środa, 24 maja 2017 r.

Kraj Świat

Kogo pochowano na Wawelu? Jarosław Kaczyński ma wątpliwości

Dodano: 20 grudnia 2010, 14:53
Autor: j

Jarosław Kaczyński powiedział dziś na konferencji prasowej, że w Smoleńsku rozpoznał ciało brata po charakterystycznej bliźnie. Natomiast ciało, które przywieziono do Warszawy już takiej blizny nie miało.

– Nie ukrywam, że o ile rozpoznałem ciało świętej pamięci brata na lotnisku, i tu nie miałem wątpliwości, podałem zresztą charakterystyczne cechy, i one zostały potwierdzone, tzn. bliznę na ręce po ciężkim złamaniu ręki, o tyle, kiedy już widziałem ciało przywiezione do Polski w trumnie, tego nie rozpoznałem – powiedział Jarosław Kaczyński. – To był człowiek, który w ogóle nie przypominał mojego brata.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że w Rosji, podczas okazania mu ciała Lecha Kaczyńskiego tuż po katastrofie smoleńskiej, obok szczątków prezydenta RP leżały także inne. Nie wiadomo czyje.

Czy zatem Jarosław Kaczyński złoży wniosek o ekshumację zwłok swojego brata? – Decyzji w tej sprawie ani ja, ani moja bratanica, jeszcze nie podjęliśmy – odpowiedział.

Niedawno wątpliwości, czy z Rosji przywieziono szczątki ich najbliższych, zgłaszały też rodziny wicemarszałka Senatu, Krzysztofa Putry i posła PiS Przemysława Gosiewskiego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24