Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

16 kwietnia 2018 r.
21:50

PiS dużo obiecuje przed wyborami. Pięć projektów Morawieckiego

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
58 28 A A
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., 300 zł wyprawki dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów i nowy fundusz dróg lokalnych – to pięć projektów, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Mała firma, mały ZUS” – mówił szef rządu na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. ZUS ma być niższy dla tych, którzy mają niższy przychód, trochę wyższy dla tych, którzy mają wyższy przychód. Taki system ma być bardziej sprawiedliwy i bardziej akceptowalny. – Na pewno dzięki temu wyciągniemy część firm z szarych stref – powiedział Morawiecki.

Temu ma również służyć obniżenie podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców z 15 proc. do 9 proc. Jak podkreślił premier, w 2017 r. po zmianie stawki CIT z 19 do 15 proc. przychody z tytułu tego podatku wzrosły o 13 proc. PiS chce ponadto, żeby każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej (do uzyskania pełnoletniości) otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. – Nie będzie tam żadnych warunków, to dla wszystkich rodziców – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział także projekty dla seniorów, które będą realizowane w ramach programu Dostępność+. Rząd zagwarantuje na ten program w ciągu najbliższych kilku lat 23 mld zł. – To jest tyle, ile rocznie wydajemy na 500+, po to, żeby poprawić warunki życia seniorom, osobom słabszym, niepełnosprawnym – podkreślił premier.

