Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 marca 2008 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Czubiński spadł na cztery łapy

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Piotr Czubiński nie zwróci pieniędzy, które zainkasował za pracę w Strefie Usług Komunalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wygrał sprawę w sądzie dzięki korzystnym opiniom... swojego następcy w SUK.

Czubiński został przewodniczącym zarządu Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych w grudniu 2002 roku. Tego samego dnia zgromadzenie związku ustaliło, że za pracę dostanie 300 zł miesięcznej diety. Nie przejmując się tymi ustaleniami szef zgromadzenia Wojciech Wilk (teraz poseł PO) wypłacał Czubińskiemu pensję jak za pracę etatową. W sumie ok. 150 tys. zł ponad normę. Wilk był wtedy wiceburmistrzem Kraśnika, a Czubiński burmistrzem. Sęk w tym, że w statucie organizacji nie było mowy o etacie dla przewodniczącego.

Jesienią 2006 roku wybuchła afera. Regionalna Izba Obrachunkowa kazała Czubińskiemu zwrócić pieniądze. To samo Najwyższa Izba Kontroli. Część kwoty, 50 tys. zł wpłacił…Wilk.

A Czubiński postanowił walczyć. W grudniu 2006 roku złożył pozew w sądzie przeciw związkowi. Chciał, żeby sąd potwierdził, że pracował tam zawodowo. W aktach sprawy wyczytaliśmy, jak związek zmieniał zdanie na korzyść Czubińskiego. Najpierw informował sąd, że Czubiński pracował, ale formalnie nie na etacie. Później wycofywał się z tego, żeby wreszcie 31 stycznia 2008 roku zgodzić się ze stanowiskiem Czubińskiego. Sąd od ręki wydał korzystny dla burmistrza wyrok. Kto reprezentował związek w sądzie? Ireneusz Ofczarski, bliski współpracownik burmistrza Czubińskiego. Kiedyś wiceburmistrz, a teraz szef zarządu SUK.

- To mylne wrażenie, że odpuściliśmy w sądzie. Pytano mnie, czy Czubiński świadczył pracę dla związku, a w moim przekonaniu świadczył. Inna sprawa, czy umowa została zawarta prawidłowo - tłumaczy Ofczarski.

- W moim przekonaniu wyrok potwierdza to, co w tej sprawie mówiłem od samego początku. Świadczyłem pracę na rzecz związku międzygminnego, a formułowane pod moim adresem zarzuty dotyczące otrzymanego wynagrodzenia były niesłuszne - taki komentarz Czubińskiego przekazał nam jego rzecznik. RIO dopiero się zastanowi, jak teraz postąpić.

Czy Wilk zażąda zwrotu 50 tys. zł? - Nie czytałem wyroku i nie zastanawiałem się, co robić. Muszę porozmawiać z prawnikami. Na pewno nie wykonam pochopnego ruchu - mówi poseł.

Okazuje się, że co należało się Czubińskiemu, to nie należy się Ofczarskiemu. On za pracę w SUK dostaje dietę. - Nie pracuję ani mniej, ani gorzej. Praca na etacie jest bardziej komfortowa, ale nie chcę robić problemów i występować o zmianę statutu związku - stwierdza Ofczarski.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzidek3222 / 27 marca 2008 o 19:54
ale mamy farta do ministrów sprawiedliwości,Suchocka ułaskawiła/wnioskowała/ bezwzględnego bandziora, Jaskiernia chronił tyłki partyjnym kumplom, a przestępczość rosła, Kurczuk zostal ministrem na własne życzenie i postraszył prowincję i baronów, że coś takiego jak prawo można w Polsce stosować ale niekoniecznie. Ziobro chciał pozamykac pół Polski, a Ćwiąkalski zaczyna od wypuszczania tego co Ziobro pozamykał, a przekrętom i bandziorom żyje się nadal ok, chyba ,że są niepoprawni politycznie
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 13:28
A gdzie jest dawna opozycja, Iwan i Członka?
No tak żona dostałą pracę w MOPS a syn w Urzędzie. Oj panowie, panowie, czy rano możecie jeszcze patrzeć na siebie w lusterku?
Avatar
wyborca / 27 marca 2008 o 09:58
W Polsce niepotrzebne są: NIK. RIO, Sądownictwo, Prokuratura, Parlament. Należy natychmiast zlikwidować te instytucje, ponieważ ich praca nie ma sensu . W Posce potrzebna jest tylko jedna, no, może dwie partie. Pieniądze ze zlikwidowanych urzędów powinny być przeznaczone na działalność tych partii, żeby się mogły jeszcze lepiej rozwijać. Ku chwale zasobnych kieszeni towarzyszy partyjnych!
Avatar
ehehe / 27 marca 2008 o 08:36
heh Czubiński musiał by odać swój dom na krzywiu
hehe.. kiedyś mieszkał w starym bloku bez łazienki z kiblem a teraz lol kiedyś teczki kuplom nosił hehe taki ciamajda był zotały mu do tej pory okularki a teraz trzepie Kraśnik z Kasy
Avatar
M.Sz. / 27 marca 2008 o 08:07
kawka napisał:
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kraśnik 2008-02-24



