Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 lipca 2015 r.
21:00

"Wolę jadać łyżką przez całe życie, aniżeli chochlą przez cały tydzień". Nie żyje Jan Kulczyk

0 40 A A
Jan Kulczyk zmarł w środę w wyniku komplikacji po drobnym zabiegu w szpitalu w Wiedniu
Jan Kulczyk zmarł w środę w wyniku komplikacji po drobnym zabiegu w szpitalu w Wiedniu

Od lat okupował pierwsze miejsce w rankingach najbogatszych Polaków. Jego majątek, według ostatnich szacunków, był wyceniany na ponad 15 miliardów złotych. W środę, w wieku 65 lat, zmarł w Wiedniu Jan Kulczyk. Pokonały go komplikacje kardiologiczne po drobnym zabiegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kulczyk w czasie swojej kariery zawodowej dorobił się olbrzymiego majątku oraz wielu firm. Ale pierwszy milion dostał od ojca Henryka, z którym w 1981 roku założył firmę polonijną produkującą m.in. słynną wówczas pastę czyszczącą BHP.

Filarami jego biznesowej działalności były Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie oraz międzynarodowa grupa inwestycyjna Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie. W sumie ta ostatnia skupia ponad 150 firm z branż energetycznej, wydobywczej, surowcowej, chemicznej, infrastrukturalnej, czy na rynku nieruchomości. Od 2002 był regularnie klasyfikowany w rankingach jako najbogatszy Polak.

Znany też był z działalności dobroczynnej: Kulczyk Investment od lat jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po Igrzyskach Zimowych w Soczi Kulczyk podarował polskim złotym medalistom sztabki złota o wadze 525 gramów, by w ten sposób wyrównać niedobór cennego kruszca w zdobytych przez nich medalach.

Na starcie pomógł ojciec

– Wolę jadać łyżką przez całe życie, aniżeli chochlą przez cały tydzień – mówił Kulczyk na początku swojej biznesowej kariery, potępiając tych, którzy chcieli się zbyt szybko dorobić.

Ukończył VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. A potem prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doktorat z prawa międzynarodowego obronił w 1975.

Od 2002 roku, z przerwą w 2007 spowodowaną rozwodem z żoną Grażyną, okupował I miejsce na liście najbogatszych Polaków. Był uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich przedsiębiorców. Miał szerokie kontakty biznesowe poza granicami kraju. W 2013 amerykańskie czasopismo „Forbes” umieściło Jana Kulczyka na 384. miejscu wśród najbogatszych ludzi świata, szacując jego majątek na 3,5 mld USD. Był tym samym najwyżej notowanym Polakiem w rankingu światowych miliarderów.

Pierwszy kapitał na rozpoczęcie interesów Jan Kulczyk otrzymał od ojca Henryka, żołnierza AK. Za te pieniądze założył w 1981 polonijną firmę handlową – Interkulpol, jedno z pierwszych przedsiębiorstw zagranicznych powstałych w Polsce po II wojnie światowej. W latach 80. organem kontrolującym działalność wszystkich firm polonijnych była Polsko-Polonijna Izba Przemysłowo-Handlowa Inter-Polcom. Kulczyk zasiadał w jej władzach obok ojca Henryka. Był m.in. członkiem zarządu, zastępcą prezesa, a wreszcie prezesem. Blisko współpracował z Andrzejem Malinowskim, ówczesnym wiceministrem handlu wewnętrznego.

Kontrakt z policją i UOP

W 1988 Jan Kulczyk został oficjalnym dealerem Volkswagena w Polsce. Pierwszym wielkim interesem Kulczyka w III RP była w 1991 roku dostawa samochodów dla policji i UOP. Kierowane przez Andrzeja Milczanowskiego MSW zamówiło bez otwartego przetargu w firmie Kulczyka 3 tysiące samochodów za 150 milionów złotych.

W jego portfelu inwestycyjnym najwięcej znaczyły akcje koncernu piwowarskiego SABMiller, w którym miał 3,8 proc. akcji o wartości około 7 mld złotych. Stało się to po tym, gdy w 2009 roku Kulczyk zamienił 28 proc. akcji Kompanii Piwowarskiej udziały w drugiego co do wielkości na świecie firmie z branży piwnej SABMiller.

W 2004 okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen, oraz to że uczestniczył w spotkaniu z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem.

W celu wyjaśnienia Afery Orlenu wszczęto postępowanie w prokuraturze w Katowicach oraz powołano Sejmową Komisję Śledczą. Kulczyk złożył wyjaśnienia przed Sejmową Komisją Śledczą i był czterokrotnie przesłuchiwany przez prokuraturę w charakterze świadka, ostatnio w kwietniu 2008. Ze względu na brak dowodów, prokuratura postanowiła umorzyć toczące się postępowanie.

W 2005 wyjechał za granicę i zamieszkał w Londynie, skąd zaczął planować międzynarodowe inwestycje. W 2007 powołał w tym celu dom inwestycyjny Kulczyk Investment House, który ostatecznie przyjął nazwę Kulczyk Investments.

Rozwód z żoną

Z Grażyną, jego późniejszą żoną, poznał się na balu absolutoryjnym na wydziale prawa UAM w Poznaniu. Mieli dwoje dzieci. W początkowym okresie małżeństwa Grażyna Kulczyk zajmował się głównie domem, pozostając w cieniu męża. Później jednak i ona ujawniła swój zmysł do robienia interesów i w ciągu kilku lat stała się jedną z najbogatszych Polek, której majątek jest szacowany na 1,7 mld złotych.

