piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Kraj Świat

Szczecin: Pijana kobieta zasnęła w aucie podczas jazdy

Dodano: 13 grudnia 2010, 16:36

36-letnia kobieta jechała ze swoim 16 miesięcznym dzieckiem. Gdy zatrzymała się przed czerwonym światłem na skrzyżowaniu, już nie ruszyła. Okazało się, że zasnęła za kierownicą.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę po godz.18.00 na drodze między Chociwlem a Szczecinem. Na skrzyżowaniu z drogą na Starą Dąbrowę trwają prace drogowe, w związku z czym ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest tymczasowymi sygnalizatorami świetlnymi.

Dla jadących w kierunku Chociwla sygnalizator wskazywał światło czerwone. Przed nim stało kilka pojazdów oczekujących na zielone. Pomimo sygnału zezwalającego na jazdę pierwszy z pojazdów nie ruszył. Po chwili ponownie było światło czerwone, a po nim zielone. Wtedy także samochód ten stał przed sygnalizatorem.

Policjanci podjechali do tego auta. Była to skoda na stargardzkich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedziała kobieta, a obok niej na miejscu pasażera w foteliku siedziało kilkunastomiesięczne dziecko. Na tylnym siedzeniu leżały butelki po alkoholu.

Kobieta nie reagowała na pytania funkcjonariuszy, wyglądała jakby zasłabła, była wręcz zamroczona. Wezwano karetkę pogotowia. Po otwarciu drzwi kobieta w dalszym ciągu nie reagowała na pytania policjantów. Wtedy wyczuli od niej silną woń alkoholu. W pewnej chwili kobieta ocknęła się.

Zapytana powiedziała, że nie wie co się z nią stało. Ratownicy medyczni powiedzieli, że zarówno kobieta jak i 16-miesięczne dziecko nie wymagają hospitalizacji.

Po wylegitymowaniu okazała się nią 36-letnia mieszkanka powiatu stargardzkiego. Na początku kontroli kobieta była w takim stanie, że nie można było użyć wobec niej alkotestu, później gdy jej stan się polepszył odmówiła poddania się temu badaniu. Kobietę przewieziono na pobranie krwi, które wykaże zawartość alkoholu w jej organizmie.

O zdarzeniu policjanci powiadomili jej rodzinę, która przyjechała na miejsce i zaopiekowała się dzieckiem. O całej sprawie powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny w Stargardzie Szczecińskim.

źródło: Pijana matka jechała z 16-miesięcznym dzieckiem. Zasnęła na czerwonym świetle

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24