Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 lutego 2013 r.
10:52
Edytuj ten wpis

Bronił żony burmistrza. Znalazł pracę w Urzędzie Miasta

4 83 A A
- Obecna praca nie jest szczytem moich marzeń czy aspiracji, lecz nakazem chwili - pisze na swoim bl
- Obecna praca nie jest szczytem moich marzeń czy aspiracji, lecz nakazem chwili - pisze na swoim bl

Roman Bijak, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości od poniedziałku pracuje z Urzędzie Miasta w Kraśniku. To jeden z "obrońców” kierowniczego stanowiska pracy zajmowanego przez żonę burmistrza Kraśnika w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Obecna praca nie jest szczytem moich marzeń czy aspiracji, lecz nakazem chwili – pisze na swoim blogu Roman Bijak, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości z Kraśnika. – Podjąłem ją dlatego, że trzeba z czegoś żyć, a po drugie, ta praca w Urzędzie Miasta to nowe wezwanie, a zakres obowiązków bliski mojej pasji, więc mogę szybko się zaadoptować.

Radny będzie odpowiadać za sprawy związane ze sportem. – Zakres obowiązków z dziedziny sportu, turystyki czy organizacji imprez rekreacyjno-sportowych nie są niczym nowym w mojej karierze zawodowej – zapewnia radny Bijak. – Robiłem to przez wiele lat w FŁT (Fabryce Łożysk Tocznych-red.) w związku zawodowym ,,S" , jako swoje hobby, poza obowiązkami pracy.

– Pan Bijak odszedł z pracy z końcem grudnia ub. r. w ramach zwolnień grupowych – tłumaczy Grzegorz Jasiński, prezes FŁT w Kraśniku. – Pracował jako ślusarz narzędziowy. Znalazł się na liście do zwolnienia bo spełniał kryteria.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radny był ukarany karą regulaminową, chodziło o kwestie niewykonywania obowiązków służbowych.
Radny długo bez pracy jednak nie był. Od poniedziałku w Urzędzie Miasta Kraśnik. – Nie jest to stanowisko urzędnicze, lecz pomoc administracyjna (w Referacie Kultury, Oświaty i Sportu) – wyjaśnia Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika ( wyborach na fotel burmistrza popierany przez PiS). – Po odejściu pani Moniki Woźniak jest potrzeba osoba do pomocy panu Członce. A pan Bijak ma doświadczenie.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że radny Bijak i jego klubowy kolega są w grupie, która ostatnio publicznie broniła żony burmistrza Kraśnika. Pod koniec grudnia ub. r. Rada Powiatu Kraśnickiego podjęła uchwałę dotyczącą likwidacji stanowiska pracy zastępcy kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Kraśniku (zajmowała go żona Włodarczyka). Radni zaskarżyli uchwałę. Nadzór prawny wojewody lubelskiego stwierdził naruszenie procedury.

– Przy zatrudnianiu radnego nie miało to żadnego znaczenia – ucina burmistrz Włodarczyk. – Radny angażował się również w wiele innych spraw. I dodaje: Znam pana Bijaka, ale nie utrzymuję z nim kontaktów towarzyskich.

Roman Bijak został zatrudniony za okres trzech miesięcy.

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obiektywny / 22 maja 2013 o 22:05
[quote name='ten z niższego poziomu' timestamp='1369251024' post='773259']
Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[/quote]

Żeby być lepszym od cytowanego R. Bijaka wystarczy być średnim uczniem w liceum / technikum. Taki uczeń zna już pisownię i znaczenie większości polskich słów i umie je dobierać w sensowne zdania. Nie trzeba być wcale alfą i omegą, bez przesady.
[quote name='ten z niższego poziomu' timestamp='1369251024' post='773259']
Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[/quote]

Żeby być lepszym od cytowanego R. Bijaka wystarczy być średnim uczniem w liceum / technikum. Taki uczeń zna ju... rozwiń
Avatar
ten z niższego poziomu / 22 maja 2013 o 21:30
[quote name='Czesiek' timestamp='1360847427' post='734039']
Dzięki lokalnym mediom sprawa zatrudnienia Bijaka w UM wyszła na jaw i kraśniczanie będą mogli zobaczyć jak cichaczem wpycha się kolesia na stołek w Urzędzie. Teraz zapewne burmistrz wyjaśni, że to tak tylko na chwilę przytulił zasłużonego działacza lokalnego PiSu w swoim urzędzie. Po 3 miesięcach znajdą kolesiowi inny stołek w jednej ze spółek miejskich (w KPWiK chyba nie, bo tam zatrudniono już jego syna, a może w tej samej szkole w której pracę dostała jego żona).
Inną sprawą jest to, że Bijak nie zna znaczenia słów jakimi się posługuje ("... a po drugie, ta praca w Urzędzie Miasta to nowe wezwanie, a zakres obowiązków bliski mojej pasji, więc mogę szybko się zaadoptować."). To żenujące, że ludzie z takim poziomem znajomości polskiego słownictwa dostają pracę w urzędzie, a ludzie posiadający wykształecenie i odpowiedni poziom, pracy znaleźć nie mogą.
Oto Kraśnik właśnie.
[/quote]Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[quote name='Czesiek' timestamp='1360847427' post='734039']
Dzięki lokalnym mediom sprawa zatrudnienia Bijaka w UM wyszła na jaw i kraśniczanie będą mogli zobaczyć jak cichaczem wpycha się kolesia na stołek w Urzędzie. Teraz zapewne burmistrz wyjaśni, że to tak tylko na chwilę przytulił zasłużonego działacza lokalnego PiSu w swoim urzędzie. Po 3 miesięcach znajdą kolesiowi inny stołek w jednej ze spółek miejskich (w KPWiK chyba nie, bo tam zatrudniono już jego syna, a może w tej samej szkole w której pracę dosta... rozwiń
Avatar
mieszkanka fabrycznego / 22 maja 2013 o 20:07
A czy żona burmistrza założyła sprawę swojej byłej pracodawczyni, żonie byłego dyrektora FŁT ?
Avatar
Kazik / 18 marca 2013 o 16:00
[quote name='kol' timestamp='1361469390' post='737023']eg


i wspólnie te same żony obracają
[/quote]a nawet jakby chlali to gowno ci do tego.
Avatar
kol / 21 lutego 2013 o 18:56
[quote name='Gość' timestamp='1361433703' post='736659']
Nie wnikaj !!!! Śitwa,tam wszyscy chleją razem.
[/quote]

i wspólnie te same żony obracają
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 09:01
[quote name='Gość' timestamp='1361433135' post='736650']
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik od teczuszki? 3miesiące stażu mu się skończyło?
[/quote]Nie wnikaj !!!! Śitwa,tam wszyscy chleją razem.
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 08:52
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik od teczuszki? 3miesiące stażu mu się skończyło?
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik o... rozwiń
Avatar
zyx / 20 lutego 2013 o 20:46
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]jako ślusarz sprawdził się w temperowaniu ołówków i szlifowania korytarza U.M
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]jako ślusarz sprawdził się w temperowaniu ołówków i szlifowania korytarza U.M rozwiń
Avatar
Zaciekawiony / 20 lutego 2013 o 19:58
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
Avatar
też krs / 20 lutego 2013 o 14:12
[quote name='krs' timestamp='1360914311' post='734360']
Widze ten nick xyz wszedzie ...niezły dupoliz jesteś szukasz stołka?? Masz niecałe dwa lata bo włodarczyk może liczyc na max 5 % poparcia tylko u takich zabłakanych jak ty. To nie są chore wpisy tylko wpisy ludzi którzy widzą te cyrki jakie mają miejsce teraz!! Jest ich wiecej w te 2 lata co upłyneły niż przez 14 lat które były.... Prawie co dzień czytamy nowości o naszej przecudownej władzy jak to ona sobie "radzi". zaraz usłysze że wszystkie media itp są stronnicze... może koło gazety polskiej utworzy specjalnie dla waszego pocieszenia jakąś broszure aby w tej nieudolnej władzy zobaczyć bohaterów narodowych.
[/quote]

