19:27
Skoro szkopstwo adolfa okrzyknęło jednego chorego gościa "sanitariuszem śmierci", to ja nazwać tysiące SSmanow z załog KL LUBLIN - KL AUSCHWITZ i dziesiątki innych obozów śmierci założonych przez obywateli 3 rzeszy niemieckiej ? ? (pisownia zamierzona)
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 19:27
Miałam go w znajomych na Fejsie.Ciagle szukał osób do opieki w Niemczech.Wydawal się miły.Szok
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 13:07
Nie wygląda na Polaka. To chyba jakis Amerykan?
Avatar
kaka / 8 marca 2018 o 12:04
******dziennikwschodni.pl/forum/o-wszystkim/o-wszystkim/36-latek-okrzykniety-quotsanitariuszem-smierciquot-w-niemczech-studiowal-w-lublinie,t,185360.html
Avatar
Misiło / 8 marca 2018 o 11:39
Wolfstain, a nie nazywa się oby tak jeden z redaktorów z TV Publicznej? Może to jakiś kuzyn, rodzina?
Avatar
jerzy / 8 marca 2018 o 11:38
To nie Polak,to Helmut z Bawarii...
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 2 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 4 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 1

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

Niwa pogrążyła LZS Dobryń, wyniki ostatniej kolejki bialskiej okręgówki

Niwa pogrążyła LZS Dobryń, wyniki ostatniej kolejki bialskiej okręgówki 1 1

Lider Orlęta Łuków przegrały pierwszy mecz w sezonie. Drużynę beniaminka IV ligi pokonał Tytan Wisznice. Po porażce 2:5 ze zdegradowaną już wcześniej Niwą Łomazy do klasy A spadł również LZS Dobryń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!