piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Kraj Świat

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki znalezione w aktach IPN, to teraz relikwie

Dodano: 12 listopada 2010, 14:37
Autor: (j)

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki, pobrane po jego śmierci jako materiał dowodowy, teraz mają wartość religijną. IPN ofiarował odnalezione relikwie metropolicie warszawskiemu.


Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej o znalezieniu włosów bł. ks. Jerzego Popiełuszki poinformowali przedstawicieli Kościoła na początku listopada. Dziś informację podały służby prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W ubiegłą środę szefowie Instytutu spotkali się w sprawie znaleziska z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Episkopatu.

Arcybiskup wyraził wdzięczność przedstawicielom IPN za to świadectwo wrażliwości i przekazanie Kościołowi włosów bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu relikwie bł. ks. Popiełuszki przekazano na ręce metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Włosy ks. Jerzego Popiełuszki pochodzą z akt sprawy karnej prowadzonej przed sądem wojewódzkim w Toruniu przeciwko Grzegorzowi Piotrowskiemu i innym oskarżonym o zabójstwo duchownego.

Znajdowały się w jednej z teczek z dowodami rzeczowymi. Były w odrębnej kopercie, w papierowych zawiniątkach. W listopadzie 2005 r. akta sprawy, a wraz z nimi papierowe zwitki opisane jako "włosy z głowy ks. Jerzego Popiełuszki”, zostały przekazane do zasobu Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!