Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

12 lutego 2018 r.
22:11

Wojewoda przejął teren w "celach obronnych", powstanie tu pomnik smoleński

0 11 A A

Na placu Piłsudskiego w Warszawie stanął namiot, pod którym trwają prace budowlane nad pomnikiem upamiętniającym katastrofę w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pomnik powstaje bez konsultacji urbanistycznych oraz konsultacji z mieszkańcami stolicy. Władze Warszawy nie wydały zgodę na budowę, jednak wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył w czerwcu 2017 r. wniosek, by przejąć plac pod zarząd Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Plac przekazano na cele obronne pod zarządem wojewody. Uzasadniając wniosek, wojewoda stwierdził, że plac jest ważny dla obronności kraju.

Ratusz zaznaczył, że sprawa nie jest zamknięta, bo nie ma podpisu reprezentanta miasta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 17:09
po wybudowaniu postawić wysokie płoty żeby gorszy sort nie dotykał + kilkunastu żandarmów
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:19
WSIowe komuchy szczekają? Świetnie!
Avatar
Effka.... / 13 lutego 2018 o 10:11
Na którymś z portali społecznościach danym mi było widzieć projekt tego "działa" i muszę przyznać, że sprytnie pomyślany. Gnom nie będzie już musiał używać śmiesznej drabinki przemawiając do swoich fanów. Z pomocą jakiegoś PiS ludka poczłapie schodkami i ukaże się człekopodobnym w całej krasie ...
Avatar
empatyczny Karol ... / 13 lutego 2018 o 10:06
Antagonizowanie społeczeństwa nabrało niepokojących wręcz rozmiarów. Pomniki i monumenty powinny być symbolami jednoczącymi narody, a nie pogłębiającymi dzielące ich rowy! Na szczęście indoktrynacja polityczna i religijna dzieci i młodzieży zaczyna nabierać groteskowych form, a to w perspektywie czasu spowoduje ich odwrócenie się od tych "idei"! Bez wątpienia sami rodzice mają ważną do spełnienia role poprzez obrzydzanie swoim pociechom narzucanej przez bezrefleksyjność władzy rzeczywistość!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:30
Szkoda kasy podatników jak większość pomników z czasem i ten wyląduje w jakimś parku.może ktos sobie go prywatnie kupi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:57
Patrioty będą ustawiać ?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:33
od kiedy to DW kooperuje z TVN?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:31
a kiedy rozbiórka pomnika Stalina w centrum stolicy?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:11
Pamiętacie tego motylka co wszystko miał w d...?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 06:36
To pomnik, a nie podest dla klaksteina na kaczych łapkach zamiast drabinki ? Kpina, ale dziś poza muzeami pomnika Lenina nigdzie na ulicach już nie widać.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 17:09
po wybudowaniu postawić wysokie płoty żeby gorszy sort nie dotykał + kilkunastu żandarmów
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:19
WSIowe komuchy szczekają? Świetnie!
Avatar
Effka.... / 13 lutego 2018 o 10:11
Na którymś z portali społecznościach danym mi było widzieć projekt tego "działa" i muszę przyznać, że sprytnie pomyślany. Gnom nie będzie już musiał używać śmiesznej drabinki przemawiając do swoich fanów. Z pomocą jakiegoś PiS ludka poczłapie schodkami i ukaże się człekopodobnym w całej krasie ...
Avatar
empatyczny Karol ... / 13 lutego 2018 o 10:06
Antagonizowanie społeczeństwa nabrało niepokojących wręcz rozmiarów. Pomniki i monumenty powinny być symbolami jednoczącymi narody, a nie pogłębiającymi dzielące ich rowy! Na szczęście indoktrynacja polityczna i religijna dzieci i młodzieży zaczyna nabierać groteskowych form, a to w perspektywie czasu spowoduje ich odwrócenie się od tych "idei"! Bez wątpienia sami rodzice mają ważną do spełnienia role poprzez obrzydzanie swoim pociechom narzucanej przez bezrefleksyjność władzy rzeczywistość!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:30
Szkoda kasy podatników jak większość pomników z czasem i ten wyląduje w jakimś parku.może ktos sobie go prywatnie kupi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:57
Patrioty będą ustawiać ?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:33
od kiedy to DW kooperuje z TVN?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:31
a kiedy rozbiórka pomnika Stalina w centrum stolicy?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 07:11
Pamiętacie tego motylka co wszystko miał w d...?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 06:36
To pomnik, a nie podest dla klaksteina na kaczych łapkach zamiast drabinki ? Kpina, ale dziś poza muzeami pomnika Lenina nigdzie na ulicach już nie widać.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 25

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!