Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 kwietnia 2009 r.
14:52
Edytuj ten wpis

Czubiński i jego ludzie na wokandzie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 18 A A

Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika, i jego czterech współpracowników ze Strefy Usług Komunalnych stanie przed sądem. Akt oskarżenia trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Odpowiedzą za sprawę o której piszemy od kilku lat. Cała piątka kierowała samorządową organizacją, która administruje wysypiskiem śmieci i promuje ekologię w Kraśniku oraz sąsiednich gminach.

Czubiński był przewodniczącym zarządu SUK w latach 2002-2006. Jesienią 2006 roku ujawniliśmy praktyki jakich dopuścili się szefowie Strefy.

Prokuratura badała nieprawidłowości w SUK przez dwa lata. - Zebraliśmy dokumenty, przesłuchaliśmy świadków i mamy ważną dla sprawy opinię biegłego - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Akt oskarżenia gotowy był w poniedziałek.

Czubiński (zgodził się na użycie pełnego nazwiska) oskarżony jest złamanie ustawy o księgowości (m. in. nie były ujawniane wszystkie operacje finansowe i nie zostały sporządzone bilanse otwarcia i zamknięcia, a także sprawozdania finansowe związku z lat 2004-2005), nie prowadził Biuletynu Informacji Publicznej oraz dopuścił do niedoboru 5420 zł w kasie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

- Czekamy na rozstrzygnięcie sądu. Burmistrz już wiele razy był skazywany przed wyrokiem. Teraz powstrzymamy się do komentarzy - stwierdza Zbigniew Nita rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

W prokuraturze Czubiński nie przyznał się do winy. - Tłumaczył, że skarbnik nie informował go o problemach, a w sprawie BIP wydał polecenie pracownikowi, którego ten nie wykonał - informuje Syk-Jankowska.

Skarbnik SUK - Jacek Cz. - przyznał się do winy. Oskarżony jest o nieprowadzenie ksiąg. Wyjaśniał, że nie radził sobie ze zbyt dużą ilością obowiązków.

Jacek Cz. jest teraz księgowym w lubelskim Kuratorium Oświaty, zatrudnił go kurator Krzysztof Babisz, który też działał w SUK.

Pozostałych trzech oskarżonych też odpowiada za złamanie przepisów o rachunkowości.

To Ireneusz O (obecny przewodniczący zarządu SUK, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kraśniku i szef miejscowego Zarządu Dróg Powiatowych), Waldemar T. (prezes MPK w Kraśniku) oraz Stanisław W. (były wójt gminy Wilkołaz i członek zarządu SUK, teraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku). Żaden z nich nie przyznał się do winy. Grozi im do dwóch lat w więzieniu.

Czubiński był jednym z wiceprzewodniczących lubelskiej Platformy Obywatelskiej. Po tym jak usłyszał zarzuty w sprawie SUK, zawiesił swoje członkostwo w partii.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozbawiona / 10 listopada 2009 o 12:22
patolog napisał:
Do mieszkańców proszę nie mieć pretensji, to miejscowa władza robi wszystko żeby młodzi i zdolni ludzie wyjeżdżali jak najdalej. Wiadomo ciemną masą łatwiej się rządzi, a tym bardziej zastraszoną ciemną masą. A niby co ma robić osoba po studiach w Kraśniku? Pójść na staż do spożywczaka za 600 zł?

