poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki znalezione w aktach IPN, to teraz relikwie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2010, 14:37
Autor: (j)

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki, pobrane po jego śmierci jako materiał dowodowy, teraz mają wartość religijną. IPN ofiarował odnalezione relikwie metropolicie warszawskiemu.


Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej o znalezieniu włosów bł. ks. Jerzego Popiełuszki poinformowali przedstawicieli Kościoła na początku listopada. Dziś informację podały służby prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W ubiegłą środę szefowie Instytutu spotkali się w sprawie znaleziska z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Episkopatu.

Arcybiskup wyraził wdzięczność przedstawicielom IPN za to świadectwo wrażliwości i przekazanie Kościołowi włosów bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu relikwie bł. ks. Popiełuszki przekazano na ręce metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki pochodzą z akt sprawy karnej prowadzonej przed sądem wojewódzkim w Toruniu przeciwko Grzegorzowi Piotrowskiemu i innym oskarżonym o zabójstwo duchownego.

Znajdowały się w jednej z teczek z dowodami rzeczowymi. Były w odrębnej kopercie, w papierowych zawiniątkach. W listopadzie 2005 r. akta sprawy, a wraz z nimi papierowe zwitki opisane jako "włosy z głowy ks. Jerzego Popiełuszki”, zostały przekazane do zasobu Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!