piątek, 26 maja 2017 r.

Kraj Świat

Antysemicki plakat w oficjalnym kalendarzu Ratusza

Dodano: 24 grudnia 2011, 15:59
Autor: (drs)

Plakat, na którym żołnierz z miotaczem ognia tępi szczury z pejsami, w jarmułkach i z gwiazdą Dawida znalazł się w oficjalnym kalendarzu wydanym przez Urząd miasta stołecznego Warszawy – donosi "Rzeczpospolita”.

W kalendarzu znalazły się przedwojenne plakaty, wśród nich wspomniana reklama tygodnika "Rozwój” okraszona hasłem: ""Rozwój" walczy o dobrobyt Polski, propagując solidarność narodową, pracę i organizację żywiołu polskiego; broni Polski przed zalewem żydowskim; łączy wszystkich Polaków pod hasłem "swój do swego po swoje"".

Kalendarz wywołał wiele kontrowersji, Barbara Sułek-Kowalska, wykładowca UW i członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów wystosowała do prezydent Warszawy list otwarty.

- Nie śmiem wierzyć, że złożyła Pani swój podpis na wydanym właśnie i wręczanym jako miły upominek Kalendarzu Warszawy 2012, nie przeglądając jego zawartości – przytacza fragment listu "Rzeczpospolita”.

Urzędnicy nie widzą nic złego w umieszczeniu takiego plakatu w kalendarzu i tłumaczą, że chcieli oddać charakter przedwojennej Warszawy, a "antysemickie ciągoty” były wtedy silne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24