Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 listopada 2011 r.
10:27
Edytuj ten wpis

Były poseł Jarosław Stawiarski będzie zastępcą burmistrza Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora (rp)
2 70 A A
- Rzeczywiście mam objąć stanowisko zastępcy burmistrza - przyznaje Jarosław Stawiarski. (Archiwum)
- Rzeczywiście mam objąć stanowisko zastępcy burmistrza - przyznaje Jarosław Stawiarski. (Archiwum)

Jarosław Stawiarski będzie zastępcą burmistrza Kraśnika. Umowa z byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości będzie podpisana w poniedziałek lub wtorek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Burmistrzem Kraśnika jest popierany przez PiS Mirosław Włodarczyk. Jego dotychczasowy zastępca Jacek Dubiel ustąpi w ratuszu miejsca Jarosławowi Stawiarskiemu szefowi partii Kaczyńskiego w powiecie kraśnickim.

- Rzeczywiście mam objąć stanowisko zastępcy burmistrza - przyznaje Stawiarski. I dodaje: Mam pomagać burmistrzowi, żeby było lepiej w Kraśniku. Mam doświadczenie samorządowe, polityczne oraz znam się na szeroko rozumianej kulturze.

Stawiarski był w minionej kadencji posłem. Ostatnie wybory przegrał (zdobył 10 126 głosów). Z wykształcenia jest historykiem, pracował jako nauczyciel i dyrektor szkoły, w latach 2002 - 2006 były starostą kraśnickim.

Stawiarski i Włodarczyk to wieloletni współpracownicy. Czy stanowisko zastępcy to przyjacielska przysługa dla Stawiarskiego?

- Może powstać taka zbitka, ale ja będę polemizował. Mam potrzebne doświadczenie, żeby pracować w ratuszu. W Kraśniku zagłosowało na mnie ok. 3900 osób, szanują moją wiedzę i potencjał - mówi były poseł.

Umowa z Jarosławem Stawiarskim będzie podpisana na początku tygodnia - w poniedziałek lub wtorek.

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roman / 19 listopada 2011 o 12:11
Stawiarski niemógł załatwic sobie pracy!!!! Z reszta kto by go przyjął no tak znalazła sie instytucja uzdrowiajaca Kraśnik ma kolejnego pacjenta do uzdrowienia, terapie zaczynaja od zakupu samochodu w celu transportu osób z "uzdrowiska" do domu!!! Ale co z kosztami wymiany oleju!!! będą podwójne! Do drugiego samochou też trzeba zatrudnić kolejnego kierowcę i już koszty rosna ale to dla Zdrowotnosci......
Avatar
Marysieńka / 18 listopada 2011 o 11:46
[quote name='Filemon' timestamp='1321611070' post='559815']
Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[/quote]
Ten moloch zatrudniał kiedys prawie 9 tysięcy ludzi. Także obecne 2000, z których połowa nie jest mieszkancami miasta w porównaniu z poprzednia ilością zatrudnionych, to kropla w morzu.Przy pozbawieniu pracy 7 tysiecy ludzi i całej masy pozatrudnianych po innych instytucjach Krasnik nie splajtował, to i teraz przy 2 tysiącach nie splajtuje. Poza tym duza czesc z tych ludzi, to kadra kierownicza - zaradna, przedsiębiorcza, która w mig rozpocznie własną działalnosc gospodarczą przy okazji dajac zatrudnienie innym, tym mniej umiejących sobie radzic.
Tylko że na razie jako taka plajta fabryce nie grozi, tylko samo jej istnieje, dla niektórych staje sie taryfa przetargowa dla własnych potrzeb.
[quote name='Filemon' timestamp='1321611070' post='559815']
Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[/quote]
Ten moloch zatrudniał kiedys prawie 9 tysięcy ludzi. Także obecne 2000, z których połowa nie jest mieszkancami miasta w porównaniu z poprzedn... rozwiń
Avatar
Filemon / 18 listopada 2011 o 11:11
[quote name='Marysieńka' timestamp='1321279834' post='558139']
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
[/quote]

Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1321279834' post='558139']
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
[/quote]

Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowy... rozwiń
Avatar
Filemon / 18 listopada 2011 o 11:04
[quote name='Folwark zwierzęcy' timestamp='1321539084' post='559503']
"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych."




"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim."
[/quote]

Avatar
Folwark zwierzęcy / 17 listopada 2011 o 15:11
"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych."




