poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Prezydent Duda o obietnicach wyborczych

Dodano: 14 czerwca 2016, 20:46
Autor: Kurier PAP

– Nie zapominam o swoich zobowiązaniach. O swoich zobowiązaniach nie zapomina także polski rząd, nie zapomina także dzisiejsza większość parlamentarna – zapewnia prezydent Duda (fot. AS)
– Nie zapominam o swoich zobowiązaniach. O swoich zobowiązaniach nie zapomina także polski rząd, nie zapomina także dzisiejsza większość parlamentarna – zapewnia prezydent Duda (fot. AS)

Prezydent Andrzej Duda mówił w Kwidzynie, że nie zapomina o swoich zobowiązaniach wyborczych, m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego. – Proszę tylko o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany muszą uwzględniać sytuację budżetową – zwrócił się do mieszkańców miasta.

– Dobra zmiana jest zrealizowana, jest realizowana i obietnice zostaną zrealizowane, bo dotrzymanie słowa to kwestia podstawowa. Nie wszystkie od razu, bo czasem się okazało, że nie wszystko da się od razu zrobić, że w wielu kwestiach trzeba działać bardzo ostrożnie, trzeba szukać kompromisów – mówił prezydent. W tym kontekście wspomniał o sprawie osób posiadających kredyty we frankach szwajcarskich.

Ale – jak zapewnił – obietnice zostaną zrealizowane. – Bo państwo tego oczekujecie, bo Polska tego potrzebuje, bo w moim najgłębszym przekonaniu, to jest warunek dalszego, dobrego i pomyślnego rozwoju Rzeczypospolitej – dodał.

Prezydent mówił, że pierwsze dobre zmiany to program Rodzina 500 Plus, rozwiązania uprawniające osoby, które ukończyły 75. rok życia do darmowych leków, a także przedstawiony przez rząd program mieszkanie Plus.

– Następne będą realizowane. Te, do których się zobowiązaliśmy: obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Nie zapominam o swoich zobowiązaniach.

O swoich zobowiązaniach nie zapomina także polski rząd, nie zapomina także dzisiejsza większość parlamentarna. Proszę państwa tylko o jedno, o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany nie będą, bo nie mogą być, wprowadzone w trzy miesiące. Muszą uwzględniać również sytuację budżetową państwa, która – wierzę w to – także w wyniku działań, które są elementem dobrej zmiany, będzie się poprawiała – powiedział Duda.

Propozycja prezydenta przywracająca niższy wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn (obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat, niezależnie od płci) – trafiła w marcu do specjalnej sejmowej podkomisji.

Premier Beata Szydło oświadczyła w poniedziałek, że ustawa dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęta do końca roku. 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2016 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce 6 mln , na PIS głosowało 5 711 687 osób
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przed wyborami mieli teczki pełne gotowych ustaw i wiedzieli skąd na to wziąć pieniądze. Teraz przyszła szara rzeczywistość tak jak po KAŻDYCH wyborach.
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obywatelu nie pie..z bez sensu!!!!! 100 dni minęło!!!!!! Miej honor!!!! Jeżeli wiesz co to jest honor!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie interesuje mnie czy"nie zapomniał" tylko REALIZACJA !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!