Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 sierpnia 2011 r.
16:49
Edytuj ten wpis

Dozynki: Wójt Szastarki dostał alkohol zamiast wieńca

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2 66 A A
Kosz z alkoholem i słodyczami zamiast wieńca dożynkowego (Agnieszka Antoń-Jucha)
Kosz z alkoholem i słodyczami zamiast wieńca dożynkowego (Agnieszka Antoń-Jucha)

Kosz z alkoholem i słodyczami zamiast wieńca dożynkowego dostał w niedzielę wójt Szastarki. Nietypowy prezent przynieśli mieszkańcy Brzozówki i Brzozówki Kolonii, którzy bronią zlikwidowanej szkoły w Brzozówce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Rodzice chcą, by placówka działała dalej, prowadzona przez rodziców. Wójt nie chce się zgodzić. Tłumaczy to względami finansowymi.

– W jedności siła – przekonuje Kazimiera Kędziora z Brzozówki Kolonii. – Nie poddamy się i nie pozwolimy zniszczyć pracy naszych rodziców, którzy budowali szkołę.

– Nie oddamy szkoły, bo gdzie niby nasze dzieci maja się podziać – pyta Ewa Krakuska, kolejna z mieszkanek wsi.

– We wrześniu nasze dzieci pójdą do szkoły w Brzozówce, nawet jak będą musiały uczyć się przed budynkiem – zapowiada Maria Wielawa z Brzozowki.
Dlatego właśnie mieszkańcy obu miejscowości przynieśli kosz z alkoholem i słodyczami.

– To kosz, który sam wójt przywiózł do księdza – wyjaśnia Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia Nadzieja, które chce prowadzić szkołę. – Myślę, że chciał księdzu zamknąć usta.

Innego zdania jest wójt. – Ponieważ nowa władza nie miała okazji być u księdza proboszcza, to normalnie, po ludzku pojechaliśmy do niego ze słodyczami. Jestem zaskoczony, że ten kosz do mnie wrócił – mówi Tomasz Mularczyk, wójt Szastarki.