KANCELARIA PREMIERA

Sekretarz Stanu

Julia Pitera

pełnomocnik rządu ds. opracowania programu
zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych



W Polsce znana jest Pani działalność pozaparlamentarna, z okresu pełnienia funkcji radnej Miasta Stołecznego Warszawy. W tym czasie zwalczała Pani tzw. „układ warszawski” i z dużym zaangażowaniem atakowała byłego polityka Platformy Obywatelskiej, prezydenta Pawła Piskorskiego. W wielu publicznych deklaracjach zapewniała Pani o gotowości do dalszej walki z korupcją i patologiami w samorządach nazywanymi „lokalnymi układami”. Liczymy, że te zapowiedzi dotyczą każdego przejawu prywaty i nadużywania władzy, również tam, gdzie osobami ze świecznika są politycy PO.
Pragniemy zainteresować Panią przykładem takiego „układu”, a dokładnie tym, co dzieje się w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Liczymy, że po zapoznaniu się z dostarczonym materiałem otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie, które wykorzysta Pani również w swojej pracy pełnomocnika rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych, a także klubu parlamentarnego PO.

Pierwsza sprawa opiera się o artykuł „Podejrzany dobrze wynagradzany”, który ukazał się w Dzienniku Wschodnim, w dniu 19 lutego 2008 roku. Publikacja porusza problem „mocnej więzi” jaka łączy wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie, burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego, z innym lokalnym politykiem, odwołanym na polecenie prokuratury ze stanowiska prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Piotrem L.
Przyzna Pani, że nie na miejscu byłoby polemizowanie z opinią profesor Teresy Liszcz, specjalisty prawa pracy i sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zaprezentowaną w w/w artykule, która twierdzi, że: „Samorząd mógłby się wstrzymać z wypłacaniem tych pieniędzy powołując się właśnie na naruszenie zasad przyzwoitości i współżycia społecznego”.
Kraśnik jest niespełna 40-tysięcznym miastem. Na tym rynku nie występuje zjawisko konkurencji w grupie wytwórców ciepła, stąd wiele osób dziwi podpisanie tak korzystnego kontraktu menedżerskiego.
Jak wobec powyższego ocenia Pani postawę burmistrza Kraśnika, który nie nosi się z zamiarem rozwiązania kontraktu menedżerskiego ze swoim politycznym partnerem?