Od kiedy to pacjenci szpitala psychiatrycznego mają dostęp do netu??
[quote name='krs' timestamp='1360914311' post='734360']
Widze ten nick xyz wszedzie ...niezły dupoliz jesteś szukasz stołka?? Masz niecałe dwa lata bo włodarczyk może liczyc na max 5 % poparcia tylko u takich zabłakanych jak ty. To nie są chore wpisy tylko wpisy ludzi którzy widzą te cyrki jakie mają miejsce teraz!! Jest ich wiecej w te 2 lata co upłyneły niż przez 14 lat które były.... Prawie co dzień czytamy nowości o naszej przecudownej władzy jak to ona sobie "radzi". zaraz usłysze że wsz... rozwiń
Avatar
obiektywny / 22 maja 2013 o 22:05
[quote name='ten z niższego poziomu' timestamp='1369251024' post='773259']
Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[/quote]

Żeby być lepszym od cytowanego R. Bijaka wystarczy być średnim uczniem w liceum / technikum. Taki uczeń zna już pisownię i znaczenie większości polskich słów i umie je dobierać w sensowne zdania. Nie trzeba być wcale alfą i omegą, bez przesady.
[quote name='ten z niższego poziomu' timestamp='1369251024' post='773259']
Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[/quote]

Żeby być lepszym od cytowanego R. Bijaka wystarczy być średnim uczniem w liceum / technikum. Taki uczeń zna ju... rozwiń
Avatar
ten z niższego poziomu / 22 maja 2013 o 21:30
[quote name='Czesiek' timestamp='1360847427' post='734039']
Dzięki lokalnym mediom sprawa zatrudnienia Bijaka w UM wyszła na jaw i kraśniczanie będą mogli zobaczyć jak cichaczem wpycha się kolesia na stołek w Urzędzie. Teraz zapewne burmistrz wyjaśni, że to tak tylko na chwilę przytulił zasłużonego działacza lokalnego PiSu w swoim urzędzie. Po 3 miesięcach znajdą kolesiowi inny stołek w jednej ze spółek miejskich (w KPWiK chyba nie, bo tam zatrudniono już jego syna, a może w tej samej szkole w której pracę dostała jego żona).
Inną sprawą jest to, że Bijak nie zna znaczenia słów jakimi się posługuje ("... a po drugie, ta praca w Urzędzie Miasta to nowe wezwanie, a zakres obowiązków bliski mojej pasji, więc mogę szybko się zaadoptować."). To żenujące, że ludzie z takim poziomem znajomości polskiego słownictwa dostają pracę w urzędzie, a ludzie posiadający wykształecenie i odpowiedni poziom, pracy znaleźć nie mogą.
Oto Kraśnik właśnie.
[/quote]Najpewniej to ty jesteś tym wykształconym i na odpowiednim poziomie i bardzo chętnie wejdziesz na stołek w UM lub chociaż jako radny błyśniesz elokwencją ,błyskotliwością i znajomością wszelkich spraw związanych z pracą urzędu ,tak ze strony merytorycznej jak i prawnej....alfa i omega ,czy co???????
[quote name='Czesiek' timestamp='1360847427' post='734039']
Dzięki lokalnym mediom sprawa zatrudnienia Bijaka w UM wyszła na jaw i kraśniczanie będą mogli zobaczyć jak cichaczem wpycha się kolesia na stołek w Urzędzie. Teraz zapewne burmistrz wyjaśni, że to tak tylko na chwilę przytulił zasłużonego działacza lokalnego PiSu w swoim urzędzie. Po 3 miesięcach znajdą kolesiowi inny stołek w jednej ze spółek miejskich (w KPWiK chyba nie, bo tam zatrudniono już jego syna, a może w tej samej szkole w której pracę dosta... rozwiń
Avatar
mieszkanka fabrycznego / 22 maja 2013 o 20:07
A czy żona burmistrza założyła sprawę swojej byłej pracodawczyni, żonie byłego dyrektora FŁT ?
Avatar
Kazik / 18 marca 2013 o 16:00
[quote name='kol' timestamp='1361469390' post='737023']eg