Rozwód z Grażyną Kulczyk kosztował go krajowy majątek, do którego należy między innymi Stary Browar Centrum Biznesu i Sztuki w Poznaniu, który powstał w stuletnich budynkach Browarów Hungera. Zakup ziemi pod centrum zakończył się tzw. aferą Kulczyk Park i zarzutami wobec urzędników miasta Poznań za zaniżenie ceny nieruchomości w centrum miasta.

Jan Kulczyk był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, której prezesem był dwukrotnie. Znalazł się również wśród założycieli Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2012 przekazał 20 mln zł na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Była to największa jednorazowa donacja na rzecz nowo powstającego muzeum.

W marcu 2014 roku powołał do życia Radę Polskich Inwestorów w Afryce, w skład której weszli przedstawiciele najważniejszych polskich spółek inwestujących na tym kontynencie – Kulczyk Investments, Polpharma, Grupa Azoty, Krezus, Ursus i Lubawa. Celem działania Rady jest wspieranie polskich firm w ich staraniach nawiązywania kontaktów na rynkach afrykańskich.

W materiale korzystaliśmy z Wikipedii

Miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”

2015 – 1 miejsce (15,1 mld zł)
2014 – 1 miejsce (13,1 mld zł)
2013 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2012 – 1 miejsce (9,7 mld zł)
2011 – 1 miejsce (8,5 mld zł)
2010 – 1 miejsce (7,1 mld zł)
2009 – 1 miejsce (5,9 mld zł)
2008 – 1 miejsce (6,7 mld zł)
2007 – 12 miejsce (3,2 mld zł)*
2006 – 1 miejsce (4,1 mld zł)
2005 – 1 miejsce (5,5 mld zł)
2004 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2003 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2002 – 1 miejsce (12 mld zł)

* W 2007 roku zajął 12 miejsce ze względu na rozwód z żoną Grażyną Kulczyk

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09

:angry:

Avatar
1217 / 31 lipca 2015 o 08:08

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

A myślisz że coś by mu zrobili za tyle przekrętów???Gówno!!!za dużo miał kasy!!!Wszystkich kupił!!!

Avatar
śledczy / 30 lipca 2015 o 15:24

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

Avatar
Wszechmogący / 30 lipca 2015 o 14:16

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

To i tak widać wszystko mało aby od kostuchy się wywinąć.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:05

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:02

22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:01

Przeczytane: " ~Jan S. : Szkoda iż okazja do wpisów jest smierć Pana Kulczyka lecz jego model biznesowy nie wzbudza mojego zachwytu i pisze to jako przedsiebiorca prowadzacy z powodzeniem średniej wielkości firmy produkcyjna i usługowa . W mojej ocenie Pan Kulczyk nieczego w życiu nie stworzył ( produkt - firma ) , to taki typ polskiego oligarchy , blisko władzy , zalatwiajacego swoje interesy przewaznie z lub na styku z panstwem . Z czego go pamiętam : - sprzedaż Volkswagenów policji ... zakup ten wywoła swego czasu wiele kontrowersji - udział w prywatyzacji TP wraz z ###### Telecom ... po co FT był potrzebny w latach 90 . mysle iz do kontaktów z wladza i załatwiania - przejecie odcinka autostrady Konin - Poznan ... wybudowanej jeszcze za komuny , lekkiego jej remontu i drakońskich opłat ... znów styk z Państwem - próby silniejszego wejscia na rynek enerjii elektrycznej ... wszyscy pamietają jak mocno kręcił się swego czasu wokół JAKZE PAŃSTWOWYCH spółek energetycznych - kotrowersji wokól zakupu działki po Stary Browar , działka przed przetargiem nadawła sie na trawnik - epizody prywatyzacyjne z browarami , Orlenem"

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:07
22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:01
To już 2015 się skończył, że podają wyniki ?
Avatar
Józef / 30 lipca 2015 o 10:02

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09

:angry:

Avatar
1217 / 31 lipca 2015 o 08:08

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

A myślisz że coś by mu zrobili za tyle przekrętów???Gówno!!!za dużo miał kasy!!!Wszystkich kupił!!!

Avatar
śledczy / 30 lipca 2015 o 15:24

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

Avatar
Wszechmogący / 30 lipca 2015 o 14:16

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

To i tak widać wszystko mało aby od kostuchy się wywinąć.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:05

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:02

22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:01

Przeczytane: " ~Jan S. : Szkoda iż okazja do wpisów jest smierć Pana Kulczyka lecz jego model biznesowy nie wzbudza mojego zachwytu i pisze to jako przedsiebiorca prowadzacy z powodzeniem średniej wielkości firmy produkcyjna i usługowa . W mojej ocenie Pan Kulczyk nieczego w życiu nie stworzył ( produkt - firma ) , to taki typ polskiego oligarchy , blisko władzy , zalatwiajacego swoje interesy przewaznie z lub na styku z panstwem . Z czego go pamiętam : - sprzedaż Volkswagenów policji ... zakup ten wywoła swego czasu wiele kontrowersji - udział w prywatyzacji TP wraz z ###### Telecom ... po co FT był potrzebny w latach 90 . mysle iz do kontaktów z wladza i załatwiania - przejecie odcinka autostrady Konin - Poznan ... wybudowanej jeszcze za komuny , lekkiego jej remontu i drakońskich opłat ... znów styk z Państwem - próby silniejszego wejscia na rynek enerjii elektrycznej ... wszyscy pamietają jak mocno kręcił się swego czasu wokół JAKZE PAŃSTWOWYCH spółek energetycznych - kotrowersji wokól zakupu działki po Stary Browar , działka przed przetargiem nadawła sie na trawnik - epizody prywatyzacyjne z browarami , Orlenem"

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:07
22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:01
To już 2015 się skończył, że podają wyniki ?
Avatar
Józef / 30 lipca 2015 o 10:02

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!