Sprawa druga wiąże się z wynikami kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w dniach od 22 sierpnia do 29 września 2006 roku badała gospodarkę finansową w „Strefie Usług Komunalnych” w Kraśniku, za lata 2004-2006.
Kontrola ujawniła uchybienia we wszystkich dziedzinach działalności Związku, stwarzające zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania kontrolowanej jednostki.
Kontrola stwierdziła m.in. to, że burmistrz Kraśnika tworzył stanowiska pracy i zatrudniał na nich pracowników z naruszeniem kompetencji Zgromadzenia Związku. Ustalił także warunki pracy i płacy jednemu z członków Zarządu Związku z naruszeniem kompetencji przewodniczącego Zgromadzenia.
Nie było możliwe przedstawienie jasnej i rzetelnej sytuacji majątkowej i finansowej Związku, bowiem w kontrolowanych latach nie prowadzono wszystkich wymaganych ustawą o rachunkowości ksiąg rachunkowych.
W zakresie wydatków dotyczących wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń stwierdzono, że burmistrz Kraśnika P. Czubiński niezgodnie z prawem zainkasował z publicznych pieniędzy kwotę ponad 133 tysięcy złotych. Decyzję o niezgodnych z prawem wypłatach wynagrodzenia podjął podwładny Piotra Czubińskiego, zastępca burmistrza miasta Wojciech Wilk.
W przypadku skarbnika Związku (ta osoba, również członek PO, jest podwładnym burmistrza i pełni funkcję skarbnika miasta) stwierdzono zawyżenie wypłacanego wynagrodzenia w stosunku do kwoty przysługującej mu na podstawie obowiązujących przepisów. Innemu pracownikowi wypłacono świadczenie bez podstawy prawnej oraz zawyżone wynagrodzenie.
Innymi nieprawidłowościami były nieuprawnione wypłacanie nagród, nieprawidłowości przy rozliczaniu podróży służbowych, koszty związane z uczestnictwem w konferencji zagranicznej osób nie będących pracownikami Związku oraz wydatki za usługi nigdy nie wykonane.
W Związku kierowanym przez polityków PO ujawniono zakupy środków trwałych, których celowość budzi duże wątpliwości.
W toku kontroli ujawniono czyny, które powinny skutkować odpowiedzialnością z tytułu dyscypliny finansów publicznych oraz odpowiedzialnością karną, w tym m.in. w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych, na podstawie przepisów art. 77 ustawy o rachunkowości. Do dziś żadna z osób z „układu kraśnickiego” nie poniosła jednak konsekwencji, ponieważ „układ” swoimi wpływami wykracza daleko poza granice miasta.
Liczymy, że w trakcie próby wyjaśniania tej sprawy Pani energii nie osłabi wiedza o tym, że niemal wszystkie osoby z tzw. „układu kraśnickiego” są członkami Platformy Obywatelskiej. W „układzie” obok wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie pojawia się także nazwisko posła V i VI kadencji Sejmu, Wojciecha Wilka.
Sprawa Strefy Usług Komunalnych była szeroko opisywana przez media regionalne. W załączeniu przekazujemy komplet artykułów z jednej tylko gazety, Dziennika Wschodniego. Warte zauważenia jest to, że po fali krytyki i ujawniania kolejnych faktów nastąpiła dziwna blokada informacyjna i wydaje się zasadne twierdzenie, że nic w sprawie się nie dzieje.

Radni Miasta Kraśnik










Załączniki:
1. „Podejrzany dobrze wynagradzany”, DW z 19 lutego 2008r.
2. „Fucha burmistrza”, DW z 12 października 2006.
3. „Strefa Usług Koleżeńskich”, DW z 13 października 2006r.
4. „Wszystko grało oprócz kasy”, DW z 14 października 2006r.
5. „Dokumenty na stół”, DW z 16 października 2006r.
6. „Prokurator podliczy Czubińskiego”, DW z 17 października 2006r.
7. „Burmistrz do raporty, skarbnik do dymisji”, DW z 18 października 2006r.
8. „Czytajcie gazety, to wystarczy”, DW z 20 października 2006r.
9. „Pali się grunt pod burmistrzem”, DW z 25 października 2006r.
10. „Uprzątnij to bagno!”, DW z 18 listopada 2006r.
11. „Prokurator prześwietli kasę związku”, DW z 8 stycznia 2007r.
12. PROTOKÓŁ RIO – II – 60/74/2006 z dnia 7 listopada 2006r.

Otrzymują:
1. Kancelaria Premiera.
2. Minister Sprawiedliwości.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kra... rozwiń
Avatar
?? / 27 marca 2008 o 07:49
Kolejny skandal i dowód na sprawiedliwość Platformy Obywatelskiej.!!! Niech nikt nie mówi, że ten człowiek wie, co to Bóg, Honor i Ojczyzna! Wstyd dla sądownictwa w tym kraju, w Polsce, która nierządem stoi!
Avatar
kawka / 27 marca 2008 o 07:32
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 07:22
Ale jaja, SZKODA GADAć!
Sąd wydał korzystne dla burmistrza postanowienie już w styczniu? Aż dziw bierze dlaczego nie było z tego powodu szumu, nawet jednego zdanie w kubańskiej telewizji i gazecie? Mocno mnie to dziwi!
Avatar
wiedzący / 27 marca 2008 o 06:53
Czyli wszystko po staremu. Nie ma prawa dla kraśnickiego wodza.
Avatar
dzidek3222 / 27 marca 2008 o 19:54
ale mamy farta do ministrów sprawiedliwości,Suchocka ułaskawiła/wnioskowała/ bezwzględnego bandziora, Jaskiernia chronił tyłki partyjnym kumplom, a przestępczość rosła, Kurczuk zostal ministrem na własne życzenie i postraszył prowincję i baronów, że coś takiego jak prawo można w Polsce stosować ale niekoniecznie. Ziobro chciał pozamykac pół Polski, a Ćwiąkalski zaczyna od wypuszczania tego co Ziobro pozamykał, a przekrętom i bandziorom żyje się nadal ok, chyba ,że są niepoprawni politycznie
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 13:28
A gdzie jest dawna opozycja, Iwan i Członka?
No tak żona dostałą pracę w MOPS a syn w Urzędzie. Oj panowie, panowie, czy rano możecie jeszcze patrzeć na siebie w lusterku?
Avatar
wyborca / 27 marca 2008 o 09:58
W Polsce niepotrzebne są: NIK. RIO, Sądownictwo, Prokuratura, Parlament. Należy natychmiast zlikwidować te instytucje, ponieważ ich praca nie ma sensu . W Posce potrzebna jest tylko jedna, no, może dwie partie. Pieniądze ze zlikwidowanych urzędów powinny być przeznaczone na działalność tych partii, żeby się mogły jeszcze lepiej rozwijać. Ku chwale zasobnych kieszeni towarzyszy partyjnych!
Avatar
ehehe / 27 marca 2008 o 08:36
heh Czubiński musiał by odać swój dom na krzywiu
hehe.. kiedyś mieszkał w starym bloku bez łazienki z kiblem a teraz lol kiedyś teczki kuplom nosił hehe taki ciamajda był zotały mu do tej pory okularki a teraz trzepie Kraśnik z Kasy
Avatar
M.Sz. / 27 marca 2008 o 08:07
kawka napisał:
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kraśnik 2008-02-24



