środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

DPS w Kraśniku: Komu potrzebny nowy samochód?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2011, 14:35

Renault kangoo (Renault )
Renault kangoo (Renault )

Nowy samochód firmowy za ponad 50 tys. zł, to zbędny zakup, tym bardziej że jest już jeden bus – uważają mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku. Dyrekcja placówki przekonuje, że inwestycja była konieczna.

– Mamy busa, który jest przystosowany do wożenia nas do lekarza – napisali do nas mieszkańcy DPS. – Ten, który kupiła dyrektorka, to auto osobowe, dla jej wygody. Autorzy listu nie chcą jednak podawać swoich nazwisk, bo boją się nieprzyjemności.

Chodzi o renaulta kangoo – samochód kupiony pod koniec 2010 roku za 54 tys. zł. Nie jest to jedyny firmowy samochód w DPS. Mieszkańcy korzystają również z busa – volkswagena.

Zdaniem kierownictwa, nie zaspokaja on jednak wszystkich potrzeb pensjonariuszy. – Mając tyko jeden samochód, nie dawaliśmy rady dowozić mieszkańców do lekarza, do czego jesteśmy zobowiązani – przekonuje Jolanta Drąg- Wnuk, dyrektor DPS w Kraśniku. – W domu przebywa obecnie 65 osób, dziennie mamy 3–4 wyjazdy do specjalistów. Nieraz musieliśmy przekładać wizyty, bo nie mieliśmy transportu.

Dyrektorka zapewnia, że samochodem są przewożeni mieszkańcy, którzy mogą samodzielnie chodzić. Służy też do dostarczania zakupów.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku, pod które podlega DPS z ul. Oboźnej, uważa, że zakup jest uzasadniony. – Jest to samochód ekonomiczny – twierdzi Jerzy Podgórski, sekretarz starostwa. – Wysłanie mniejszego auta z jedną osobą jest tańsze niż miałby jechać bus. Większym samochodem może jechać grupa osób i niepełnosprawni.

Większość pieniędzy na zakup samochodu pochodzi z innej inwestycji, którą na razie odłożono. – Mieliśmy kłaść kostkę brukową, ale pojawił się problem z gruntami, więc przesunęliśmy te pieniądze na zakup samochodu – dodaje dyr. Drąg-Wnuk.
Agnieszka Antoń-Jucha
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kazik
Gość
antymagiel
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kazik
kazik (3 marca 2011 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1299150135' post='445518']
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
[/quote]
Ten wpis to niezłe jaja.........
Rozumie że Ty tam pracujesz skoro masz taką wiedzę, a jeśli jest Ci jak w niebie to niewiele Ci do szczęścia potrzeba....
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2011 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
Rozwiń
antymagiel
antymagiel (1 marca 2011 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smerfetka tak ochoczo buszująca po temacie ma kłopoty nie tylko z sensownym pisaniem ale i logicznym myśleniem.W ulotkach o Czubińskim nie było własnych komentarzy tylko przedruki z gazet,jak mi wiadomo artykuły te nigdy nie były zaskarżone przez kogokolwiek.Jak możesz więc pisać o błocie, które "niesłusznie przylega" do obrzuconego.Wyborca ma prawo wiedzieć o "dokonaniach" kandydatów do urzędów,ja wielu z tych artykułów wcześniej nie czytałem i chętnie sobie poczytałem o tupecie i bezczelności w y b r a ń c ó w.
Rozwiń
smerfetka
smerfetka (22 lutego 2011 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom[/quote]

Niestety nie - dom nie jest ich ich własnością. Stoi na gruntach miejskich, i siłą rzeczy grunty te należą do UM.

oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) [/quote],

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, iż ich świadczenia pokrywają tylko znikomą część miesięcznego utrzymania. Za resztę buli państwo (czyt: samorząd).

[quote]więc interesuja się tym co sie tam dzieje, tym bardziej iż jak pamietam była jakś "afera" przy zakupie pierwszego auta (mieszkańcy się do zakupu auta dokładali czy jakoś tam... nie jestem pewien bo to już parę latek mineło).


Wydaje mi się, iż pierwsze zakupione auto powoli wkracza już w wiek "dojrzały" (ma chyba z 10 lat ), i było zakupione za czasów poprzedniej dyrekcji. Nie potrafię też powiedzieć, kto, co, i ile do czego dołożył. Wiem natomiast jedno - z relacji wiewiórek wynika, że samochód służy mieszkańcom bez zastrzeżeń od wielu lat.

[quote]Pozdrowienia dla mieszkancow DPS.


Nie liczyłbym na odpowiedź, ponieważ mieszkańcy DPS nie mają o tym artykule w "Dzienniku Wschodnim" bladego pojęcia ...
Rozwiń
smerfetka
smerfetka (22 lutego 2011 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?[/quote]

Niestety - smerfetka nie jest pracownicą DPS

Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny


Jest potrzebny, podobnie jak w innych placówkach tego typu (np. we wzmiankowanych ŚDS-ach w Popkowicach, czy w Gościeradowie). Nowy samochód jest w PCPR, prawie nowy w ŚDS (obydwie placówki - ul. Grunwaldzka). Dlaczego nikt nad tym faktem nie rozdziera szat ?

[quote]jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy......


Jak wyżej - smerfetce nic nie wiadomo o rzekomych "innych etatach" dla kierowców .... powody też chyba wyżej wyjaśniłam ? I proszę: jak coś piszemy, to piszmy raczej sprawdzone informacje, a nie pogłoski i plotki ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!