niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Afganistan: Nasze śmigłowce niszczą cele

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2010, 16:47

Przewieziono 360 osób, ponad 13 ton ładunku i wykonano blisko 280 operacji lotniczych – to bilans zaledwie siedmiu ostatnich dni pracy żołnierzy Samodzielnej Grupy Powietrznej, pełniących służbę w Afganistanie.

Wszystkie loty wykonywane w ramach działalności kontyngentu to operacje lotnicze, do których zalicza się: loty bojowe, rozpoznawcze i transportowe. To nie są jedyne zadania SGP.

Załogi śmigłowców Mi-17 i Mi-24 osłaniają również liczne konwoje i patrole realizowane przez zgrupowania bojowe. Dodatkowo utrzymują w gotowości załogi, w ramach dyżuru QRF (Quick Reaction Force – Siły Szybkiego Reagowania).

Cyklicznie wykonywane są loty rozpoznawcze. Nieustannie w pogotowiu dyżurują załogi na wypadek potrzeby wsparcia operacji wykonywanych przez poszczególne pododdziały.

Tylko w tym tygodniu w ramach dyżuru QRF śmigłowce Mi-24 zlokalizowały patrol amerykański, z którym stracono łączność. Następnie osłaniały jego dalszą drogę, obserwując ewentualne zagrożenia ze strony przeciwnika.

Namierzono również kilka miejsc, z których mógłby być przeprowadzony atak ogniowy. W akcjach brała udział para śmigłowców Mi-24, które po zlokalizowaniu miejsca i upewnieniu się, że nie ma tam osób postronnych, zniszczyły cel.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!