Rodzice zapowiadają, że od pierwszego września będą okupować szkołę.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Smail / 1 maja 2013 o 14:22
[quote name='gość' timestamp='1315745826' post='531352']
Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów.
[/quote]Ale wy macie sieczkę w głowie ... To wcale nie wina księdza że inteligętny Bogus cały czas zastawiał się księdzem ... Zawsze jak były jakieś kłopoty to zawsze leciał do księdza . A że księdzu nie wypada odmówić ksiądz z czystego serca pomagał .... A wy jak nie znacie prawdy to nie gadajcie bo z tego co wy piszecie to nie ma nawet procentu prawdy .. Już nie wspominając o tym ze nawet brukwiarze księdza obgadują . Według mnie to jest chore . Bo gdy ksiądz pomagał to był dobry a teraz to jesteście tacy że potraficie nawet po mszy przed kościołem o nim bzdury gadać . Bo tu nie zawinił ksiądz tylko głupota przewodniczącego stowarzyszenia ,, Nadzieja "
[quote name='gość' timestamp='1315745826' post='531352']
Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów.
[/quote]Ale wy macie sieczkę w głowie ... To wcale nie wina księdza że inteligętny Bogus cały czas zastawiał się księdzem ... Zawsze jak były jakieś kłopoty to zawsze leciał do księdza . A że księdzu nie wypada odmówić ksiądz z czystego serca pomagał .... A wy jak nie znacie prawdy to nie... rozwiń
Avatar
gość / 11 września 2011 o 14:57
[size="4"]Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów. [/size]
Avatar
katolik / 11 września 2011 o 14:00
[size="2"]Nie trzeba ich księdza wyzywać od grubasów bo nie o wygląd tutaj chodzi ale rzeczywiście miłości bliźniego to on wśród ludzi nie szerzy. Ksiądz powinien być mediatorem w sporze a nie tylko podjudzać na innych i szerzyć nienawiść. To nie jest postawa godna księdza. [/size]
Avatar
Benek / 8 września 2011 o 08:15
te pikiety w szkle to wszystko wina księdza grubasa z brzozówki stare babki o lasce chodzą nocować do szkoły ,jak by im sołtys kazał albo kto inny to napewno by starych dup nie ruszyły, ale jak księżulo zarabiał 1800 zł.na miesiąc za podobno 8 godzin tygodniowo to nie ma dziwne że judzi bo koryto się skończyło i jeszcze ma 800 zł. emerytury niech dałby na szkołe te pieniądze za które sobie kupił prawie nowe auto ksiądz powinnien ludzi godzić a nie wrogami robić i do boga się modlić,oj skończy on w czyścu u diabełków
te pikiety w szkle to wszystko wina księdza grubasa z brzozówki stare babki o lasce chodzą nocować do szkoły ,jak by im sołtys kazał albo kto inny to napewno by starych dup nie ruszyły, ale jak księżulo zarabiał 1800 zł.na miesiąc za podobno 8 godzin tygodniowo to nie ma dziwne że judzi bo koryto się skończyło i jeszcze ma 800 zł. emerytury niech dałby na szkołe te pieniądze za które sobie kupił prawie nowe auto ksiądz powinnien ludzi godzić a nie wrogami robić i do boga się modlić,oj skończy on w czyścu u diabełków rozwiń
Avatar
MJA / 1 września 2011 o 22:48
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]
Zgadzam się z tym,wiele szkół zlikwidowano,mnóstwo dzieci dojeżdża,tylko Brzozówka nie może się z tym pogodzić,bo to do ich szkoły zawsze dowożono uczniów.Mieszkańcy boją się o dzieci bo droga prowadzi przez tory,ale przecież te dzieci będą busem przejeżdżały przez przejazd kolejowy,już chyba większy problem mają rodzice z Szastarki bo ich dzieci muszą przejść przez te tory.Czy inne dojeżdżające dzieci są gorsze od dzieci z Brzozówki?Czy inni rodzice mniej się martwią o swoje pociechy?Każdy chciałby mieć szkołę pod nosem bo każdy chce jak najlepiej dla swoich dzieci,ale takie są realia i należy się z nimi pogodzić a nie płakać do kamery,bo "ja chodziłem do tej szkoły i moje dziecko tu chodziło"-oto najpoważniejszy argument,haha;Brzozówko zwołaj referendum,może uda wam się odwołać wójta bo zamknął waszą szkołę;muszę jeszcze dodać,że nie przepadam za wójtem(bo w sumie nie mam powodów)ale podziwiam go za tą decyzję,przynajmniej nie włazi w tyłek przyszłym wyborcom tak jak to robił Dudek.
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]
Zgadzam się z tym,wiele szkół zlikwidowano,mnóstwo dzieci dojeżdża,tylko Brzozówka nie może się z tym pogodzić,bo to do ich szkoły zawsze dowożono uczniów.Mieszkańcy boją się o dzieci bo droga prowadzi przez tory,ale przecież te dzieci będą busem przejeżdżały przez przejazd kolejowy,już chyba większy problem mają rodzice z Szastarki bo ich dzieci muszą przejść... rozwiń
Avatar
radny / 1 września 2011 o 21:31
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]

już jest rozłam w radzie gminy policzone są godziny przewodniczącego i zastepców, mularczyk i jego świta skończy jak kadafi, radni wpuszczeni w maliny pogubili się ale przyjdzie już niedługo czas zapłaty i wtedy radnym lud uczte zgotuje, o czesc wam radni idioci za naszą niewolę kajdany już taczki lud przygotuje i bedziecie spokojni bogaci
Avatar
olaf / 1 września 2011 o 19:30
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
Avatar
sceptyk / 1 września 2011 o 19:27
[quote name='Tymo' timestamp='1314894008' post='524100']
Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
[/quote]


Nie wiedzą bo i skąd. Pewnie myślą że okaże się w trakcie. Poeksperymentują sobie trochę na dzieciach którym tylko rozchrzanią rok szkolny.
Avatar
Tymo / 1 września 2011 o 18:20
Tak, każdy chce darowizny przekazywać. Oczywiście. Słowa nic nie kosztują. Można mówić, że da się i pięć milionów. Nie ma nic za darmo. Nikt żadnych pieniędzy nie da ot tak sobie. Pieniądze pozyskuje się przez grabież z podatków, potem daje ochłap na szkoły i wójt musi dokładać z dochodów własnych gminy. Ale nie można w nieskończoność zaciągać kredytów.

Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
Avatar
goryl / 1 września 2011 o 17:58
[quote name='Tymo' timestamp='1314883963' post='523956']
[/b]

Z tego samego powodu, przez który funkcjonowanie tak małych klas jest tak kosztowne.
Skąd wziąć pieniądze na takie małe szkoły? Zaproponuj. Wiesz ile to kosztuje?
[/quote]

przecież Pani Wojewodzina cchciała dac te pieniądze na tą szkołę, tylko idiota nie przyjąłby tej darowizny a tak zrobił mularczyk
Avatar
Smail / 1 maja 2013 o 14:22
[quote name='gość' timestamp='1315745826' post='531352']
Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów.
[/quote]Ale wy macie sieczkę w głowie ... To wcale nie wina księdza że inteligętny Bogus cały czas zastawiał się księdzem ... Zawsze jak były jakieś kłopoty to zawsze leciał do księdza . A że księdzu nie wypada odmówić ksiądz z czystego serca pomagał .... A wy jak nie znacie prawdy to nie gadajcie bo z tego co wy piszecie to nie ma nawet procentu prawdy .. Już nie wspominając o tym ze nawet brukwiarze księdza obgadują . Według mnie to jest chore . Bo gdy ksiądz pomagał to był dobry a teraz to jesteście tacy że potraficie nawet po mszy przed kościołem o nim bzdury gadać . Bo tu nie zawinił ksiądz tylko głupota przewodniczącego stowarzyszenia ,, Nadzieja "
[quote name='gość' timestamp='1315745826' post='531352']
Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów.
[/quote]Ale wy macie sieczkę w głowie ... To wcale nie wina księdza że inteligętny Bogus cały czas zastawiał się księdzem ... Zawsze jak były jakieś kłopoty to zawsze leciał do księdza . A że księdzu nie wypada odmówić ksiądz z czystego serca pomagał .... A wy jak nie znacie prawdy to nie... rozwiń
Avatar
gość / 11 września 2011 o 14:57
[size="4"]Taki ksiądz, jak ten z Brzozówki przyczynia się do upadku autorytetu Kościoła wśród wiernych i stanowi wodę na młyn dla Palikota i jego antyklerykalnych poglądów. [/size]
Avatar
katolik / 11 września 2011 o 14:00
[size="2"]Nie trzeba ich księdza wyzywać od grubasów bo nie o wygląd tutaj chodzi ale rzeczywiście miłości bliźniego to on wśród ludzi nie szerzy. Ksiądz powinien być mediatorem w sporze a nie tylko podjudzać na innych i szerzyć nienawiść. To nie jest postawa godna księdza. [/size]
Avatar
Benek / 8 września 2011 o 08:15
te pikiety w szkle to wszystko wina księdza grubasa z brzozówki stare babki o lasce chodzą nocować do szkoły ,jak by im sołtys kazał albo kto inny to napewno by starych dup nie ruszyły, ale jak księżulo zarabiał 1800 zł.na miesiąc za podobno 8 godzin tygodniowo to nie ma dziwne że judzi bo koryto się skończyło i jeszcze ma 800 zł. emerytury niech dałby na szkołe te pieniądze za które sobie kupił prawie nowe auto ksiądz powinnien ludzi godzić a nie wrogami robić i do boga się modlić,oj skończy on w czyścu u diabełków
te pikiety w szkle to wszystko wina księdza grubasa z brzozówki stare babki o lasce chodzą nocować do szkoły ,jak by im sołtys kazał albo kto inny to napewno by starych dup nie ruszyły, ale jak księżulo zarabiał 1800 zł.na miesiąc za podobno 8 godzin tygodniowo to nie ma dziwne że judzi bo koryto się skończyło i jeszcze ma 800 zł. emerytury niech dałby na szkołe te pieniądze za które sobie kupił prawie nowe auto ksiądz powinnien ludzi godzić a nie wrogami robić i do boga się modlić,oj skończy on w czyścu u diabełków rozwiń
Avatar
MJA / 1 września 2011 o 22:48
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]
Zgadzam się z tym,wiele szkół zlikwidowano,mnóstwo dzieci dojeżdża,tylko Brzozówka nie może się z tym pogodzić,bo to do ich szkoły zawsze dowożono uczniów.Mieszkańcy boją się o dzieci bo droga prowadzi przez tory,ale przecież te dzieci będą busem przejeżdżały przez przejazd kolejowy,już chyba większy problem mają rodzice z Szastarki bo ich dzieci muszą przejść przez te tory.Czy inne dojeżdżające dzieci są gorsze od dzieci z Brzozówki?Czy inni rodzice mniej się martwią o swoje pociechy?Każdy chciałby mieć szkołę pod nosem bo każdy chce jak najlepiej dla swoich dzieci,ale takie są realia i należy się z nimi pogodzić a nie płakać do kamery,bo "ja chodziłem do tej szkoły i moje dziecko tu chodziło"-oto najpoważniejszy argument,haha;Brzozówko zwołaj referendum,może uda wam się odwołać wójta bo zamknął waszą szkołę;muszę jeszcze dodać,że nie przepadam za wójtem(bo w sumie nie mam powodów)ale podziwiam go za tą decyzję,przynajmniej nie włazi w tyłek przyszłym wyborcom tak jak to robił Dudek.
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]
Zgadzam się z tym,wiele szkół zlikwidowano,mnóstwo dzieci dojeżdża,tylko Brzozówka nie może się z tym pogodzić,bo to do ich szkoły zawsze dowożono uczniów.Mieszkańcy boją się o dzieci bo droga prowadzi przez tory,ale przecież te dzieci będą busem przejeżdżały przez przejazd kolejowy,już chyba większy problem mają rodzice z Szastarki bo ich dzieci muszą przejść... rozwiń
Avatar
radny / 1 września 2011 o 21:31
[quote name='olaf' timestamp='1314898257' post='524215']
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
[/quote]

