Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 grudnia 2017 r.
12:31

Chciał pomóc kobiecie zaatakowanej przez agresywnego kierowcę. Trafił na policjanta

468 57 A A

Pan Andrzej z Kraśnika chciał pomóc kobiecie zaatakowanej przez agresywnego kierowcę. Miał pecha, bo trafił na policjanta. W rezultacie sam został ukarany. Za zatrzymanie się w niedozwolonym miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Właśnie otrzymałem wyrok w tej sprawie. Ale nie czuję się winny – mówi pan Andrzej. – Sąd ukarał mnie naganą, ale ja nie zatrzymałem się w niedozwolonym miejscu dla przyjemności. Zrobiłem to, żeby pomóc. Tak, jak się to robi przy wypadku.

Chodzi o wydarzenia z lipca tego roku. Nasz Czytelnik jechał wówczas ul. Jagiellońską w Kraśniku. Zauważył, jak kierowca volkswagena próbuje wyprzedzić mercedesa.

– Raz mu się nie udało, bo ktoś jechał z przeciwka. Z piskiem opon „schował” się za mercedesem. Jechał szybko, a tam jest ograniczenie do 40 km/h – wspomina pan Andrzej. – Po chwili zajechał drogę mercedesowi i zmusił kierowcę tego auta do zatrzymania. Podbiegł do tego samochodu i zaczął gestykulować. Zatrzymałem się, żeby zwrócić mu uwagę.

Podobnie lipcowe wydarzenia zapamiętała kobieta, która siedziała za kierownicą mercedesa.

– Jechałam przepisowo. Ten volkswagen zaczął mnie wyprzedzać przed zakrętem, na ciągłej linii – relacjonuje pani Paulina. – Potem zajechał mi drogę, musiałam się zatrzymać. Kierowca volkswagena podbiegł do mojego auta, tłukł pięściami w szybę, szarpał za klamkę i krzyczał. Twierdził, że utrudniałam mu wyprzedzanie. Dobrze, że miałam zablokowane drzwi i nie mógł ich otworzyć.

Awantura zakończyła się chwilę później kiedy interweniujący pan Andrzej zagroził wezwaniem policji. Kierowca volkswagena odjechał.

– Zostawiłem swoje dane pani z mercedesa, a potem składałem w jej sprawie zeznania na komendzie – dodaje nasz Czytelnik. – Kilkanaście dni później dostałem kolejne wezwanie. Okazało się, że jest wobec mnie wniosek o ukaranie, bo zatrzymałem auto na zakazie.

Wtedy pan Andrzej dowiedział się, że awanturujący się kierowca to Mariusz J. – policjant z Kraśnika.
Nasz Czytelnik spotkał się z miejscowym komendantem.

– Komendant skierował wniosek o odstąpienie od ukarania pana Andrzeja – przyznaje Janusz Majewski, oficer prasowy kraśnickiej policji. – Z policjantem przeprowadził natomiast rozmowę dyscyplinującą, z uwagi na naruszenie zasad etyki zawodowej. Informacja o tym trafiła do akt policjanta.

Nasz Czytelnik był przekonany, że sprawa została wyjaśniona. Mariusz J. sprzeciwił się jednak wnioskowi komendanta. Złożył stosowne odwołanie. Spór, pomyślnie dla Mariusza J. rozstrzygnęła komenda wojewódzka. Tak sprawa 60-latka trafiła do sądu, który ukarał naszego Czytelnika naganą. Pan Andrzej już zapowiedział odwołanie. Kraśnicki sąd, w odrębnym postępowaniu oceni również zachowanie Mariusza J. i kobiety kierującej mercedesem.

