środa, 21 marca 2018 r.

Kraj Świat

Sondaż: 66 proc. badanych dobrze o Komorowskim, 32 proc. pozytywnie o Kopacz

  Edytuj ten wpis
Autor: (PAP)

Pracę rządu dobrze ocenia 30 proc. badanych, przeciwnego zdania jest 60 proc. - wynika z sondażu TNS. 32 proc. ankietowanych uważa, że Ewa Kopacz dobrze wypełnia swoje obowiązki; źle ocenia ją 27 proc. Dwie trzecie badanych dobrze ocenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Sondaż został przeprowadzony kilka dni po tym, gdy 1 października Ewa Kopacz wygłosiła expose i uzyskała w Sejmie wotum zaufania dla swego rządu.

W porównaniu z poprzednim miesiącem, gdy oceniany był rząd Donalda Tuska, ocena Rady Ministrów jest nieco lepsza. Odsetek opinii pozytywnych wzrósł o 6 punktów procentowych. O tyle samo spadł odsetek negatywnych ocen.

Spośród tych ankietowanych, zdaniem których Ewa Kopacz dobrze wypełnia obowiązki premiera, zdecydowanie taką opinię wyraziło 3 proc., a zdaniem 29 proc. robi ona to raczej dobrze. Spośród krytyków 21 proc. oceniło, że Kopacz raczej źle wypełnia obowiązki szefa rządu, a 6 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych. 41 proc. nie wyraziło swej opinii.

TNS przypomniał wyniki poparcia dla Donalda Tuska po expose w 2007 roku oraz po tzw. drugim expose z listopada 2012 roku. Byłego premiera dobrze oceniało wówczas odpowiednio 58 i 27 proc.; źle 12 i 60 proc.

66 proc. ankietowanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - w tej grupie zdecydowanie przekonanych o tym jest 11 proc., a 55 proc. wystawia prezydentowi raczej dobrą ocenę. Spośród 25 proc. krytyków, 20 proc. uważa, że raczej źle wypełnia on obowiązki głowy państwa, a 5 proc. uważa, że Komorowski robi to zdecydowanie źle. 9 proc. nie wyraziło swej opinii.

W porównani z wrześniem, w tym miesiącu jest o 10 pkt proc. więcej zadowolonych z pracy Komorowskiego, a grupa krytyków zmniejszyła się o 7 punktów proc.

TNS przeprowadził sondaż w dniach 3-8 października 2014 r. w reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Bronisław Komorowski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!