KANCELARIA PREMIERA

Sekretarz Stanu

Julia Pitera

pełnomocnik rządu ds. opracowania programu
zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych



W Polsce znana jest Pani działalność pozaparlamentarna, z okresu pełnienia funkcji radnej Miasta Stołecznego Warszawy. W tym czasie zwalczała Pani tzw. „układ warszawski” i z dużym zaangażowaniem atakowała byłego polityka Platformy Obywatelskiej, prezydenta Pawła Piskorskiego. W wielu publicznych deklaracjach zapewniała Pani o gotowości do dalszej walki z korupcją i patologiami w samorządach nazywanymi „lokalnymi układami”. Liczymy, że te zapowiedzi dotyczą każdego przejawu prywaty i nadużywania władzy, również tam, gdzie osobami ze świecznika są politycy PO.
Pragniemy zainteresować Panią przykładem takiego „układu”, a dokładnie tym, co dzieje się w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Liczymy, że po zapoznaniu się z dostarczonym materiałem otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie, które wykorzysta Pani również w swojej pracy pełnomocnika rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych, a także klubu parlamentarnego PO.

Pierwsza sprawa opiera się o artykuł „Podejrzany dobrze wynagradzany”, który ukazał się w Dzienniku Wschodnim, w dniu 19 lutego 2008 roku. Publikacja porusza problem „mocnej więzi” jaka łączy wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie, burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego, z innym lokalnym politykiem, odwołanym na polecenie prokuratury ze stanowiska prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Piotrem L.
Przyzna Pani, że nie na miejscu byłoby polemizowanie z opinią profesor Teresy Liszcz, specjalisty prawa pracy i sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zaprezentowaną w w/w artykule, która twierdzi, że: „Samorząd mógłby się wstrzymać z wypłacaniem tych pieniędzy powołując się właśnie na naruszenie zasad przyzwoitości i współżycia społecznego”.
Kraśnik jest niespełna 40-tysięcznym miastem. Na tym rynku nie występuje zjawisko konkurencji w grupie wytwórców ciepła, stąd wiele osób dziwi podpisanie tak korzystnego kontraktu menedżerskiego.
Jak wobec powyższego ocenia Pani postawę burmistrza Kraśnika, który nie nosi się z zamiarem rozwiązania kontraktu menedżerskiego ze swoim politycznym partnerem?

