niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Były burmistrz Kraśnika skazany. Ma zapłacić 6 tys. zł grzywny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2012, 15:43
Autor: er

Piotr Cz. (Jacek Świerczyński)
Piotr Cz. (Jacek Świerczyński)

6 tys. zł grzywny - na taką karę skazał dzisiaj Sąd Rejonowy w Kraśniku Piotra Cz., byłego burmistrza Kraśnika za nieprawidłowości przy prowadzeniu Zarządu Związku Międzygminnego "Strefa Usług Komunalnych” w Kraśniku.

W skład związku wchodzą kraśnickie gminy. Piotr Cz. był przewodniczącym zarządu. Kraśnicki sąd uznał go za winnego złamania ustawy o rachunkowości: w 2004 roku dopuścił do prowadzenia ksiąg rachunkowych jednostki niezgodnie z przepisami podawania w nich nierzetelnych danych.

Ponadto odpowiada za nieprzeprowadzenie inwentaryzacji majątku związku oraz za niesporządzenie sprawozdań finansowych za rok 2004. Piotr Cz. ma też zapłacić 12 tys. zł kosztów sądowych.

Sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec Ireneusza O., Stanisława W. i Waldemara T., członków władz związku, oskarżonych o podobne nieprawidłowości.

Wyrok nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marysieńka
Gość
re
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marysieńka
Marysieńka (1 marca 2012 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1330456155' post='603623']
Buhahahahahahahahaha ...... to pisał członek jej rodziny (lub co gorsze - ona sama?)Pieprznięty, zryty łeb z Piask i bezstronność Poczytaj sobie chore i obłąkane wizje tow. Marysieńki, która chce uchodzić za wsiowego eksperta w większości tematów na forum Wymagasz obiektywizmu od osoby niepełnosprawnej intelektualnie, i pobierającej z tego tytyłu świadczenie w postaci renty ?Jeśli małpa dostanie brzytwę, i zacznie się nią bawić, to co z tego wyniknie ?
[/quote]
E, tylko w jednym mnie widzisz? Ja to na twoim miejscu wmawiałabym wszystkim , że wszyscy sa mną, a ja wszystkimi, jak juz nie tylko ze mnie musisz robić idiotkę, ale za porządnych ćwierć inteligentów masz wszystkich pozostałych.
I dochodzę do wniosku, ze ty to musisz być zdrowo naiwny i głupi , skoro wydaje ci się, że wszyscy tak dają wiarę twoim bredniom. Ale jesli mogę ci coś poradzic, to zmien nick, na "kraśnicki bóg" , wtedy będziesz miał większą szansę , ze przed niektórymi będziesz wyrabiał na niekwestionowany autorytet, który swoim wyznawcom jest w stanie wcisnąć każda ciemnotę, jak by ona nie była, nawet tą najmniej prawdopodobobną.
I ja z małpami nie obcuję taj jak ty, to nie jest mi wiadome co by ona zrobiła, ale być może to samo, co butny, arogantny polityk z władzą, do której się dorwie.
Rozwiń
Gość
Gość (29 lutego 2012 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='obserwator' timestamp='1330448675' post='603578']
od pięciu lat nie mieszkam wkraśniku widze że podjąłem słuszną decyzje. gdzie te wszystkie imprezy za ckip przy których szleliśmy??Naprawde kraśnik potrzebuje takich oszczedności?? Wiec na co wydają obecne władze pieniądze??Chyba że zależy im na tym żeby wypedzić młodzież z tego miasta a Kraśnik zginie razem z wyginającymi moherami... Panowie Włodarczyk i Stawiarski...Oby tak dalej. a tak na marginesie jestem byłym członkiem młodzieżówki pisu w kraśniku.
[/quote]
obecne jak i poprzednie władze wydają pieniądze na 21 radnych zarabiajacych na posiedzeniach po jakieś 2000 średnio przez 12 miesiecy tj.504 tyś.rocznie + 2 burmistrzów (nieudolnych) po 10 000 zł przez 12 miesięcy to daje 240 tyś zł rocznie - tu znikają nasze podatki dlatego należy zwiekszyć opłatę za przedszkola bo radni i burmistrzowie mają za mało . na marginesie mówiąc radni oprócz zasiadania w radzie są dyrektorami w przedsiębiorstwach prezesami oraz współwłaścicielami firm gdzie zarabiają kupę kasy . tak więc zwiększajmy po-datki - datki na PO żenada
Rozwiń
re
re (29 lutego 2012 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mat' timestamp='1330384533' post='603344']