Na staż do UM do Czubińskiego,ale ładne i młode ,nie koniecznie inteligętne!!!!!!!!!!
Avatar
Jola / 24 września 2009 o 18:53
Dobrze, że Sznajder trochę patrzy Czubińskiemu na ręce i od czasu do czasu coś wywęszy i dzięki niemu wyjdzie jakiś przekręt, Ludzie to jest wierzchołek góry lodowej. W tym mieście władzę mają tylko klany rodzinne i kolsie. Tak jest we wszystkich instytucjach w tym mieście - sąd, prokuratura,policja, UM. Brak mi słów. Niestety w Kraśniku jest dużo ciemnoty, zwłaszcza wśród ludzi starych,którzy ,wystarczy,że zobaczą burmistrza w kościele w pierwszym rzędzie a już widzą w nim świętego ! Nie ma się co dziwić tym ludziom bo przecież ksiądz także pozytywnie się wyraża o naszym burmistrzu ( wiadomo, że nie za darmo ), a jeśli ksiądz go chwali to burmistrz jest super ! ! ! Ludzie ! Przejrzyjcie na oczy i zróbmy porządek w tej Sodomie ! Przecież tu chodzi o was i o wasze rodziny ! Wiadomo, że wielu modych ludzi jest zastraszonych bo są zależni od burmistrza jeśli chodzi o pracę ( urzędy, szkoły itp. )a mochery są zbyt głupi żeby tą ośmiornicę ogarnąć swoim rozumkiem Pamietajcie żę wybór zależy od Was i od waszej odwagi podczas wyborów.
Dobrze, że Sznajder trochę patrzy Czubińskiemu na ręce i od czasu do czasu coś wywęszy i dzięki niemu wyjdzie jakiś przekręt, Ludzie to jest wierzchołek góry lodowej. W tym mieście władzę mają tylko klany rodzinne i kolsie. Tak jest we wszystkich instytucjach w tym mieście - sąd, prokuratura,policja, UM. Brak mi słów. Niestety w Kraśniku jest dużo ciemnoty, zwłaszcza wśród ludzi starych,którzy ,wystarczy,że zobaczą burmistrza w kościele w pierwszym rzędzie a już widzą w nim świętego ! Nie ma się co dziwić tym ludziom bo przecież ksiądz t... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 22 września 2009 o 18:34
ale mieszkańcy po 80-tce zadowoleni z przyjęcia w Orionie, do autobusu MPK strach wejść przed południem bo bezrobotni jadą na koszt miasta "szukać" pracy .PR działa reszta to zamordyzm a młodzi wieją .Studenci nawet w wakacje nie chcą przyjeżdżać do miasta
Avatar
~gosc~ / 17 kwietnia 2009 o 15:48
~gosc~ napisał:
Wynoś się baranie na swoje forum poniatowskiej dziury!

KTO JEST TYM BARANEM TO ODRAZU WIDAC
Avatar
~gosc~ / 15 kwietnia 2009 o 20:16
~gość~ napisał:
Mógłbyś przetłumaczyć to na język polski?.

Wynoś się baranie na swoje forum poniatowskiej dziury!
Avatar
~gość~ / 15 kwietnia 2009 o 19:59
Gość napisał:
je zadza tacy ludzie jak prezes mpk to czego tu oczekiwac rozpadu firm

jek zadza tacy ludzie jak prezes mpk ,,to czego tu oczekiwac tylko rozpadu firm, a krasnik to wogule ,jedna klika zadzi,


Mógłbyś przetłumaczyć to na język polski?.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 16:12
jek zadza tacy ludzie jak prezes mpk ,,to czego tu oczekiwac tylko rozpadu firm, a krasnik to wogule ,jedna klika zadzi,
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 16:09
je zadza tacy ludzie jak prezes mpk to czego tu oczekiwac rozpadu firm
Avatar
Razbojnik / 2 kwietnia 2009 o 20:43
Ludzie w Olsztynie mogli, to i Wy w Kraśniku też możecie.

Nie pasuje burmistrz, to pomyślcie nad referendum i odstawcie pana na polityczną emeryturę.
Od zrzędzenia nikomu jeszcze nic nie przybyło.
Avatar
patolog / 2 kwietnia 2009 o 13:41
~wiesmak~ napisał:
Jacy mieszkańcy, taki burmistrz. nie narzekajmy. Mieliśmy szansę by zmienić to bajoro. A jak zagłosowaliśmy? Jak zwykle.


Do mieszkańców proszę nie mieć pretensji, to miejscowa władza robi wszystko żeby młodzi i zdolni ludzie wyjeżdżali jak najdalej. Wiadomo ciemną masą łatwiej się rządzi, a tym bardziej zastraszoną ciemną masą. A niby co ma robić osoba po studiach w Kraśniku? Pójść na staż do spożywczaka za 600 zł?
Avatar
rozbawiona / 10 listopada 2009 o 12:22
patolog napisał:
Do mieszkańców proszę nie mieć pretensji, to miejscowa władza robi wszystko żeby młodzi i zdolni ludzie wyjeżdżali jak najdalej. Wiadomo ciemną masą łatwiej się rządzi, a tym bardziej zastraszoną ciemną masą. A niby co ma robić osoba po studiach w Kraśniku? Pójść na staż do spożywczaka za 600 zł?