i wspólnie te same żony obracają
[/quote]a nawet jakby chlali to gowno ci do tego.
Avatar
kol / 21 lutego 2013 o 18:56
[quote name='Gość' timestamp='1361433703' post='736659']
Nie wnikaj !!!! Śitwa,tam wszyscy chleją razem.
[/quote]

i wspólnie te same żony obracają
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 09:01
[quote name='Gość' timestamp='1361433135' post='736650']
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik od teczuszki? 3miesiące stażu mu się skończyło?
[/quote]Nie wnikaj !!!! Śitwa,tam wszyscy chleją razem.
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 08:52
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik od teczuszki? 3miesiące stażu mu się skończyło?
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]
A co dobrego dla miasta wynika z pracy jego kolegi z biura? Bo skoro urzędnikowi potrzebna była pomoc administracyjna, to znaczy, że urzędnik nie daje sobie rady z pracą. I może to jest właściwy problem?
A jak tam asystencik o... rozwiń
Avatar
zyx / 20 lutego 2013 o 20:46
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]jako ślusarz sprawdził się w temperowaniu ołówków i szlifowania korytarza U.M
[quote name='Zaciekawiony' timestamp='1361386696' post='736475']
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
[/quote]jako ślusarz sprawdził się w temperowaniu ołówków i szlifowania korytarza U.M rozwiń
Avatar
Zaciekawiony / 20 lutego 2013 o 19:58
Ciekawe jakie postępy w pracy czyni Pan Roman? toż to minął już tydzień jego aktywności na rzecz naszego miasta Czy ktoś wie, czy sprawdza się jako pomoc administracyjna? a może już jakiś awansik ?
Avatar
też krs / 20 lutego 2013 o 14:12
[quote name='krs' timestamp='1360914311' post='734360']
Widze ten nick xyz wszedzie ...niezły dupoliz jesteś szukasz stołka?? Masz niecałe dwa lata bo włodarczyk może liczyc na max 5 % poparcia tylko u takich zabłakanych jak ty. To nie są chore wpisy tylko wpisy ludzi którzy widzą te cyrki jakie mają miejsce teraz!! Jest ich wiecej w te 2 lata co upłyneły niż przez 14 lat które były.... Prawie co dzień czytamy nowości o naszej przecudownej władzy jak to ona sobie "radzi". zaraz usłysze że wszystkie media itp są stronnicze... może koło gazety polskiej utworzy specjalnie dla waszego pocieszenia jakąś broszure aby w tej nieudolnej władzy zobaczyć bohaterów narodowych.
[/quote]

Od kiedy to pacjenci szpitala psychiatrycznego mają dostęp do netu??
[quote name='krs' timestamp='1360914311' post='734360']
Widze ten nick xyz wszedzie ...niezły dupoliz jesteś szukasz stołka?? Masz niecałe dwa lata bo włodarczyk może liczyc na max 5 % poparcia tylko u takich zabłakanych jak ty. To nie są chore wpisy tylko wpisy ludzi którzy widzą te cyrki jakie mają miejsce teraz!! Jest ich wiecej w te 2 lata co upłyneły niż przez 14 lat które były.... Prawie co dzień czytamy nowości o naszej przecudownej władzy jak to ona sobie "radzi". zaraz usłysze że wsz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 0

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 0

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 0 2

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 52 2

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 18

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 38 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 42 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!