Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

22 marca 2016 r.
8:34

Bruksela: Wybuchy na lotnisku i na stacji metra. Ponad 20 osób nie żyje

0 16 A A

Dzisiaj rano doszło do dwóch wybuchów na lotnisku w Brukseli. Wiadomo już, że są ranni i zabici. Ładunki wybuchowe eksplodowały także na stacji metra.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samoloty zostały zawrócone, a pasażerowie awakuowani. Po wybuchu widać, że budynek portu lotniczego jest zniszczony. Do eksplozji miało dojść w hali odlotów. Zginęło 11 osób.

Do wybuchów doszło także na jeden ze stacji metra. Wstrzymano transport publiczny. Wszystkie stacje metra ewakuowano. Szef belgijskiego MSW powiedział, że alert terrorystyczny podniesiono do maksimum. Według belgijskich mediów w metrze zginęło 15 osób. Granica belgijsko-francuska została zamknięta

Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze: "Jestem zszokowany informacjami o zamachach w Brukseli. Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem. Kondolencje dla rodzin Ofiar."

 

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:49

a może ,to tylko wynik niepełnej integracji ? może jakby było wiecej hajsu  socjalu i hurrys pochodzenia europejskiego (cu.vy) za darmo i że można by po jej użyciu bezkarnie łeb nożem urżnąć? może natchnęło by ten dar niebios od allacha i merkel dla nas do bardziej pokojowego wspólistnienia

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 19:24
Pani Szydło ma CZARODZIEJSKĄ RÓŻDŻKĘ i natychmiast uczyni z RP raj. PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania ludzi odpowiedzialnych za całkowite wykluczenie mnie z istnienia. Dramat ma miejsce. Popieram żądanie poprawy prawa i jego właściwego stosowania. Nie znam sytuacji, podonie jak większość tu komentujących. To oznacza, że nie mam pojęcia, jak zapobiec zabójstwom, zamachom, terrorowi i w ogóle złu. Nasuwa się ..., ale nie widzę sensu CICHEGO KRZYKU - dajcie mi dane, a rozkmienię problemy. Moi wrogowie sa pewni, że nie zginą w żadnym zamachu, są pewni, że nie mam żadnych szans na istnienie. Innymi słowy mam mniej do powiedzenia od przeciętnego bezdomnego, który nie ma żadnego fachu. Właściciel zakładu pogrzebowego: TERAZ MA WIELE DO POWIEDZENIA. Utrzymujący się z wnajmu: JEGO ZAPYTAJ, TO ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. Młodzi: NIE UWAŻAMY CIĘ ZA ŚWIRA, ALE NIE CHCEMY SŁYSZEĆ O ... . Matka młodego sędziego sądu: PAN TO I TAK JEST NAJMNIEJ GROŹNY ZE WSZYSTKICH, KTÓRYCH STĄD ZNAM. A wcześniej: ALE WYNIKI!. Tak, czy siak, nie istnieję. Szczerze? Chyba górę wziąłby mój honor i za żadne pieniądze nie pomogę. Wolę umrzeć albo zginąć.
Pani Szydło ma CZARODZIEJSKĄ RÓŻDŻKĘ i natychmiast uczyni z RP raj. PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc... rozwiń
Avatar
lewactwo truje komunały / 22 marca 2016 o 15:56
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
 frazesy i komunały. 
 
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 man... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 12:30
tak sie konczy asymilacja arabow z europejczykami Oni dobrze pamietaja wojny krzyzowe i odplacaja nam za to
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 12:21
Wreszcie Lis, Niesiołowski itp. szaleńcy mają swoją wymarzoną krew na ulicach. Tylko ten pech - nie W-wa ale Bruksela.
Avatar
sss / 22 marca 2016 o 12:14

Po drodze zahacza o torun i pomodla sie o rozumek dla Ciebie i reszty barankow.

Zaczynając od siebie :))

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 11:57
A u nas spokój.Nie licząc wygłupów kodziarzy.Dzięki PISowi mogę spokojnie chodzić po ulicach.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 11:49

Pojadą do Brukseli protestować dlaczego nie ma jeszcze rezolucji w sprawie łamania demokracji w Polsce.

Po drodze zahacza o torun i pomodla sie o rozumek dla Ciebie i reszty barankow.
Avatar
wz crx / 22 marca 2016 o 11:40

co na to kodziarze?

