Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 listopada 2017 r.
10:26

Ksiądz sprawił sobie porsche, teraz je sprzedaje

224 14 A A
(fot. Porsche macan / kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl)

Ksiądz zapytał dlaczego na niedzielnych mszach jest coraz mniej wiernych. W odpowiedzi parafinie wytknęli mu, co im się nie podoba

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak piszą wierni z Kasiny Wielkiej (pow. limanowski), pierwszą decyzją jaka im się nie spodobała było to, kiedy odmówił jednemu z wiernych mszy odpustowej w Kaplicy Na Brzegu, gdyż "nie uznaje przydrożnych kapliczek".

Kolejną rzeczą była też zmiana trasy procesji Bożego Ciała, której "nie zmieniła nawet okupacja hitlerowska, ani czasy stalinowskie".

Parafianom nie spodobało się także to, że proboszcz sprawił sobie porsche, warte 400 tys. zł.

- Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, zbiera po domach wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną, a te prace nadal nie są wykonywane tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów, przykładowo sportowy Porsche Macan (2017 rok), wart sporo ponad 400 000 tyś. zł. Każdy mający samochód zdaje sobie sprawę jakie są koszty utrzymania pojazdu OC, AC, NW, Assistance, mechanika, itd…  - piszą na stronie internetowej.

Po tym wybuchł skandal. Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej opublikowano komunikat proboszcza. 

8 listopada, po wieczornej mszy w kościele parafialnym, ksiądz wygłosił swoje oświadczenie. - W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą mojego samochodu, podjąłem decyzję o jego sprzedaży i przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków na pomoc ubogim, do rozdysponowania przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam - usłyszeli wierni od proboszcza.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 10 listopada 2017 o 08:27
Przekazał na Caritas? Zabawne. Akurat Caritas to już będzie wiedział komu te pieniądze do kieszeni włożyć. A biedne dzieci nadal będą biedne.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:27
"JEŻELI KTOŚ POCZUŁ SIĘ URAŻONY" Księżulku - nie zakumałeś że to Pan Bóg któremu obiecywałeś spędzić życie w jego służbie w cnocie ubóstwa czuje się urażony ? Ja jako katolik mocno powątpiewam czy taki człowiek wierzy w Pana Boga ? Idź i spowiadaj się do takiego
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:05
Nie ma to jak żyć w ubóstwie i z racji ubóstwa podobać się Panu Bogu. Topnieje grono rzeczywistych sług Bożych no i na efekty nie trzeba było czekać. Dzisiaj dla chrześcijańskiej jedności mniejszym zagrożeniem jest Hartman z Palikotem niż niektórzy sutannowi. Różnie tłumaczą te swoje wybryki wiernym - ja wiem że z diabelskiego ogona kropidła zrobić się nie da .
Avatar
Ksiądz Wikary / 9 listopada 2017 o 15:15
Jezu Chryste - od Świętego Mikołaja dostał, za wierną służbę Watykanowi!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:14
To miłe że przeprosił
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:07
haha brawo czarny - po coś sprzedawał ? golić "owieczki" - po to są !!!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:04
Chyba Urząd Skarbowy powinien się odezwać do Księcia i zapytaniem skąd miał tyle kasy na taki samochód.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:53
Takim samochodem szybciej dotrze do Boga, bo to droga bardzo daleka....
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:52
Interesujecie się księdzem z drugiego końca Polski jako prasa lokalna a o przekręcie z zajezdnią MPK pt "Centrum Zana " ani słowem.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:50
Czekamy na ruchy kolaborantów z PO/PSL. Czy się doczekamy.
Avatar
m / 10 listopada 2017 o 08:27
Przekazał na Caritas? Zabawne. Akurat Caritas to już będzie wiedział komu te pieniądze do kieszeni włożyć. A biedne dzieci nadal będą biedne.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:27
"JEŻELI KTOŚ POCZUŁ SIĘ URAŻONY" Księżulku - nie zakumałeś że to Pan Bóg któremu obiecywałeś spędzić życie w jego służbie w cnocie ubóstwa czuje się urażony ? Ja jako katolik mocno powątpiewam czy taki człowiek wierzy w Pana Boga ? Idź i spowiadaj się do takiego
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:05
Nie ma to jak żyć w ubóstwie i z racji ubóstwa podobać się Panu Bogu. Topnieje grono rzeczywistych sług Bożych no i na efekty nie trzeba było czekać. Dzisiaj dla chrześcijańskiej jedności mniejszym zagrożeniem jest Hartman z Palikotem niż niektórzy sutannowi. Różnie tłumaczą te swoje wybryki wiernym - ja wiem że z diabelskiego ogona kropidła zrobić się nie da .
Avatar
Ksiądz Wikary / 9 listopada 2017 o 15:15
Jezu Chryste - od Świętego Mikołaja dostał, za wierną służbę Watykanowi!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:14
To miłe że przeprosił
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:07
haha brawo czarny - po coś sprzedawał ? golić "owieczki" - po to są !!!
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 15:04
Chyba Urząd Skarbowy powinien się odezwać do Księcia i zapytaniem skąd miał tyle kasy na taki samochód.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:53
Takim samochodem szybciej dotrze do Boga, bo to droga bardzo daleka....
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:52
Interesujecie się księdzem z drugiego końca Polski jako prasa lokalna a o przekręcie z zajezdnią MPK pt "Centrum Zana " ani słowem.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 11:50
Czekamy na ruchy kolaborantów z PO/PSL. Czy się doczekamy.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!