piątek, 23 lutego 2018 r.

Kraj Świat

ESK 2016: Ludzie kultury w radzie programowej Warszawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2011, 16:15

Dziś na pierwszym oficjalnym posiedzeniu spotkali się członkowie Rady Programowej Warszawy - kandydatki do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W jej skład wchodzi jedenastu przedstawicieli teatru, architektury, sztuki i muzyki.

Wchodzący w skład rady Sebastian Cichocki, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zauważył, że członkowie rady odpowiadają na co dzień za różne projekty artystyczne. Dzięki temu mają doświadczenie w przyciąganiu i włączaniu warszawiaków w kulturę (co jest jednym z głównych wymagań w konkursie o tytuł ESK 2016).

Obok Cichockiego i Świątkowskiej, członkami warszawskiej Rady Programowej są: założycielka Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana Bogna Świątkowska, varsavianista Marek Ostrowski, wydawca przewodnika "Citydoping Warszawa” Robert Przepiórski, dziennikarka Beata Stasińska, architekt i członek pracowni architektonicznej Centrala Jakub Szczęsny, Katarzyna Szustow z Teatru Dramatycznego, krytyk architektury Jarosław Trybuś, kontrabasista Tadeusz Wielecki, Olga Woźniak z Centrum Nauki Kopernik oraz kuratorka sztuki Joanna Warsza.

Zadaniem gremium jest opiniowanie, rekomendowanie i ewentualne wyrażanie dezaprobaty wobec propozycji programu kulturalnego, który wejdzie w skład dokumentu aplikacyjnego.
Konkurs o tytuł ESK 2016 rozstrzygnie 21 czerwca Komisja Selekcyjna. Wcześniej odwiedzi ona uczestniczące w konkursie miasta i zapoznana się z ich aplikacjami. Spośród pięciu polskich miast (też Lublin, Gdańsk, Wrocław, Katowice), które zakwalifikowały się do finałowego etapu konkursu, jedynie w Warszawie powołano Radę Programową.

Według Ewy Czeszejko-Sochackiej, pełnomocnika prezydenta Warszawy ds. ESK, w ten sposób stolica podkreśla, że bardzo poważnie traktuje starania o tytuł. Zgodnie z regulaminem konkursu, do powołania takiego organu jest zobligowany jego zwycięzca.
(PAP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!