Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 maja 2008 r.
21:33
Edytuj ten wpis

Chodel: Jola mogła żyć

0 12 A A

"Ratujcie mnie, zabierzcie mnie do szpitala” - prosiła chora na depresję 39-letnia Jolanta. Kilka dni później już nie żyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo że miała za sobą próbę samobójczą, szpital jej nie przyjął, bo była pijana.

- Jestem załamany, Jola żyłaby, gdyby nie znieczulica i długie procedury - rozpacza Edward Wieczorek z Chodla, który skontaktował się w tej sprawie z naszą redakcją. Mężczyzna był przyjacielem Jolanty. Kobieta 7 kwietnia utonęła w rzece Chodelce.

Uzależniona od alkoholu Jolanta S. cierpiała na depresję. W czerwcu i październiku 2007 roku leżała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Raz, po próbie odebrania sobie życia, drugi raz z powodu myśli samobójczych.

- Z Jolą znaliśmy się 8 lat. Taka ładna i miła - ociera łzy mężczyzna. Pod koniec marca, gdy ZUS odmówił jej renty, całkiem się załamała. - Kilka dni później wyrwałem jej pasek z rąk, bo chciała się powiesić. Przerażony zatelefonowałem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodlu.

- Po tym telefonie poszłam do lekarza rodzinnego - opowiada pracownica socjalna, która opiekowała się Jolantą S. - Lekarka wypisała skierowanie i wybłagała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Abramowicach, by lekarz przyjął ją w takim stanie, w jakim się stawi.

2 kwietnia pan Edward zawiózł Jolantę do szpitala. Ale na izbie przyjęć był inny lekarz. - Prosiła: "Ratujcie mnie, jestem chora, weźcie mnie do szpitala”. Doktor odmówił, bo była po alkoholu - oburza się Wieczorek.

- Była bardzo pijana, alkomat wykazał 2 czy 3 promile. A my nie przyjmujemy pijanych. Nie deklarowała chęci samobójczych - mówi dr Artur Mozer, który nie przyjął Jolanty.

Jego zdaniem, kobieta nie była poważnie chora psychicznie, a jedynie miała stany depresyjne. - Bardziej cierpiała na chorobę alkoholową - kwituje lekarz.

- 7 kwietnia zastałem ją w domu, leżała na wersalce. Znowu poszedłem do ośrodka i błagałem o pomoc. Kiedy wróciłem, już jej nie było - płacze Wieczorek.
Ciało Jolanty S. znalazł wędkarz. - Wypadek? Samobójstwo? Nie wiadomo - rozkłada ręce mężczyzna.

W GOPS zapewniają, że robili wszystko, by ratować chorą kobietę. - W ciągu dwóch miesięcy nasza pracownica była u niej 9 razy - zapewnia Zuzanna Ceran, kierownik ośrodka.

- Jeszcze w lutym złożyliśmy wniosek do gminnej komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, żeby umieścić ją na szpitalnym oddziale odwykowym. Komisja przesłuchała panią Jolantę, psycholog uznał, że wymaga leczenia, a sąd wyznaczył w tej sprawie termin na 21 kwietnia. Niestety, nie doczekała rozprawy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Avatar
Malwa / 23 maja 2008 o 12:34
To jest tragedia. Szpital w Abramowicach to przechowalnia, zostawilam tam mojego ojca tylko na tydzien i widzialam jak to dziala. Ordynator, Prof. Masiak jest bardzo niekompetetny, brud i przekupstwo tam dominuje. Nie zalezy im na pacjentach, patrza tylko zeby.............. Szkoda kobiety, byla chora, gdyz alkoholizm jest niestety choroba i potrzebowala pomocy. Kiedy to sie zmieni, czy ktos w koncu zauwazy godnosc czlowieka? Za co ci wszyscy gryzipiorki i lekarze biora pieniadze. Glebokie wspolczucia dla Rodziny.
Avatar
J24 / 22 maja 2008 o 15:16
kierowaniem na przymusowe leczenie zajmują się urzędy gmin tj wójtowie, sąd i policja. ops nie wiele może zrobić.
SKORO TAKIE ORGANY są bezsilne..... p. ZUZIA JEST DOBRYM KIEROWNIKIEM OPS . Pomoc społeczna nie może być od wszystkiego i za wszystko odpowiadać. ZNAJDźCIE SOBIE INNEGO KOZłA OFIARNEGO.
Avatar
aga / 22 maja 2008 o 15:04
uuu
Avatar
Pielęgniarka / 10 maja 2008 o 11:54
A CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ CZY NAPISAŁ O TYM ,ŻE PANI JOLA BYŁA WCZEŚNIEJ KILKA RAZY PRZYJMOWANA DO TEGO SZPITALA !!!! I NIESTETY SAMA NA WŁASNE ŻĄDANIE WYPISYWAŁA SIĘ Z NIEGO!!!!!!!!!!! JUŻ WTEDY MOGŁA ZACZĄĆ LECZENIE. ZA KAŻDYM RAZEM PRZYJEŻDŻAŁA DO SZPITALA PIJANA!!!!!! I BYŁA PRZYJMOWANA!!!! WIĘC NIE WYPISUJCIE GŁUPOT ,ŻE TO SZPITAL WINIEN.ONA SAMA ZAWINIŁA!!!
Avatar
człowiek / 10 maja 2008 o 00:27
chujowe przepisy i tyle na pomoc trzeba czekać nie wiadomo ile, jak pomoc potrzebna już a nie za miesiąc
Avatar
nn / 7 maja 2008 o 20:00
Jak się nie znasz na przepisach proponuję korki robi !!!!!!!!!!
Avatar
wicki / 7 maja 2008 o 14:09
rupert napisał:
No to panie Mozer, żeś się popisał...
lekarz, k... jego mać...
... nie lekarz

Jak się mało znasz na procedurach kmiocie to nie wyzywaj lekarza .
Avatar
robi / 7 maja 2008 o 13:19
Pogratulować kompetecji! była 9 razy? i co zrobiła ta pracownica żeby pomóc chorej? Przeciez można przyspieszyc procedury, trzeba tylko chcieć. Odnotowała wizytę że była i kasa leci za spacery. być a załatwić to dwie różne sprawy. Tłumaczenie godne kierownika GOPS pani Ceran- brawo!
Avatar
denatka / 7 maja 2008 o 09:36
a ile ta denatka wpłaciła składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, żeby na siłę ją leczyć - skoro ona uważała, że najlepszym jej przyjacielem jest alkohol.
Avatar
saslaw / 7 maja 2008 o 09:29
Żal człowieka. Popełniła samobójstwo bo nie mogła patrzeć na proboszcza i wysypisko na cmentarzu. Tam ją teraz pochowają, pewnie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 12 7

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 2

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 36

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 15 2

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 4 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra