czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Czy kryzys zamknie Tsubaki-Hoover?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2009, 22:41
Autor: Fabian Plapis

Redukcja zatrudnienia w kraśnickiej firmie Tsubaki-Hoover Polska będzie mniejsza, niż wcześniej zapowiadano. Ale przyszłość zakładu nadal stoi pod znakiem zapytania.

Właściciel Tsubaki-Hoover Polska (produkuje m.in. kulki do łożysk) cały czas rozważa likwidację zakładu w Kraśniku. Oficjalnie nazywa to konsolidacja firmy. Podobny "proces konsolidacyjny” został już przeprowadzony jesienią ub. roku w węgierskim zakładzie w Debreczynie. Wszystkie maszyny przyjechały stamtąd do Kraśnika.

- Właściciel wydał duże pieniądze na zakup firmy i oczekuje, że inwestycja się zwróci. Na razie nie jest zadowolony. W innych jego zakładach w USA i Japonii posunięto się nawet do zredukowania zarobków członków zarządu - informował podczas spotkania antykryzysowego, zorganizowanego w Kraśniku w poniedziałek przez samorząd Grzegorz Wrona, dyrektor Rozwoju Strategicznego Tsubaki-Hoover Polska.

W Polsce może być jeszcze gorzej. Może się powtórzyć scenariusz węgierski. - Jeżeli wyczerpią się wszystkie możliwości i nie uda się przetrwać tego roku, to może dojść do konsolidacji naszego zakładu z innym w grupie - mówił dalej dyrektor Wrona.

Na razie firma zwalnia ludzi. Początkowo zamierzała zredukować zatrudnienie o 80 osób z prawie 500-osobowej załogi. Po konsultacjach ze związkami zawodowymi udało się tę liczbą zmniejszyć do 61. Prognozy nie są jednak dobre, a pracownicy żyją w ciągłej niepewności.

- Japoński zarząd bardzo dużo uwagi przywiązuje do wyliczeń, dla nich zysk jest najważniejszy. Jako związkowcy wybieramy mniejsze zło. Chcemy ratować ludzi, którzy poza tą jedną firmą nie mają innych źródeł utrzymania - tłumaczy Zbigniew Bartysiak, przewodniczący Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność” Tsubaki-Hoover Polska.

Firmę mogą uratować dodatkowe zamówienia, a tych brakuje. Główny odbiorca, firma japońska Koyo, drastycznie je zmniejszyła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
On Tur
1zmiana
Szarak
(945) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

On Tur
On Tur (5 dni temu o 06:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie mam pełnych portek to związki zawodowe się obesrały 
Rozwiń
1zmiana
1zmiana (6 dni temu o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anonimowy cwaniaku podpisz się imieniem i nazwiskiem wtedy okaże się że ty masz pełne pory
Rozwiń
Szarak
Szarak (6 dni temu o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekamy na come back makarona. Jeśli polepszyłyby się znacznie warunki pracy bym był zadowolony nawet z drugiego 100 zł brutto od połowy roku.
Rozwiń
thp
thp (6 dni temu o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie szlachta i co dalej? Referendum ogarnięte w przytłaczającej większości na tak. Rozmowy z zagranicznym negocjatorem przeprowadzone. Sprawa proponowanych podwyżek, premii oraz nagród jasno i klarownie została przedstawiona - w zdecydowanej większości tzw. odpowiedzialność zbiorowa. Warunki pracy jakoś nie uległy zmianie - są dmuchawy w szatniach - bo o to w zdecydowanej większości wyszło, że związki walczą a nie o podwyżki pensum. A wy nadal macie pełne spodnie i drżące serduszka by podjąć wreszcie jakiś konkretny krok. Dodatkowo chaos w produkcji po dziwnych, niezrozumiałych i nie mających żadnego sensownego wytłumaczenia zmianach. Zmianach, które generują braki produkcyjne, ilościowe obniżenie produkcji i frustrację pracowników. Pytam grzecznie - po jakiego wała jesteście nam potrzebni? W jakim celu płacimy składki? Byście mogli sie przypucować kierownictwu a nam bić pianę? W wszystkim jesteście na pół gwizdka - coś zaczynacie ale z zakończeniem jest już problem, strach i brak konsekwencji! 
Rozwiń
realista
realista (12 marca 2018 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Walczymy przyklejamy sobie naklejki . A TYMCZASEM W SOBOTE pociotki cwaniaczki znajomki.Związkowcowi mało sie telefon nie zapalił zapraszał na przesiewanie na nadliczbowe dla swoich.ZENADA I WSTYD. Jedni w sobote za przymusoey odrobek a k...a reszta przydupasów za nadliczbowe do siania .Zaluje ze głosowałem za strajkiem .Albo ogłaszamy dla wszystkich że są nadliczbowe albo sie nie śmieszajmy.Nie stasio którego szanuje i podziwiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (945)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!