czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Loteria wizowa do USA: Ostatnia chwila na walkę o wizę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 14:12
Autor: IZI

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Tylko do soboty 5 listopada można zgłaszać się do udziału w loterii wizowej do USA. Ci, którym dopisze szczęście, będą mogli legalnie przeprowadzić się za ocean.

Stany Zjednoczone co roku rozdają 50 tys. wiz. Losują je wśród mieszkańców tych krajów, z których w ciągu ostatnich pięciu lat do USA przyjechało mniej niż właśnie 50 tys. imigrantów. Polacy mogą brać udział w tej loterii po raz pierwszy od sześciu lat.

Przygotuj dokumenty i włącz komputer

Ale chętnym zostało już niewiele czasu. Zgłoszenia do loterii można przesyłać przez Internet do południa czasu wschodnioamerykańskiego w sobotę, czyli do godziny 18 czasu obowiązującego teraz w Polsce. Ambasada Stanów Zjednoczonych odradza czekanie do ostatniej chwili. Tuż przed zakończeniem rejestracji, napływających zgłoszeń może być wyjątkowo dużo, a to może spowodować opóźnienia w funkcjonowaniu strony internetowej.

Formularz zgłoszeniowy i link do instrukcji wypełniania wniosku znajdziemy pod adresem www.dvlottery.state.gov. Warto dokładnie zapoznać się z opisanymi tam wymogami i przygotować wcześniej wszystkie potrzebne dane oraz odpowiednie zdjęcie. Raz przesłanego formularza nie można już poprawiać.

Po właściwym wypełnieniu wniosku, na stronie internetowej zobaczymy swoje imię i nazwisko oraz indywidualny numer rejestracyjny. Najlepiej go wydrukować, ponieważ po kilku miesiącach będzie nam potrzebny, żeby sprawdzić, czy zostaliśmy wylosowani.

Formularz to nie wszystko

Trzeba pamiętać, że samo przesłanie wniosku nie oznacza spełnienia wszystkich wymogów koniecznych do uzyskania wizy. Żeby wziąć udział w losowaniu trzeba mieć odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie zawodowe. Minimum to pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik oraz dwuletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w ciągu ostatnich pięciu lat.

Wyniki w Internecie

Osoby, które spełnią wszystkie wymagania i zostaną wylosowane, dowiedzą się o tym z Internetu. Rezultaty losowania będzie można sprawdzać od 1 maja 2012 r. na stronie www.dvlottery.state.gov.

Sam udział w loterii jest bezpłatny. Tylko te osoby, które zdobędą szanse na wyjazd, będą musiały przygotować się na koszty. Wiza kosztuje 819 dolarów, około 50 zł trzeba wydać na konieczne zaświadczenie o niekaralności, a około 200 zł na badania lekarskie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!