>>>

Zobacz także: Oszustom Stop. Nowy spot lubelskiej policji

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 15:47
+1
GNÓJ bez honoru
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 15:30
+1
Bylem przejazdem w krasniku, chłop ruskim traktorem z przyczepą gnoju mi drogę zajechal niedaleko sądu i wydarł sie na mnie, wiec cala opisana sytuacja mnie nie dziwi, takie miasto tacy ludzie, taka okolica, takie obyczaje
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 15:06
+1
PODAJCIE PEŁNE DANE TEGO PSA BYDLAKA
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 14:18
+1
większosć policmajstrów leje żony
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 13:55
+1
Ludzie?! To wy jeszcze chcecie bezinteresownie pomagać innym? Polacy to najwredniejszy naród na świecie. Będziesz próbował pomóc osobie, która zemdleje to później cię pozwie, że naruszyłeś jej kręgi albo "molestowałeś". Dzicz!
Avatar
P / 18 grudnia 2017 o 13:52
+1
A pan mariusz mandatu za zatrzymanie nie dostał? Ot polski wymiar sprawiedliwości.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 13:37
+1
Czy ktoś normalny wierzy jeszcze pisowskim mediom!?
Avatar
Yyu / 18 grudnia 2017 o 13:37
+1
Niech się cieszy Pan Andrzej że nie skończył jak ten zatłuczony i rażony paralizatorem na komisariacie - przedstawiciele aparatu rezimu za nic mają suwerena
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 13:36
+1
Jedno zdanie podsumowania. Czasami debilizm policjantów i sędziów nie zna granic.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 13:28
+1
Zachował bym się tak samo jak ten Pan gdybym widział jak samochód zajeżdża drogę innemu (kobiecie), wyskakuje z niego bandyta i pięściami zaczyna walić w szybę. Znowu przykład jak postępuje arogancja władzy, chociaż KM Policji zachował się należycie, ale czym kierował się Komendant Wojewódzki - nie pojmuję. Brawo Panie Andrzeju!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 07:43
No i SUPER. Mamy doskonały sygnał dla ewentualnych kolejnych naśladowców pana Andrzeja który chciał pomóc, by....... w podobnej sytuacji NIE POMAGAĆ, bo to my zostaniemy UKARANI. Brawo, pięknie.... gdzie tu logika???? Gdzie tu "bycie człowiekiem"....???? Ręce opadają.
Avatar
Kiu / 22 grudnia 2017 o 22:14
TAKI SOBIE napisał:
do  Kiu ; a jak dowiedziales sie ze ta kobieta ma kieszen pelna pieniedzy ??. A MOZE TO TY JESTES TYM " MILICJANTEM "  
 To mnie o to pytasz?. Coś ci się pomyliło chyba?.
Avatar
TAKI SOBIE / 22 grudnia 2017 o 21:22
do  Kiu ;  a jak dowiedziales sie ze ta kobieta ma kieszen pelna pieniedzy ??. A MOZE TO TY JESTES TYM " MILICJANTEM "    
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 12:15
Bulwersującej? Kogo? Ciebie?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 11:56
"Kraśnicki sąd, w odrębnym postępowaniu oceni również zachowanie Mariusza J. i kobiety kierującej mercedesem." czekamy Panie Redaktorze na ciąg dalszy. Mniemy ,że Pan nie przestanie drążyć tej bulersującej dla społeczeństwa sprawy.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 20:19
UUUU. To Pan J., narobił sobie teraz smrodu, tą nadgorliwością, jeśli sprawą zajmie się ktoś z ministerstwa spraw wewnętrznych. A oni teraz są uczuleni na tego typu sprawy. Sprawa poszła do mediów i znajdzie się życzliwy ktoś by pchnąć sprawę dalej, Jestem tego pewien.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 19:04
Jak się bandziory dobiorą do ciebie i twojej rodziny, to kogo poprosisz o pomoc? Powiedz glucie. Śmiało.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:52
DO POLICJI NIE IDĄ NORMALNI LUDZIE
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:44
Panie komendancie , bez żarów. Nie rozmowa tylko do psychuszki podwładnego. Wtedy zaatakował kobietę, jutro może to zrobić z pana matką, żoną córką albo siostrą. Niech sprawdzą jego predyspozycje do prowadzenia auta, pracy w policji i chodzenia na ulicy.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:31
Powinni oboje zlapac go i mu zrobic lewatywe mopem heheh moze by go to nauczylo wyprzedzac w dozwolonym miejscu i nie bluznic
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 32 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 46 38

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!