Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 lutego 2018 r.
15:09

Wyprawa na K2. Adam Bielecki miał wypadek

51 10 A A

Adam Bielecki, jeden z himalaistów, którzy wspinają się na K2 miał wypadek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bielecki dostał dużym kamieniem w głowę. Prawdopodobnie życie uratował mu kask. Himalaista ma złamany nos.

- Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy - napisał na Facebooku.

K2 to jedyny ośmiotysięcznik, który nie został zdobyty zimą. Do tej pory miały miejsce trzy próby zimowego wejścia. Polacy wysyłali dwie ekspedycje - w latach 1987/88 i 2002/2003. W obu uczestniczył kierownik obecnej wyprawy, Krzysztof Wielicki.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 8 lutego 2018 o 09:02
Niektórzy o tym pamiętają i potrafią zawrócić kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście metrów przed wierzchołkiem, ale są też tacy, którzy wchodzą ostatkim sił  i nie dają rady zejść. Parę lat temu mieliśmy tego przykład.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 06:31
Wielicki to legenda. Oglądałem o nim film na YT.... polecam... A Tak szczerze to podziwiam tych ludzi, że się tam pchają. Wyobraźcie sobie przebywanie tam non stop w (-30 st. C) - w namiotach nie ma ogrzewania, a tu jeszcze trzeba się kimnąć, wspinać, schodzić, , znowu wspinać itd.... pomijam fakt, że po przekroczeniu 7500m zaczyna się tzw strefa powolnej śmierci organizmu, czy byście leżeli czy siedzieli to i tak po woli umieracie. Trzeba dobrze wyliczyć siły by zejść.... zanim się umrze..... Dla mnie to ekstremalne hobby....
Avatar
hrabiaski / 7 lutego 2018 o 21:17
może ktoś mnie oświeci ile ta fanaberia kosztuje i kto za to płaci,i o ile w wypadku powodzenia zwiększy się PKB.
Avatar
pablo / 7 lutego 2018 o 19:57
życzymy szybkiego powrotu do zdrowia:)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:47
dlaczego ciemne lemingi nie organizują jeszcze pomocy?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:38
i teraz następna zbiórka narodowa...
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:51
chco se skikać po górkach to niech se skaczo to ich priwatna sprawa chco się pozabijać to też ich problem. ale po co to nagłaśniać i pokazywać wróco to się pochwalo. a druga sprawa to nie chce by za moje podatki wyciągano ich z bagna helykopteramy ratownikami za dolary. powinni sami kupić polisę ubezp.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:27
Po co dziennikarzu debilu zamieszczasz zdjęcie rozwalonego nosa jakieś magika, który realizuje swoje pasje. Czy ja jako czytelnik muszę być mordowany takimi obrazkami? To, że masz wzwód patrząc ta zakrwawiony nos nie znaczy, że to jest normą dla wszystkich
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:51
należało mu się . niech wraca do domu .
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:18
To nie wypadek, to zamach. Ruscy tamu winni.
Avatar
Henio / 8 lutego 2018 o 09:02
Niektórzy o tym pamiętają i potrafią zawrócić kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście metrów przed wierzchołkiem, ale są też tacy, którzy wchodzą ostatkim sił  i nie dają rady zejść. Parę lat temu mieliśmy tego przykład.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 06:31
Wielicki to legenda. Oglądałem o nim film na YT.... polecam... A Tak szczerze to podziwiam tych ludzi, że się tam pchają. Wyobraźcie sobie przebywanie tam non stop w (-30 st. C) - w namiotach nie ma ogrzewania, a tu jeszcze trzeba się kimnąć, wspinać, schodzić, , znowu wspinać itd.... pomijam fakt, że po przekroczeniu 7500m zaczyna się tzw strefa powolnej śmierci organizmu, czy byście leżeli czy siedzieli to i tak po woli umieracie. Trzeba dobrze wyliczyć siły by zejść.... zanim się umrze..... Dla mnie to ekstremalne hobby....
Avatar
hrabiaski / 7 lutego 2018 o 21:17
może ktoś mnie oświeci ile ta fanaberia kosztuje i kto za to płaci,i o ile w wypadku powodzenia zwiększy się PKB.
Avatar
pablo / 7 lutego 2018 o 19:57
życzymy szybkiego powrotu do zdrowia:)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:47
dlaczego ciemne lemingi nie organizują jeszcze pomocy?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:38
i teraz następna zbiórka narodowa...
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:51
chco se skikać po górkach to niech se skaczo to ich priwatna sprawa chco się pozabijać to też ich problem. ale po co to nagłaśniać i pokazywać wróco to się pochwalo. a druga sprawa to nie chce by za moje podatki wyciągano ich z bagna helykopteramy ratownikami za dolary. powinni sami kupić polisę ubezp.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:27
Po co dziennikarzu debilu zamieszczasz zdjęcie rozwalonego nosa jakieś magika, który realizuje swoje pasje. Czy ja jako czytelnik muszę być mordowany takimi obrazkami? To, że masz wzwód patrząc ta zakrwawiony nos nie znaczy, że to jest normą dla wszystkich
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:51
należało mu się . niech wraca do domu .
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:18
To nie wypadek, to zamach. Ruscy tamu winni.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 20 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!