Na staż do UM do Czubińskiego,ale ładne i młode ,nie koniecznie inteligętne!!!!!!!!!!
Avatar
Jola / 24 września 2009 o 18:53
Dobrze, że Sznajder trochę patrzy Czubińskiemu na ręce i od czasu do czasu coś wywęszy i dzięki niemu wyjdzie jakiś przekręt, Ludzie to jest wierzchołek góry lodowej. W tym mieście władzę mają tylko klany rodzinne i kolsie. Tak jest we wszystkich instytucjach w tym mieście - sąd, prokuratura,policja, UM. Brak mi słów. Niestety w Kraśniku jest dużo ciemnoty, zwłaszcza wśród ludzi starych,którzy ,wystarczy,że zobaczą burmistrza w kościele w pierwszym rzędzie a już widzą w nim świętego ! Nie ma się co dziwić tym ludziom bo przecież ksiądz także pozytywnie się wyraża o naszym burmistrzu ( wiadomo, że nie za darmo ), a jeśli ksiądz go chwali to burmistrz jest super ! ! ! Ludzie ! Przejrzyjcie na oczy i zróbmy porządek w tej Sodomie ! Przecież tu chodzi o was i o wasze rodziny ! Wiadomo, że wielu modych ludzi jest zastraszonych bo są zależni od burmistrza jeśli chodzi o pracę ( urzędy, szkoły itp. )a mochery są zbyt głupi żeby tą ośmiornicę ogarnąć swoim rozumkiem Pamietajcie żę wybór zależy od Was i od waszej odwagi podczas wyborów.
Dobrze, że Sznajder trochę patrzy Czubińskiemu na ręce i od czasu do czasu coś wywęszy i dzięki niemu wyjdzie jakiś przekręt, Ludzie to jest wierzchołek góry lodowej. W tym mieście władzę mają tylko klany rodzinne i kolsie. Tak jest we wszystkich instytucjach w tym mieście - sąd, prokuratura,policja, UM. Brak mi słów. Niestety w Kraśniku jest dużo ciemnoty, zwłaszcza wśród ludzi starych,którzy ,wystarczy,że zobaczą burmistrza w kościele w pierwszym rzędzie a już widzą w nim świętego ! Nie ma się co dziwić tym ludziom bo przecież ksiądz t... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 22 września 2009 o 18:34
ale mieszkańcy po 80-tce zadowoleni z przyjęcia w Orionie, do autobusu MPK strach wejść przed południem bo bezrobotni jadą na koszt miasta "szukać" pracy .PR działa reszta to zamordyzm a młodzi wieją .Studenci nawet w wakacje nie chcą przyjeżdżać do miasta
Avatar
~gosc~ / 17 kwietnia 2009 o 15:48
~gosc~ napisał:
Wynoś się baranie na swoje forum poniatowskiej dziury!

KTO JEST TYM BARANEM TO ODRAZU WIDAC
Avatar
~gosc~ / 15 kwietnia 2009 o 20:16
~gość~ napisał:
Mógłbyś przetłumaczyć to na język polski?.

Wynoś się baranie na swoje forum poniatowskiej dziury!
Avatar
~gość~ / 15 kwietnia 2009 o 19:59
Gość napisał:
je zadza tacy ludzie jak prezes mpk to czego tu oczekiwac rozpadu firm

jek zadza tacy ludzie jak prezes mpk ,,to czego tu oczekiwac tylko rozpadu firm, a krasnik to wogule ,jedna klika zadzi,


Mógłbyś przetłumaczyć to na język polski?.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 16:12
jek zadza tacy ludzie jak prezes mpk ,,to czego tu oczekiwac tylko rozpadu firm, a krasnik to wogule ,jedna klika zadzi,
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 16:09
je zadza tacy ludzie jak prezes mpk to czego tu oczekiwac rozpadu firm
Avatar
Razbojnik / 2 kwietnia 2009 o 20:43
Ludzie w Olsztynie mogli, to i Wy w Kraśniku też możecie.

Nie pasuje burmistrz, to pomyślcie nad referendum i odstawcie pana na polityczną emeryturę.
Od zrzędzenia nikomu jeszcze nic nie przybyło.
Avatar
patolog / 2 kwietnia 2009 o 13:41
~wiesmak~ napisał:
Jacy mieszkańcy, taki burmistrz. nie narzekajmy. Mieliśmy szansę by zmienić to bajoro. A jak zagłosowaliśmy? Jak zwykle.


Do mieszkańców proszę nie mieć pretensji, to miejscowa władza robi wszystko żeby młodzi i zdolni ludzie wyjeżdżali jak najdalej. Wiadomo ciemną masą łatwiej się rządzi, a tym bardziej zastraszoną ciemną masą. A niby co ma robić osoba po studiach w Kraśniku? Pójść na staż do spożywczaka za 600 zł?
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 1

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 94 15

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 376 53

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 132 71

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!