sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

Pieniądze dla powodzian na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2010, 15:56
Autor: (j)

15 mln zł dla powodzian z Opolszczyzny oraz 481 tys. zł dla poszkodowanych z Lubuskiego. Tyle dziś dał rząd na odbudowę i remonty zniszczonych budynków mieszkalnych – poinformowało MSWiA.


W sumie województwo opolskie otrzymało już 35 mln zł na wypłatę pomocy do 20 lub 100 tys. zł. Łącznie MSWiA uruchomiło do tej pory prawie 350 mln zł na ten cel dla wszystkich poszkodowanych województw.

Województwo lubelskie otrzymało z MSWiA 17,5 mln zł na naprawę wałów i infrastruktury przeciwpowodziowej. Łącznie do tej pory dla Lubelszczyzny przyznano już 26,3 mln zł.

Dzięki środkom, które uruchomił minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller przeprowadzony zostanie remont i lokalna odbudowa 3,3 km wału przeciwpowodziowego na rzece Wiśle w gminie Łaziska oraz ponad 3,7 km obustronnych grobli rzeki Chodelki w gminie Wilków.

Takimi pracami będzie objęty także prawie 1 km wałów przeciwpowodziowych na Wiśle w Zastowie Polanowskim w gminie Wilków, w Popowie i Kopcu w gminie Annopol oraz na granicy Janowca i Janowic w gminie Janowiec.

Pieniądze uruchomione przez szefa MSWiA dla województwa lubelskiego pozwolą dodatkowo na pogłębienie dna i udrożnienie przepustów w kanałach w gminie Annopol na odcinkach o łącznej długości 12,7 km. Z tych środków będzie także pogłębione koryto rzeki Plewki w gminie Janowiec.

Wyremontowanych zostanie również 5 zalanych stacji pomp w gminie Annopol, Janowiec i Wilków, 6 przepustów wałowych w Kolonii Brześce i Brześcach w gminie Janowiec, w Borowej w gminie Puławy oraz w Kazimierzu Dolnym.

Pieniądze z budżetu będą przeznaczone też na zabudowę 525 wyrw w wałach przeciwpowodziowych spowodowanych przez bobry na terenie gmin: Annopol, Józefów, Łaziska, Wilków, Puławy, Dęblin, Janowiec, Stężyca, powiatów: Kraśnik, Opole Lubelskie, Puławy i Ryki.

Zabudowanych zostanie także 5 wyrw w skarpach rzeki Karczmianki i Jaworzanki i Chodelki oraz ubytki w skarpie rzeki Wrzelówki w gminie Wilków.

Ogółem na usuwanie skutków tegorocznej powodzi minister Jerzy Miller uruchomił już 1 mld 694 mln 767 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!