Każdy system społeczny budowany na pogardzie i nienawiści człowieka do człowieka zaczyna się pojedynczymi aktami terroru , a kończy globalnym konfliktem zbrojnym z olbrzymią ilością ofiar !!! W zasadzie jest tylko jedno pytanie -o tę ilość ofiar...;-(((

Avatar
sss / 22 marca 2016 o 11:20

co na to kodziarze?

Pojadą do Brukseli protestować dlaczego nie ma jeszcze rezolucji w sprawie łamania demokracji w Polsce.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:49

a może ,to tylko wynik niepełnej integracji ? może jakby było wiecej hajsu  socjalu i hurrys pochodzenia europejskiego (cu.vy) za darmo i że można by po jej użyciu bezkarnie łeb nożem urżnąć? może natchnęło by ten dar niebios od allacha i merkel dla nas do bardziej pokojowego wspólistnienia

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 19:24
Pani Szydło ma CZARODZIEJSKĄ RÓŻDŻKĘ i natychmiast uczyni z RP raj. PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania ludzi odpowiedzialnych za całkowite wykluczenie mnie z istnienia. Dramat ma miejsce. Popieram żądanie poprawy prawa i jego właściwego stosowania. Nie znam sytuacji, podonie jak większość tu komentujących. To oznacza, że nie mam pojęcia, jak zapobiec zabójstwom, zamachom, terrorowi i w ogóle złu. Nasuwa się ..., ale nie widzę sensu CICHEGO KRZYKU - dajcie mi dane, a rozkmienię problemy. Moi wrogowie sa pewni, że nie zginą w żadnym zamachu, są pewni, że nie mam żadnych szans na istnienie. Innymi słowy mam mniej do powiedzenia od przeciętnego bezdomnego, który nie ma żadnego fachu. Właściciel zakładu pogrzebowego: TERAZ MA WIELE DO POWIEDZENIA. Utrzymujący się z wnajmu: JEGO ZAPYTAJ, TO ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. Młodzi: NIE UWAŻAMY CIĘ ZA ŚWIRA, ALE NIE CHCEMY SŁYSZEĆ O ... . Matka młodego sędziego sądu: PAN TO I TAK JEST NAJMNIEJ GROŹNY ZE WSZYSTKICH, KTÓRYCH STĄD ZNAM. A wcześniej: ALE WYNIKI!. Tak, czy siak, nie istnieję. Szczerze? Chyba górę wziąłby mój honor i za żadne pieniądze nie pomogę. Wolę umrzeć albo zginąć.
Pani Szydło ma CZARODZIEJSKĄ RÓŻDŻKĘ i natychmiast uczyni z RP raj. PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc... rozwiń
Avatar
lewactwo truje komunały / 22 marca 2016 o 15:56
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
 frazesy i komunały. 
 
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 man... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 12:30
tak sie konczy asymilacja arabow z europejczykami Oni dobrze pamietaja wojny krzyzowe i odplacaja nam za to
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 12:21
Wreszcie Lis, Niesiołowski itp. szaleńcy mają swoją wymarzoną krew na ulicach. Tylko ten pech - nie W-wa ale Bruksela.
Avatar
sss / 22 marca 2016 o 12:14

Po drodze zahacza o torun i pomodla sie o rozumek dla Ciebie i reszty barankow.

Zaczynając od siebie :))

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 11:57
A u nas spokój.Nie licząc wygłupów kodziarzy.Dzięki PISowi mogę spokojnie chodzić po ulicach.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 11:49

Pojadą do Brukseli protestować dlaczego nie ma jeszcze rezolucji w sprawie łamania demokracji w Polsce.

Po drodze zahacza o torun i pomodla sie o rozumek dla Ciebie i reszty barankow.
Avatar
wz crx / 22 marca 2016 o 11:40

co na to kodziarze?

Każdy system społeczny budowany na pogardzie i nienawiści człowieka do człowieka zaczyna się pojedynczymi aktami terroru , a kończy globalnym konfliktem zbrojnym z olbrzymią ilością ofiar !!! W zasadzie jest tylko jedno pytanie -o tę ilość ofiar...;-(((

Avatar
sss / 22 marca 2016 o 11:20

co na to kodziarze?

Pojadą do Brukseli protestować dlaczego nie ma jeszcze rezolucji w sprawie łamania demokracji w Polsce.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra