Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 listopada 2011 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Bramki nad zalewem w Kraśniku. Policzą, ile osób odpoczywa

1 19 A A
Według przewidywań urzędników zalew w Kraśniku odwiedzi w ciągu roku 35 tys osób.<br />
 (Bartek Żurawski)
Według przewidywań urzędników zalew w Kraśniku odwiedzi w ciągu roku 35 tys osób.
(Bartek Żurawski)

Nad zalewem w Kraśniku zamontowano już system zliczający wszystkie odpoczywające nad wodą osoby. Podobne rozwiązania pojawią się także w Janowcu i w Kazimierzu Dolnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bramki pomiarowe zostały zainstalowane dwa tygodnie temu – mówi Dariusz Kalinowski, menadżer ds. zalewu w Urzędzie Miasta Kraśnik. – Są w dwóch miejscach, od strony deptaka i obok stanicy wędkarskiej. Bramki działają na podczerwień. Odbiornik wychwytuje każde przerwanie wiązki światła i generuje impuls do licznika.

Nie ma obawy, że zliczony zostanie np. przebiegający z tym miejscu pies. – Wiązka światła będzie na wysokości 120 cm, więc ani dzieci ani psy nie będą odnotowywane przez system – zapewnia Kalinowski. – Dane gromadzone przez liczniki będą wysyłane raz na dobę do serwera centralnego.

Ta usługa będzie świadczona przez firmę PAG z Puchaczowa w ramach trzyletniego abonamentu płaconego przez miasto. Ale jaka to będzie kwota, jeszcze nie wiadomo.

– Cały czas prowadzimy prace i robimy próby – dodaje Kalinowski. – W naszym interesie jest, aby system zaczął działać jak najszybciej.

To jeden z elementów unijnego projektu, w ramach którego zbudowano już stanicę wędkarską, domki campingowe i drewniane molo. Zamontowany został również system przeciwpożarowy.


– Chodzi o zwiększenie atrakcyjności turystycznej zalewu – tłumaczy urzędnik z kraśnickiego ratusza. – W ciągu roku obiekt ma odwiedzić 35 tys. osób, mieszkańców Kraśnika i turystów.

System zliczania ludzi ma służyć do monitorowania tego zadania. – Miało to wpływ na końcowy wynik oceny tego projektu – przyznaje Paweł Florek z Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Przy niewielkich różnicach między poszczególnymi projektami każdy punkt ma niebagatelne znaczenie. Może zdecydować o otrzymaniu wsparcia, bądź jego braku.

Nie tylko Kraśnik zdecydował się na takie rozwiązanie. W przyszłym roku bramki zostaną zainstalowane w Janowcu i Kazimierzu Dolnym. – Jedna będzie nad zalewem, druga przy wejściu do kazimierskiego schroniska "Pod Wianuszkami” – mówi Maciej Goławski z Urzędu Gminy w Janowcu.

Z kolei nad zalewem w Krasnobrodzie zostaną policzeni piesi i rowerzyści. – Informacje te pomogą przy ustalaniu średniorocznego natężenia ruchu turystycznego, a co za tym idzie, przy ustalaniu harmonogramu imprez i wydarzeń związanych z kulturą i turystyką – podkreślają urzędnicy z Krasnobrodu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 7 grudnia 2011 o 10:39
Mnie to tylko jedno zastanawia. W jaki sposób te bramki mogą zwiekszyc atrakcyjnosć turystyczną zalewu?- jak to twierdził pracownik ratusza. Czy on myśli, ze ludzie sa tacy głupi, i będą latac codziennie oglądac stojące słupki?
Avatar
Marysieńka / 7 grudnia 2011 o 10:20
Wydawanie kasy z budżetów przez naszych politycznych prominentów na wszystkich szczeblach władzy i bez różnicy z jakiej frakcji, się wywodzą na mniejsze i większe głupoty, to nasza krajowa norma. Przeciez to nie sa ich pieniadze,tylko publiczne czyli niczyje, to przeciez można nimi szastac i trwonic bez opamiętania. Właśnie po tym mozna poznac ich gospodarnosc, że nie ma pieniędzy na rzeczy wazne, ale na wszelkie duperele zawsze sie znajdą.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2011 o 22:51
[quote name='swiety' timestamp='1323190357' post='566740']
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebudowy drogi na krasinskiego , na jakies ronda "jaja bylego burmistrza" przy targu na fabrycznym. kase wydaja, ktos wzial i ma wszystkich w du..pie. a wy placicie podatki na bezmozgie glowy w urzedzie. niech burmistrz napisze w gazecie jakie korzysci beda z tych bramek???????? zadnych. a kogo to obchodzi ile ludzi bedzie odwiedzac zasyfiony zalew????? pomyslcie na co kase wydajecie, bo to moze byc wasza ostatnia kadencja.
[/quote]
BOLI BOLI BOLI !!! WIĘCEJ BĘDZIE CHODZIŁ SANEPID NIŻ KRAŚNICZANIE MOŻE TO SPRAWDZANIE ILE RAZY BYŁA KONTROLA JESTEM WĘDKARZEM ALE NA TĄ BAJURE NIE PRZYJADĘ ZGROZA - SYF KIŁA- MOGIŁA LEPSZA RYBA Z CZARNOBYLA A I KOŁO WĘDKARSKIE TO TOTALNA LIPA - JANÓW MOŻE PRZYJEŻDŻAĆ ZA FREE A KRAŚNICZANIE W JANOWIE BULĄ KASĘ _ PO rażka
[quote name='swiety' timestamp='1323190357' post='566740']
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge w... rozwiń
Avatar
swiety / 6 grudnia 2011 o 17:52
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebudowy drogi na krasinskiego , na jakies ronda "jaja bylego burmistrza" przy targu na fabrycznym. kase wydaja, ktos wzial i ma wszystkich w du..pie. a wy placicie podatki na bezmozgie glowy w urzedzie. niech burmistrz napisze w gazecie jakie korzysci beda z tych bramek???????? zadnych. a kogo to obchodzi ile ludzi bedzie odwiedzac zasyfiony zalew????? pomyslcie na co kase wydajecie, bo to moze byc wasza ostatnia kadencja.
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebud... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2011 o 12:15
[quote name='antypis' timestamp='1322634853' post='564391']
Jak by głupota miała skrzydła to byś latał nad Kraśnikiem jak B-52
Musi Cię bardzo boleć ryjek po oderwaniu od koryta.
[/quote]
A co u Ciebie brzuszek pełny ? Ryjek nasycony ? Może dorwałeś się do korytka ? - I kwiczysz najgłośniej :-D
Avatar
Antypis / 1 grudnia 2011 o 20:26
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!
Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 o 10:43
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322683583' post='564725']
Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[/quote]
A niech ci będzie i bełkot, ale gdyby nim był, to by tak nie poruszył największego obroncę zakłamamej, rozrzutnej i aroganckiej władzy.
I chyba mózgojad dokonczył już swojego dzieła , jeśli w zacytowanym przez siebie zdaniu i to bez znaczenia , że wyjętego z kontekstu, zauwazasz brak znajomości topografii zalewu. Nie dziwiałabym sie , gdybyś się rzucił o bardziej istotne kwestie dotyczące zliczania, ale jak widac nie da sie nic wiecej powiedzieć, ponad to co wczesniej już zauważyłam. I wygląda mi to, jakby menadżer od spraw zalewu w tym zliczaniu przepływu ludnosci uwzglednił jeden cel - bary nad zalewem.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322683583' post='564725']
Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[/quote]
A nie... rozwiń
Avatar
Jacuś / 30 listopada 2011 o 21:38
[quote name='antypis' timestamp='1322634853' post='564391']
Jak by głupota miała skrzydła to byś latał nad Kraśnikiem jak B-52
Musi Cię bardzo boleć ryjek po oderwaniu od koryta.
[/quote]
Czy autor tego posta ma jakiś kompleks koryta?
Avatar
antymarysieńka / 30 listopada 2011 o 21:06
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym sranie pieniędzmi na wszelkie duper szwance najlepiej wychodzi. Ciekawe tylko czy nie maja w tym swojego interesu? Może nie bez przyczyny łapie się jeleni, którzy w ciemno mają dawac zarabiać firmie i to przez trzy lata.
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew. Wtedy byłaby szansa, że zostaną zliczeni wszyscy, którzy z niego korzystają. A takie ich ustawienie w dwóch miejscach i to po jednej stronie zalewu, pozwoli jedynie na zliczenie osób przechodzących przez te konkretne miejsca, jakby cała reszta nie była zaliczana do tego zalewu, a osoby przebywające w innych miejscach nie były osobami korzystającego z niego. I wychodzi tylko, że dla czyjejś głupoty miejscowej ludzie mają brać nogi za pas i zamiast wypocząc na wodą, mają ciec kilometry do bramek.
Czy ten system, tak jak w Krasnobrodzie będzie zliczał pieszych i rowerzystów czy tylko samych pieszych?
[/quote]

Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew.?
[/quote]

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę pro... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 30 listopada 2011 o 08:51
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym sranie pieniędzmi na wszelkie duper szwance najlepiej wychodzi. Ciekawe tylko czy nie maja w tym swojego interesu? Może nie bez przyczyny łapie się jeleni, którzy w ciemno mają dawac zarabiać firmie i to przez trzy lata.
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew. Wtedy byłaby szansa, że zostaną zliczeni wszyscy, którzy z niego korzystają. A takie ich ustawienie w dwóch miejscach i to po jednej stronie zalewu, pozwoli jedynie na zliczenie osób przechodzących przez te konkretne miejsca, jakby cała reszta nie była zaliczana do tego zalewu, a osoby przebywające w innych miejscach nie były osobami korzystającego z niego. I wychodzi tylko, że dla czyjejś głupoty miejscowej ludzie mają brać nogi za pas i zamiast wypocząc na wodą, mają ciec kilometry do bramek.
Czy ten system, tak jak w Krasnobrodzie będzie zliczał pieszych i rowerzystów czy tylko samych pieszych?
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym s... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 7 grudnia 2011 o 10:39
Mnie to tylko jedno zastanawia. W jaki sposób te bramki mogą zwiekszyc atrakcyjnosć turystyczną zalewu?- jak to twierdził pracownik ratusza. Czy on myśli, ze ludzie sa tacy głupi, i będą latac codziennie oglądac stojące słupki?
Avatar
Marysieńka / 7 grudnia 2011 o 10:20
Wydawanie kasy z budżetów przez naszych politycznych prominentów na wszystkich szczeblach władzy i bez różnicy z jakiej frakcji, się wywodzą na mniejsze i większe głupoty, to nasza krajowa norma. Przeciez to nie sa ich pieniadze,tylko publiczne czyli niczyje, to przeciez można nimi szastac i trwonic bez opamiętania. Właśnie po tym mozna poznac ich gospodarnosc, że nie ma pieniędzy na rzeczy wazne, ale na wszelkie duperele zawsze sie znajdą.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2011 o 22:51
[quote name='swiety' timestamp='1323190357' post='566740']
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebudowy drogi na krasinskiego , na jakies ronda "jaja bylego burmistrza" przy targu na fabrycznym. kase wydaja, ktos wzial i ma wszystkich w du..pie. a wy placicie podatki na bezmozgie glowy w urzedzie. niech burmistrz napisze w gazecie jakie korzysci beda z tych bramek???????? zadnych. a kogo to obchodzi ile ludzi bedzie odwiedzac zasyfiony zalew????? pomyslcie na co kase wydajecie, bo to moze byc wasza ostatnia kadencja.
[/quote]
BOLI BOLI BOLI !!! WIĘCEJ BĘDZIE CHODZIŁ SANEPID NIŻ KRAŚNICZANIE MOŻE TO SPRAWDZANIE ILE RAZY BYŁA KONTROLA JESTEM WĘDKARZEM ALE NA TĄ BAJURE NIE PRZYJADĘ ZGROZA - SYF KIŁA- MOGIŁA LEPSZA RYBA Z CZARNOBYLA A I KOŁO WĘDKARSKIE TO TOTALNA LIPA - JANÓW MOŻE PRZYJEŻDŻAĆ ZA FREE A KRAŚNICZANIE W JANOWIE BULĄ KASĘ _ PO rażka
[quote name='swiety' timestamp='1323190357' post='566740']
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge w... rozwiń
Avatar
swiety / 6 grudnia 2011 o 17:52
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebudowy drogi na krasinskiego , na jakies ronda "jaja bylego burmistrza" przy targu na fabrycznym. kase wydaja, ktos wzial i ma wszystkich w du..pie. a wy placicie podatki na bezmozgie glowy w urzedzie. niech burmistrz napisze w gazecie jakie korzysci beda z tych bramek???????? zadnych. a kogo to obchodzi ile ludzi bedzie odwiedzac zasyfiony zalew????? pomyslcie na co kase wydajecie, bo to moze byc wasza ostatnia kadencja.
nie boli was krasniczanie ze wlodarczyk wydaje kase z budzetu na glupoty? rozumiem jakby te bramki przynosily zyski, np jak na autostradzie. ale w krasniku? i tak nie bedzie to dzialalo w 100% dziecko to nie czlowiek? tylko kto? kosmita? a przeciez mozna obejsc te bramki i przejsc poza nimi. zysku zero, kasa wydana, niedzialajacy w 100% system. gratulacje krasniczanie, wybraliscie kogos kto nie mysli glowa tylko o wydawaniu kasy. a kiedy wreszcie droge wyremontuja miedzy krasnikami? wydali kase na jakies bramki, na jakies bezsensowne przebud... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2011 o 12:15
[quote name='antypis' timestamp='1322634853' post='564391']
Jak by głupota miała skrzydła to byś latał nad Kraśnikiem jak B-52
Musi Cię bardzo boleć ryjek po oderwaniu od koryta.
[/quote]
A co u Ciebie brzuszek pełny ? Ryjek nasycony ? Może dorwałeś się do korytka ? - I kwiczysz najgłośniej :-D
Avatar
Antypis / 1 grudnia 2011 o 20:26
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!
Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]
Avatar
Marysieńka / 1 grudnia 2011 o 10:43
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322683583' post='564725']
Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[/quote]
A niech ci będzie i bełkot, ale gdyby nim był, to by tak nie poruszył największego obroncę zakłamamej, rozrzutnej i aroganckiej władzy.
I chyba mózgojad dokonczył już swojego dzieła , jeśli w zacytowanym przez siebie zdaniu i to bez znaczenia , że wyjętego z kontekstu, zauwazasz brak znajomości topografii zalewu. Nie dziwiałabym sie , gdybyś się rzucił o bardziej istotne kwestie dotyczące zliczania, ale jak widac nie da sie nic wiecej powiedzieć, ponad to co wczesniej już zauważyłam. I wygląda mi to, jakby menadżer od spraw zalewu w tym zliczaniu przepływu ludnosci uwzglednił jeden cel - bary nad zalewem.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1322683583' post='564725']
Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[/quote]
A nie... rozwiń
Avatar
Jacuś / 30 listopada 2011 o 21:38
[quote name='antypis' timestamp='1322634853' post='564391']
Jak by głupota miała skrzydła to byś latał nad Kraśnikiem jak B-52
Musi Cię bardzo boleć ryjek po oderwaniu od koryta.
[/quote]
Czy autor tego posta ma jakiś kompleks koryta?
Avatar
antymarysieńka / 30 listopada 2011 o 21:06
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym sranie pieniędzmi na wszelkie duper szwance najlepiej wychodzi. Ciekawe tylko czy nie maja w tym swojego interesu? Może nie bez przyczyny łapie się jeleni, którzy w ciemno mają dawac zarabiać firmie i to przez trzy lata.
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew. Wtedy byłaby szansa, że zostaną zliczeni wszyscy, którzy z niego korzystają. A takie ich ustawienie w dwóch miejscach i to po jednej stronie zalewu, pozwoli jedynie na zliczenie osób przechodzących przez te konkretne miejsca, jakby cała reszta nie była zaliczana do tego zalewu, a osoby przebywające w innych miejscach nie były osobami korzystającego z niego. I wychodzi tylko, że dla czyjejś głupoty miejscowej ludzie mają brać nogi za pas i zamiast wypocząc na wodą, mają ciec kilometry do bramek.
Czy ten system, tak jak w Krasnobrodzie będzie zliczał pieszych i rowerzystów czy tylko samych pieszych?
[/quote]

Bełkot, bełkot, bełkot ... Najgorsze, że w tym wszystkim jest to, że nie załatwili ci darmowych biletów na MPK ...

[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew.?
[/quote]

Zryty łbie - mimo, iż mieszkasz w okolicy zbiornika retencyjnego (dla zmyłki zwanego - "zalewem"), to wykazujesz się (tradycyjnie) zadziwiającą nieznajomością topografii - do zbiornika retencyjnego można dojść z niemal każdej strony obydwu Kraśników, Budzynia, Suchyni, czy Wyżnicy
[quote name='Marysieńka' timestamp='1322639489' post='564412']
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę pro... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 30 listopada 2011 o 08:51
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym sranie pieniędzmi na wszelkie duper szwance najlepiej wychodzi. Ciekawe tylko czy nie maja w tym swojego interesu? Może nie bez przyczyny łapie się jeleni, którzy w ciemno mają dawac zarabiać firmie i to przez trzy lata.
I jeszcze bym sie nie dziwiła, gdyby te bramki zostały ustawione przy wszystkich wejsciach prowadzących nad zalew. Wtedy byłaby szansa, że zostaną zliczeni wszyscy, którzy z niego korzystają. A takie ich ustawienie w dwóch miejscach i to po jednej stronie zalewu, pozwoli jedynie na zliczenie osób przechodzących przez te konkretne miejsca, jakby cała reszta nie była zaliczana do tego zalewu, a osoby przebywające w innych miejscach nie były osobami korzystającego z niego. I wychodzi tylko, że dla czyjejś głupoty miejscowej ludzie mają brać nogi za pas i zamiast wypocząc na wodą, mają ciec kilometry do bramek.
Czy ten system, tak jak w Krasnobrodzie będzie zliczał pieszych i rowerzystów czy tylko samych pieszych?
O, to teraz w naszym magistracie nowa moda nastała. Najpierw zamawia sie usługę, nawet bez orientacyjnej kwoty, ile będzie kosztowała i czy tym samym w ogóle jest opłacalna w dobie kryzysu i niedomagań budżetowych, a dopiero później bez względu na podyktowaną cenę, która może być i przesadnie wygórowana będzie sie za nią płaciło.Dochodzimy do coraz lepszych postępów.
Jezeli załozenie takich bramek jest potrzebą mającą wpływ na koncową ocenę projektu, to wychodzi w tym tylko głupota i naciąganie na koszty przez wyzyny rządzące, którym s... rozwiń