niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Ziobro, Kurski i Cymański odwołają się od wyrzucenia ich z PiS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2011, 08:23
Autor: PAP

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odwołają się w piątek od decyzji Komitetu Politycznego PiS, wykluczającej ich z szeregów partii - poinformował w czwartek PAP rzecznik klubu Solidarna Polska Patryk Jaki.

Według kierownictwa PiS, w piątek mija termin, w którym trzech wyrzuconych w zeszły piątek z PiS europosłów może się odwołać. Europosłowie do tej pory czekali z odwołaniem na przesłanie im pisemnych decyzji w tej sprawie.

Jaki podkreślił, że choć europosłowie nadal nie otrzymali pisemnej decyzji o ich wykluczeniu ani jej uzasadnienia, to - chcąc wykazać dobrą wolę - złożą w piątek odwołanie od decyzji Komitetu Politycznego.

"Ponieważ nie znają uzasadnienia, spróbują odwołać się od słów rzecznika PiS Adama Hofmana, które padły w telewizji" - podkreślił.

W zeszły piątek wieczorem po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS Hofman poinformował publicznie dziennikarzy o wyrzuceniu Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego.

W statucie PiS zapisano, że wykluczony decyzją Komitetu Politycznego członek PiS może odwołać się do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego w terminie 7 dni od daty powiadomienia go o treści podjętej uchwały.

Sekretarz Komitetu Politycznego PiS Marek Opioła poinformował PAP, że zgodnie ze statutem partii termin na odwołanie zaczyna biec w momencie "powiadomienia" osób wykluczonych o treści uchwały komitetu.

Jak podkreślił, wszyscy trzej europosłowie zostali o niej powiadomieni podczas piątkowego posiedzenia komitetu i dlatego od tego momentu biegnie siedmiodniowy termin na odwołanie się.

Jak dowiedziała się PAP, pisemne uchwały komitetu zostały wysłane do europosłów w środę.

Koleżeński Sąd Dyscyplinarny powinien rozpatrzyć odwołanie europosłów w ciągu 30 dni. Decyzja sądu będzie ostateczna. Członkowie klubu Solidarna Polska uzależniają dalszy byt swojego klubu od tego, czy trzech europosłów zostanie przywróconych w szeregi PiS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!