sobota, 17 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Nowa autostrada A4 na Podkarpaciu już otwarta

  Edytuj ten wpis
Autor: (opr. p.p.)

Od wczoraj kierowcy już jeżdżą nowym, 37-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 na Podkarpaciu (MTBiGM
Od wczoraj kierowcy już jeżdżą nowym, 37-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 na Podkarpaciu (MTBiGM

Od wczoraj kierowcy już jeżdżą nowym, 37-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 na Podkarpaciu. Całą autostradą A4 przejedziemy z końcem 2014 roku. Otwarty odcinek jest bezpłatny.

Oddane do ruchu zostały dwa odcinki A4 – od węzła Dębica Wschód do węzła Rzeszów Zachód oraz od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Północ. Możliwe to było dzięki wybudowaniu miesiąc przed terminem zawartym w umowie z wykonawcą (4 grudnia 2013) węzła Dębica Pustynia.

Autostrada A4 stanowi alternatywne połączenie dla drogi krajowej nr 4. Przejazd autostradą pozwoli na zaoszczędzenie czasu podróży pomiędzy Dębicą a Rzeszowem do ok. 20 minut.

Oddane do ruchu odcinki A4 przejmą ruch tranzytowy, dzięki czemu zmniejszy się ruch na istniejącej DK4 przebiegającej przez tereny zabudowane. Mniejsze zatłoczenie w tych obszarach poprawi bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, a w szczególności pieszym i rowerzystom. Wpłynie także radykalnie na poprawę stanu środowiska.

Kierowcy wybierający się w podróż od strony Krakowa na wschód będą mieli do wyboru: czy pojadą starą czwórką, czy nową autostradą już nie tylko na odcinku Kraków–Tarnów, ale także dalej na odcinku Dębica–Rzeszów.

Pomiędzy Tarnowem i Dębicą można jechać wyłącznie drogą krajową nr 4. W m. Zawada należy wjechać na drogę powiatową 1288R, która doprowadza do nowego ronda, dalej na węzeł Dębica Wschód i do Rzeszowa. Kierowcy podróżujący A4 mogą z niej zjechać poprzez: węzeł Sędziszów do DK4, węzeł Rzeszów Północ do DK9 i węzeł Rzeszów Wschód do DK19 i S19 w kierunku Lublina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!