Obserwuje od dłuższego czasu tematy i wypowiedzi na forum dziennika wschodniego po objęciu władzy przez nowego burmistrza. Niepokojące jest to, że widać gołym okiem ingerencje i nacisk nowych władz, jeśli chodzi np. o nagłówki tematów i ich żenującą niewyważoną treść typu –( Sąd ustali, ile siedział były burmistrz Kraśnika, albo (Były burmistrz Kraśnika skazany.). Siedział jest chyba jest chyba używane w trochę innych środowiskach i nie przystoi porządnemu dziennikarzowi. Czy też powtarzające się jedno zdjęcie pana fot. Jacka Świerczyńskiego, na którym chce na siłę pokazać, jakim to poprzedni Burmistrz jest przestępcą. Prawie jak seryjny morderca. Myślę, że słowa typu siedział i skazany lepiej docierają do ludzi, którymi łatwo manipulować i którzy nie zdają sobie sprawy jak pogrążyły nasze miasto w dniu wyborów głosując, i wybierając takie władze. Na początku myślałem, że zaszczuwanie i niszczenie człowieka, który tyle zrobił i pewnie miał plany zrobić więcej dla naszego miasta skończy się po wyborach, ale myliłem się. Brak jakichkolwiek kompetencji obłuda, chamstwo i traktowanie mieszkańców jak śmieci przez panującą władzę w mieście jest nadal usprawiedliwiana bezczelnie i niesłusznie błędami poprzednika. Chyba tak będzie do końca kadencji. Koledzy burmistrza muszą brać za coś pieniądze i nagrody z naszych pieniędzy. Mieszkańcy niech myślą ile ja tu robię dobrego w Kraśniku. Ciekawe ile tych tak obiecanych miejsc pracy powstało przez ten rok. Może przy największej i niezbędnej inwestycji posadzenia dębów. Które po zmydleniu oczu mieszkańcom po jakimś czasie zostały oczyszczone z trochę wyższych chwastów dopiero po programie w tvk. Albo przy zalewie, który do wyborów był zbiornikiem retencyjnym, ale już po wyborach jest zalewem i wiele innych. Myślę też, że kij ma dwa końce i poprzedni burmistrz po zakończeniu spraw podziękuje wszystkim sprzedajnym świnią i ludziom, którzy przyczynili się do nagonki na jego osobę tak szczerze od serca. Mam taką nadzieję. A niektórym forumowiczą proponuje nie bawić się w sędziego lub prokuratora nie znając do końca rozstrzygnięcia spraw. No i dla tych, którzy nie wiedzą, poddanie się dobrowolnie jakiejś karze nie oznacza zawsze, że ktoś jest winien. Szkoda, że na forach dzw, chyba tylko Marysieńka jest bezstronna i obiektywna w swoich postach w każdym temacie. Mam nadzieję, że za parę lat mieszkańcy zrozumieją, że może to był zły wybór. Może się mylę. Mam też nadzieję, że panujący burmistrz zmieni swoje postępowanie i będzie lepiej w Kraśniku. Czas pokaże
[/quote]
Rozwiń
szysio
szysio (28 lutego 2012 o 22:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spokojnie...chodzi o to ze przywłaszczyl sobie dobrze ponad 100 tysięcy a grzywna wynosi 6 tysięcy!!! Sciema, fikcja i tyle..i tylko o to chodzi. I co ma do tego nowa władza..Co za gowno w głowach Kraśniczan zostawił były burmistrz, ze godzą się na to, zeby robić im wałki byle tylko mogli sie nachlać za CKiP i chodzić po kostce. Jezu.....
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (28 lutego 2012 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mat' timestamp='1330384533' post='603344']
chyba tylko Marysieńka jest bezstronna i obiektywna w swoich postach w każdym temacie. [/quote]

Buhahahahahahahahaha ...... to pisał członek jej rodziny (lub co gorsze - ona sama?)Pieprznięty, zryty łeb z Piask i bezstronność Poczytaj sobie chore i obłąkane wizje tow. Marysieńki, która chce uchodzić za wsiowego eksperta w większości tematów na forum Wymagasz obiektywizmu od osoby niepełnosprawnej intelektualnie, i pobierającej z tego tytyłu świadczenie w postaci renty ?

No i...? Czy jedno drugie wyklucza? czy jedno drugiemu przeszkadza, jeśli Marysienka swojej krytyki nie prowadzi zaleznie od osoby sprawującej funkcję, ale od działań jakie podejmuje pełniąc tę funkcję?


Jeśli małpa dostanie brzytwę, i zacznie się nią bawić, to co z tego wyniknie ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!