środa, 24 maja 2017 r.

Kraj Świat

Ostrowiec Świętokrzyski: Osunęła się ziemia. Kilkunastometrowa wyrwa

Dodano: 19 grudnia 2012, 08:24
Autor: PAP

 (Archiwum)
(Archiwum)

Kilkunastometrowa wyrwa powstała po osunięciu się ziemi przy skarpie w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformowała w środę rano straż pożarna. Ziemia z błotem zalała dwa rzędy garaży. Według ratowników nie ma ofiar. Okoliczni mieszkańcy nie mają w domach ciepła i wody.

"Nasze działania polegały na przeszukaniu tego osuwiska kamerą termowizyjną, aby sprawdzić, czy nie ma osób poszkodowanych. Na ten moment nie mamy takich informacji” – powiedziała PAP dyżurna ostrowieckiej straży pożarnej Beata Strzębska.

Według straży pożarnej przebiegające w poprzek ulicy osuwisko ma ponad 10 metrów głębokości. "Ziemia z błotem spłynęła po skarpie i zalała dwa rzędy garaży” – relacjonowała Strzębska.

Według strażaków nie ma obecnie potrzeby przeprowadzenia ewakuacji pobliskich budynków. Wyrwa nie powiększa się. Ulica Polna jest zamknięta dla ruchu.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński poinformował w TVN24, że okoliczni mieszkańcy – kilkaset osób - nie mają w domach ciepła i wody; jest natomiast prąd. Według prezydenta miasta woda zostanie przywrócona do godz. 15, z kolei na przywrócenie ciepła potrzeba znacznie więcej czasu. Wilczyński liczy, że stanie się to w ciągu 24 godzin.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24