już jest rozłam w radzie gminy policzone są godziny przewodniczącego i zastepców, mularczyk i jego świta skończy jak kadafi, radni wpuszczeni w maliny pogubili się ale przyjdzie już niedługo czas zapłaty i wtedy radnym lud uczte zgotuje, o czesc wam radni idioci za naszą niewolę kajdany już taczki lud przygotuje i bedziecie spokojni bogaci
Avatar
olaf / 1 września 2011 o 19:30
Chodzi o wygodę kilku-kilkunastu rodzin i o honor księdza. Ot i cała prawda.
Avatar
sceptyk / 1 września 2011 o 19:27
[quote name='Tymo' timestamp='1314894008' post='524100']
Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
[/quote]


Nie wiedzą bo i skąd. Pewnie myślą że okaże się w trakcie. Poeksperymentują sobie trochę na dzieciach którym tylko rozchrzanią rok szkolny.
Avatar
Tymo / 1 września 2011 o 18:20
Tak, każdy chce darowizny przekazywać. Oczywiście. Słowa nic nie kosztują. Można mówić, że da się i pięć milionów. Nie ma nic za darmo. Nikt żadnych pieniędzy nie da ot tak sobie. Pieniądze pozyskuje się przez grabież z podatków, potem daje ochłap na szkoły i wójt musi dokładać z dochodów własnych gminy. Ale nie można w nieskończoność zaciągać kredytów.

Jak chcecie sfinansować szkołę? W jaki sposób? Wiecie, że to nie dziesiątki, ale setki tysięcy złotych?
Avatar
goryl / 1 września 2011 o 17:58
[quote name='Tymo' timestamp='1314883963' post='523956']
[/b]

Z tego samego powodu, przez który funkcjonowanie tak małych klas jest tak kosztowne.
Skąd wziąć pieniądze na takie małe szkoły? Zaproponuj. Wiesz ile to kosztuje?
[/quote]

przecież Pani Wojewodzina cchciała dac te pieniądze na tą szkołę, tylko idiota nie przyjąłby tej darowizny a tak zrobił mularczyk
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.