Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 lutego 2016 r.
18:30

Autostradą z Budapesztu do wschodniej Polski. Po spotkaniu Szydło z Orbanem

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 19 A A
(fot. P. Tracz / KPRM)
(fot. P. Tracz / KPRM)

Premierzy Polski i Węgier Beata Szydło i Viktor Orban zapowiedzieli w poniedziałek umacnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Premier Beata Szydło po spotkaniu z Orbanem podkreśliła, że Polska bardzo liczy na to, iż "współpraca z węgierskimi braćmi - gospodarcza i polityczna - będzie coraz bardziej się zacieśniała".
 
- Dla nas wszystkich ważne jest to, aby Europa Środkowa, by nasz region rozwijał się i żeby był ważnym graczem na arenie międzynarodowej, również w UE. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj porozmawiać o ważnych sprawach - powiedziała Szydło.
 
- Porozumieliśmy się z panią premier Szydło, że w następnych latach będziemy dalej umacniać współpracę Grupy Wyszehradzkiej, (...) jako wspólny cel wyznaczyliśmy wzmocnienie tego związku - oświadczył Orban w Budapeszcie na wspólnej konferencji prasowej.
 
Orban podkreślił, że „najwyższy czas rozpocząć debatę w Europie Środkowej, jakiej UE chcemy”. Wyraził nadzieję, że dojdzie do serii konferencji, debat i konsultacji krajów regionu na ten temat.
 
Orban zapewnił, że "wysoko ocenia i docenia" wizytę premier Szydło w Budapeszcie. - Ta wizyta ma wielkie znaczenie, ponieważ od sukcesu naszego regionu, Europy Środkowo-Wschodniej, zależy tak naprawdę sukces całej Europy - podkreślił.
 
Kolejnym tematem rozmów były - jak mówił - kwestie gospodarcze. Orban wyraził nadzieję, że kontakty między polskimi i węgierskimi przedsiębiorcami będą jeszcze bliższe.
 
- Porozumieliśmy się, że połączymy szybkimi trasami drogowymi nasze wschodnie tereny ekonomiczne. Od Budapesztu poczynając, w kierunku Koszyc, dalej do wschodniej Polski będzie system autostrad - poinformował węgierski premier. Jak dodał, jest też zgoda na "wzmacnianie" połączeń kolejowych i lotniczych między naszymi krajami.
 
Orban mówił też o potrzebie wzrostu węgierskich inwestycji w Polsce i polskich na Węgrzech.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:54
wreszcie WRESZCIE, nawet i po 4 pasy w każdą stronę i brak ograniczeń prędkości. Wreszcie "urządzenie" do rozpędzenia serca środkowej Europy
Avatar
Nie Gorski / 10 lutego 2016 o 13:28

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów. "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.


Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszego deptaka nie dziwi rozsadnie myslacego czlowieka, ow osobnik czesto wylewa zolc i frustracje atakujac to prezydenta lub cokolwiek z PO zwiazane,takze tyle w temacie. Tu taki grzeczny i obrazony wypowiedziami a dobrze by bylo poszukac wczesniejszych wpisow i insuinacji, w nich zawartych na temat poruszony powyzej :)

Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszeg... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 13:07

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

rozwiń
Avatar
Wojciech / 10 lutego 2016 o 12:25

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.

o człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny ... rozwiń
Avatar
Podkarpatek / 10 lutego 2016 o 12:11

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.


Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:25
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspres... rozwiń
Avatar
crx / 10 lutego 2016 o 11:21

Buahahahahaa,pasztetowa aspiruje do rangi żony stanu!

O dobre !!! Żona stanu ...;-))) Był już taki jeden który chciał zbudować  autostradę do Prus Wschodnich...Czym to się skończyło ...? A który kraj był jego sojusznikiem ...? Czy przypadkiem nie Węgry ...? 

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:16
No ciekawe skad na te autostrady kase znajdzie. Razem ta para wyglada podejrzanie ludzaco jak boheterowie pewnego slynnego filmu animowanego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:12

Może Szydło z Kaczyńskim przyczynili by sie do wzrostu demograficznego. Bardzo często przecież sie spotykają.

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:06

Zbudować to może  Szydło co najwyżej domek dla kota kaczyńskiego

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:54
wreszcie WRESZCIE, nawet i po 4 pasy w każdą stronę i brak ograniczeń prędkości. Wreszcie "urządzenie" do rozpędzenia serca środkowej Europy
Avatar
Nie Gorski / 10 lutego 2016 o 13:28

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów. "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.


Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszego deptaka nie dziwi rozsadnie myslacego czlowieka, ow osobnik czesto wylewa zolc i frustracje atakujac to prezydenta lub cokolwiek z PO zwiazane,takze tyle w temacie. Tu taki grzeczny i obrazony wypowiedziami a dobrze by bylo poszukac wczesniejszych wpisow i insuinacji, w nich zawartych na temat poruszony powyzej :)

Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszeg... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 13:07

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

rozwiń
Avatar
Wojciech / 10 lutego 2016 o 12:25

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.

o człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny ... rozwiń
Avatar
Podkarpatek / 10 lutego 2016 o 12:11

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.


Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:25
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspres... rozwiń
Avatar
crx / 10 lutego 2016 o 11:21

Buahahahahaa,pasztetowa aspiruje do rangi żony stanu!

O dobre !!! Żona stanu ...;-))) Był już taki jeden który chciał zbudować  autostradę do Prus Wschodnich...Czym to się skończyło ...? A który kraj był jego sojusznikiem ...? Czy przypadkiem nie Węgry ...? 

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:16
No ciekawe skad na te autostrady kase znajdzie. Razem ta para wyglada podejrzanie ludzaco jak boheterowie pewnego slynnego filmu animowanego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:12

Może Szydło z Kaczyńskim przyczynili by sie do wzrostu demograficznego. Bardzo często przecież sie spotykają.

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:06

Zbudować to może  Szydło co najwyżej domek dla kota kaczyńskiego

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!