Sprawa druga wiąże się z wynikami kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w dniach od 22 sierpnia do 29 września 2006 roku badała gospodarkę finansową w „Strefie Usług Komunalnych” w Kraśniku, za lata 2004-2006.
Kontrola ujawniła uchybienia we wszystkich dziedzinach działalności Związku, stwarzające zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania kontrolowanej jednostki.
Kontrola stwierdziła m.in. to, że burmistrz Kraśnika tworzył stanowiska pracy i zatrudniał na nich pracowników z naruszeniem kompetencji Zgromadzenia Związku. Ustalił także warunki pracy i płacy jednemu z członków Zarządu Związku z naruszeniem kompetencji przewodniczącego Zgromadzenia.
Nie było możliwe przedstawienie jasnej i rzetelnej sytuacji majątkowej i finansowej Związku, bowiem w kontrolowanych latach nie prowadzono wszystkich wymaganych ustawą o rachunkowości ksiąg rachunkowych.
W zakresie wydatków dotyczących wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń stwierdzono, że burmistrz Kraśnika P. Czubiński niezgodnie z prawem zainkasował z publicznych pieniędzy kwotę ponad 133 tysięcy złotych. Decyzję o niezgodnych z prawem wypłatach wynagrodzenia podjął podwładny Piotra Czubińskiego, zastępca burmistrza miasta Wojciech Wilk.
W przypadku skarbnika Związku (ta osoba, również członek PO, jest podwładnym burmistrza i pełni funkcję skarbnika miasta) stwierdzono zawyżenie wypłacanego wynagrodzenia w stosunku do kwoty przysługującej mu na podstawie obowiązujących przepisów. Innemu pracownikowi wypłacono świadczenie bez podstawy prawnej oraz zawyżone wynagrodzenie.
Innymi nieprawidłowościami były nieuprawnione wypłacanie nagród, nieprawidłowości przy rozliczaniu podróży służbowych, koszty związane z uczestnictwem w konferencji zagranicznej osób nie będących pracownikami Związku oraz wydatki za usługi nigdy nie wykonane.
W Związku kierowanym przez polityków PO ujawniono zakupy środków trwałych, których celowość budzi duże wątpliwości.
W toku kontroli ujawniono czyny, które powinny skutkować odpowiedzialnością z tytułu dyscypliny finansów publicznych oraz odpowiedzialnością karną, w tym m.in. w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych, na podstawie przepisów art. 77 ustawy o rachunkowości. Do dziś żadna z osób z „układu kraśnickiego” nie poniosła jednak konsekwencji, ponieważ „układ” swoimi wpływami wykracza daleko poza granice miasta.
Liczymy, że w trakcie próby wyjaśniania tej sprawy Pani energii nie osłabi wiedza o tym, że niemal wszystkie osoby z tzw. „układu kraśnickiego” są członkami Platformy Obywatelskiej. W „układzie” obok wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie pojawia się także nazwisko posła V i VI kadencji Sejmu, Wojciecha Wilka.
Sprawa Strefy Usług Komunalnych była szeroko opisywana przez media regionalne. W załączeniu przekazujemy komplet artykułów z jednej tylko gazety, Dziennika Wschodniego. Warte zauważenia jest to, że po fali krytyki i ujawniania kolejnych faktów nastąpiła dziwna blokada informacyjna i wydaje się zasadne twierdzenie, że nic w sprawie się nie dzieje.

Radni Miasta Kraśnik










Załączniki:
1. „Podejrzany dobrze wynagradzany”, DW z 19 lutego 2008r.
2. „Fucha burmistrza”, DW z 12 października 2006.
3. „Strefa Usług Koleżeńskich”, DW z 13 października 2006r.
4. „Wszystko grało oprócz kasy”, DW z 14 października 2006r.
5. „Dokumenty na stół”, DW z 16 października 2006r.
6. „Prokurator podliczy Czubińskiego”, DW z 17 października 2006r.
7. „Burmistrz do raporty, skarbnik do dymisji”, DW z 18 października 2006r.
8. „Czytajcie gazety, to wystarczy”, DW z 20 października 2006r.
9. „Pali się grunt pod burmistrzem”, DW z 25 października 2006r.
10. „Uprzątnij to bagno!”, DW z 18 listopada 2006r.
11. „Prokurator prześwietli kasę związku”, DW z 8 stycznia 2007r.
12. PROTOKÓŁ RIO – II – 60/74/2006 z dnia 7 listopada 2006r.

Otrzymują:
1. Kancelaria Premiera.
2. Minister Sprawiedliwości.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kra... rozwiń
Avatar
?? / 27 marca 2008 o 07:49
Kolejny skandal i dowód na sprawiedliwość Platformy Obywatelskiej.!!! Niech nikt nie mówi, że ten człowiek wie, co to Bóg, Honor i Ojczyzna! Wstyd dla sądownictwa w tym kraju, w Polsce, która nierządem stoi!
Avatar
kawka / 27 marca 2008 o 07:32
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 07:22
Ale jaja, SZKODA GADAć!
Sąd wydał korzystne dla burmistrza postanowienie już w styczniu? Aż dziw bierze dlaczego nie było z tego powodu szumu, nawet jednego zdanie w kubańskiej telewizji i gazecie? Mocno mnie to dziwi!
Avatar
wiedzący / 27 marca 2008 o 06:53
Czyli wszystko po staremu. Nie ma prawa dla kraśnickiego wodza.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 44

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!