Szef rządu zapowiedział również powstanie nowego funduszu dróg lokalnych. – Utworzymy specjalny fundusz tej jesieni, fundusz co najmniej na 5 mld zł, który na najbliższe 18 miesięcy będzie wielkim zastrzykiem finansowym dla naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych – zapewnił Morawiecki.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 dni temu o 08:23
co dla seniorow bo nigdzie nie slysze a wystarczy nieopodatkowac emerytury i renty. na to nie ma kasy? na nagrody jest?zlodzieje.jak mozna moje i suwerena pieniadze dawac jako darowizne na Caritas to nie z pieniedzy Caritasu byly nagrody a z budzetu wiec tam maja spowrotem trafic i koniec a jak dali na Caritas nalezy to traktowac ze dali z wlasnej kieszeni
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 18:20
Pisuary już sami nie wierzą w ten wyborczy bełkot ale trzeba obiecywać, obiecywać bo kupry się już palą a sondaże dołują coraz bardziej - Polska się budzi.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 15:58
KOMUCHY SĄ W SZOKU ? brawo PIS!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 14:05
pic Morawieckiego. Tak powinno to brzmieć. Pic!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:41
Kto za to wszystko zapłaci? Oczywiście, że podatnik. Rząd własnych pieniędzy nie ma a doić podatników zeby rozdawać nierobom trzeba. I dlaczego kobieta co urodziła troje dzieci albo dwoje nie dostanie emerytury? A co, gorsza jakaś?
Avatar
obywatel gorszego sortu / 17 kwietnia 2018 o 10:12
obywatel napisał:
emeryt napisał:
Panowie pisowcy-co z kwotą wolną od podatku dla emerytów.Trochę oddajcie tych pienuiedzy co platformiarze zaimali emerytom z OFE 167 mld.PYTAM co z kwotą wolną od podatku ????????????????
pytaj platformiarzy i zsl-owców, a nie żądaj od tych złych pisowców.
 Ale po wyborach miało być inaczej... minęły dwa lata i jest. Jest jeszcze gorzej. Miliony na premie które im się po prostu należą, a ty zdychaj w kolejce do lekarza specjhalisty.
 Ale po wyborach miało być inaczej... minęły dwa lata i jest. Jest jeszcze gorzej. Miliony na premie które im się po prostu należą, a ty zdychaj w kolejce do lekarza specjhalisty. rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:10
Pinokio....
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:06
Najwięcej dostały kobiety w ciąży! :D Dziewczyny jakie leki, oprócz kwasu foliowego, brałyście będąc w ciąży? ;)
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 09:54
Był już taki cwaniak o nazwisku Balcerowicz ,który obiecywał świetlane programy,a okazało sie ,że realizuje tylko plan Sorosa! Pewne cechy podobieństwa widzę u Morawieckiego.Ciągle i wszystko mamy sferze obiecanek.Kończy się kadencja,jest zmiana premiera i nowe obiecanki.Wpierw należy się rozliczyć z wyborczych:a to:1/likwidacja powiatów,senatu i NFZ.Lista leków dla seniorów to jedna fikcja,a kolejni ministrowie to oszuści.Obniżanie podatku było także zapowiadane,dlaczego dopiero teraz? ZUS ,jego obciążenia miały byc obniżone,a póki co podniesiono.Głoszenie programów i mld-ów na ten cel to nic nie mówi,a wręcz zapowiada rozrost administracji,bo tak się dzieje z każdym programem.Cienko ja to widzę.Co do emerytów to wpierw należy oddac to co się zabrało!
Był już taki cwaniak o nazwisku Balcerowicz ,który obiecywał świetlane programy,a okazało sie ,że realizuje tylko plan Sorosa! Pewne cechy podobieństwa widzę u Morawieckiego.Ciągle i wszystko mamy sferze obiecanek.Kończy się kadencja,jest zmiana premiera i nowe obiecanki.Wpierw należy się rozliczyć z wyborczych:a to:1/likwidacja powiatów,senatu i NFZ.Lista leków dla seniorów to jedna fikcja,a kolejni ministrowie to oszuści.Obniżanie podatku było także zapowiadane,dlaczego dopiero teraz? ZUS ,jego obciążenia miały byc obniżone,a póki co podn... rozwiń
Avatar
Nie jestem robotem / 17 kwietnia 2018 o 09:35
Takie populistyczne rozdawnictwo powoduje uzależnienie społeczeństwa od państwa. Zamiast uczyć samodzielności i dbania o swój los tworzy armię roszczeniowych próżniaków i nieudaczników którym się "należy"
Avatar
Gość / 3 dni temu o 08:23
co dla seniorow bo nigdzie nie slysze a wystarczy nieopodatkowac emerytury i renty. na to nie ma kasy? na nagrody jest?zlodzieje.jak mozna moje i suwerena pieniadze dawac jako darowizne na Caritas to nie z pieniedzy Caritasu byly nagrody a z budzetu wiec tam maja spowrotem trafic i koniec a jak dali na Caritas nalezy to traktowac ze dali z wlasnej kieszeni
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 18:20
Pisuary już sami nie wierzą w ten wyborczy bełkot ale trzeba obiecywać, obiecywać bo kupry się już palą a sondaże dołują coraz bardziej - Polska się budzi.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 15:58
KOMUCHY SĄ W SZOKU ? brawo PIS!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 14:05
pic Morawieckiego. Tak powinno to brzmieć. Pic!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:41
Kto za to wszystko zapłaci? Oczywiście, że podatnik. Rząd własnych pieniędzy nie ma a doić podatników zeby rozdawać nierobom trzeba. I dlaczego kobieta co urodziła troje dzieci albo dwoje nie dostanie emerytury? A co, gorsza jakaś?
Avatar
obywatel gorszego sortu / 17 kwietnia 2018 o 10:12
obywatel napisał:
emeryt napisał:
Panowie pisowcy-co z kwotą wolną od podatku dla emerytów.Trochę oddajcie tych pienuiedzy co platformiarze zaimali emerytom z OFE 167 mld.PYTAM co z kwotą wolną od podatku ????????????????
pytaj platformiarzy i zsl-owców, a nie żądaj od tych złych pisowców.
 Ale po wyborach miało być inaczej... minęły dwa lata i jest. Jest jeszcze gorzej. Miliony na premie które im się po prostu należą, a ty zdychaj w kolejce do lekarza specjhalisty.
 Ale po wyborach miało być inaczej... minęły dwa lata i jest. Jest jeszcze gorzej. Miliony na premie które im się po prostu należą, a ty zdychaj w kolejce do lekarza specjhalisty. rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:10
Pinokio....
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:06
Najwięcej dostały kobiety w ciąży! :D Dziewczyny jakie leki, oprócz kwasu foliowego, brałyście będąc w ciąży? ;)
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 09:54
Był już taki cwaniak o nazwisku Balcerowicz ,który obiecywał świetlane programy,a okazało sie ,że realizuje tylko plan Sorosa! Pewne cechy podobieństwa widzę u Morawieckiego.Ciągle i wszystko mamy sferze obiecanek.Kończy się kadencja,jest zmiana premiera i nowe obiecanki.Wpierw należy się rozliczyć z wyborczych:a to:1/likwidacja powiatów,senatu i NFZ.Lista leków dla seniorów to jedna fikcja,a kolejni ministrowie to oszuści.Obniżanie podatku było także zapowiadane,dlaczego dopiero teraz? ZUS ,jego obciążenia miały byc obniżone,a póki co podniesiono.Głoszenie programów i mld-ów na ten cel to nic nie mówi,a wręcz zapowiada rozrost administracji,bo tak się dzieje z każdym programem.Cienko ja to widzę.Co do emerytów to wpierw należy oddac to co się zabrało!
Był już taki cwaniak o nazwisku Balcerowicz ,który obiecywał świetlane programy,a okazało sie ,że realizuje tylko plan Sorosa! Pewne cechy podobieństwa widzę u Morawieckiego.Ciągle i wszystko mamy sferze obiecanek.Kończy się kadencja,jest zmiana premiera i nowe obiecanki.Wpierw należy się rozliczyć z wyborczych:a to:1/likwidacja powiatów,senatu i NFZ.Lista leków dla seniorów to jedna fikcja,a kolejni ministrowie to oszuści.Obniżanie podatku było także zapowiadane,dlaczego dopiero teraz? ZUS ,jego obciążenia miały byc obniżone,a póki co podn... rozwiń
Avatar
Nie jestem robotem / 17 kwietnia 2018 o 09:35
Takie populistyczne rozdawnictwo powoduje uzależnienie społeczeństwa od państwa. Zamiast uczyć samodzielności i dbania o swój los tworzy armię roszczeniowych próżniaków i nieudaczników którym się "należy"