"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim."
Avatar
Blackhawk / 15 listopada 2011 o 21:45
[quote name='Delegat' timestamp='1321263918' post='558061']
Lokalne struktury PiSu są całkowitym zaprzeczeniem idei głoszonych w Warszawie przez centralne kierownictwo. Takiego nepotyzmu, karierowiczostwa, interesowności, kumoterstwa i pochwały głupoty próżno szukać nawet za komuny. Działacze pisowscy w terenie to typowi towarzysze Szmaciaki i obywatele Piszczyki. Zgroza i obłuda do kwadratu
[/quote]
Święta prawda. Dlatego Palikot zyskuje głosy...
Avatar
obcy / 15 listopada 2011 o 18:31
ciekawe czy pan stawiarski bedzie na mecze jezdzil za pieniadze z funduszu socjalnego a na ukraine niech nie jezdzi bo tam bijo
Avatar
Kamil P1 / 14 listopada 2011 o 21:05
boję się coś napisać bo mieszkam w Kraśniku na piaskach mam pracę w FŁT i pewnie znają moje AJPI czyli nazwisko w takiej sytuacji napiszę, że kto był dalej niż Lublin wie jak normalnie żyje się...niestety takich jest w Kraśniku mało...to jak GETTO.pozdrawiam
Avatar
gośćniedzielny / 14 listopada 2011 o 18:37
Pora jakąś pielgrzymkę zorganizować...może teraz do Fatimy i Santiago de Copostela
Avatar
Marysieńka / 14 listopada 2011 o 15:10
[quote name='Jurek' timestamp='1321278643' post='558135']
zastanawiam się kiedy to gówniane miasto splajtuje, chyba jak fabrykę rozbiorą?? patrz na flt.krasnik.pl
http://www.flt.krasnik.pl/index.php?meni=3&meni_2=408
[/quote]
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
Avatar
Roman / 19 listopada 2011 o 12:11
Stawiarski niemógł załatwic sobie pracy!!!! Z reszta kto by go przyjął no tak znalazła sie instytucja uzdrowiajaca Kraśnik ma kolejnego pacjenta do uzdrowienia, terapie zaczynaja od zakupu samochodu w celu transportu osób z "uzdrowiska" do domu!!! Ale co z kosztami wymiany oleju!!! będą podwójne! Do drugiego samochou też trzeba zatrudnić kolejnego kierowcę i już koszty rosna ale to dla Zdrowotnosci......
Avatar
Marysieńka / 18 listopada 2011 o 11:46
[quote name='Filemon' timestamp='1321611070' post='559815']
Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[/quote]
Ten moloch zatrudniał kiedys prawie 9 tysięcy ludzi. Także obecne 2000, z których połowa nie jest mieszkancami miasta w porównaniu z poprzednia ilością zatrudnionych, to kropla w morzu.Przy pozbawieniu pracy 7 tysiecy ludzi i całej masy pozatrudnianych po innych instytucjach Krasnik nie splajtował, to i teraz przy 2 tysiącach nie splajtuje. Poza tym duza czesc z tych ludzi, to kadra kierownicza - zaradna, przedsiębiorcza, która w mig rozpocznie własną działalnosc gospodarczą przy okazji dajac zatrudnienie innym, tym mniej umiejących sobie radzic.
Tylko że na razie jako taka plajta fabryce nie grozi, tylko samo jej istnieje, dla niektórych staje sie taryfa przetargowa dla własnych potrzeb.
[quote name='Filemon' timestamp='1321611070' post='559815']
Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[/quote]
Ten moloch zatrudniał kiedys prawie 9 tysięcy ludzi. Także obecne 2000, z których połowa nie jest mieszkancami miasta w porównaniu z poprzedn... rozwiń
Avatar
Filemon / 18 listopada 2011 o 11:11
[quote name='Marysieńka' timestamp='1321279834' post='558139']
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
[/quote]

Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowych miejsc pracy..Proste prawda?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1321279834' post='558139']
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
[/quote]

Tylko ten moloch jak to nazwałaś daję ludziom pracę, podstawowe źródło utrzymania dla wielu osób z Kraśnika. Prosty rachunek: człowiek nie zarobi, nie wyda w przydomowym sklepiku. Do UP napłynie fala kolejnych bezrobotnych osób, dla których nikt nie stworzy nowy... rozwiń
Avatar
Filemon / 18 listopada 2011 o 11:04
[quote name='Folwark zwierzęcy' timestamp='1321539084' post='559503']
"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych."




"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim."
[/quote]

Avatar
Folwark zwierzęcy / 17 listopada 2011 o 15:11
"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych."




"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim."
Avatar
Blackhawk / 15 listopada 2011 o 21:45
[quote name='Delegat' timestamp='1321263918' post='558061']
Lokalne struktury PiSu są całkowitym zaprzeczeniem idei głoszonych w Warszawie przez centralne kierownictwo. Takiego nepotyzmu, karierowiczostwa, interesowności, kumoterstwa i pochwały głupoty próżno szukać nawet za komuny. Działacze pisowscy w terenie to typowi towarzysze Szmaciaki i obywatele Piszczyki. Zgroza i obłuda do kwadratu
[/quote]
Święta prawda. Dlatego Palikot zyskuje głosy...
Avatar
obcy / 15 listopada 2011 o 18:31
ciekawe czy pan stawiarski bedzie na mecze jezdzil za pieniadze z funduszu socjalnego a na ukraine niech nie jezdzi bo tam bijo
Avatar
Kamil P1 / 14 listopada 2011 o 21:05
boję się coś napisać bo mieszkam w Kraśniku na piaskach mam pracę w FŁT i pewnie znają moje AJPI czyli nazwisko w takiej sytuacji napiszę, że kto był dalej niż Lublin wie jak normalnie żyje się...niestety takich jest w Kraśniku mało...to jak GETTO.pozdrawiam
Avatar
gośćniedzielny / 14 listopada 2011 o 18:37
Pora jakąś pielgrzymkę zorganizować...może teraz do Fatimy i Santiago de Copostela
Avatar
Marysieńka / 14 listopada 2011 o 15:10
[quote name='Jurek' timestamp='1321278643' post='558135']
zastanawiam się kiedy to gówniane miasto splajtuje, chyba jak fabrykę rozbiorą?? patrz na flt.krasnik.pl
http://www.flt.krasnik.pl/index.php?meni=3&meni_2=408
[/quote]
A czegóż to miasto ma plajtować? I co ma do jakiegoś tam rozbioru fabryki.? profitów z tego żadnych nie dostanie. A utrzymanie takiego molocha z ludzmi kosztuje.
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!