niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Drastyczne zdjęcia płodów w środku miasta. "Moje dziecko się rozpłakało"

Dodano: 24 czerwca 2015, 10:35

Jak wytłumaczyć 4-latkowi dlaczego na zdjęciach są widoczne ciała dzieci całe we krwi? – pyta mama przedszkolaka, z którym wczoraj przechodziła koło wystawy antyaborcyjnej pokazywanej w centrum starej części Kraśnika.

Na pl. Wolności Fundacja Pro - prawo do życia prezentuje wystawę „Wybierz życie”. Fundacja podpisała z Urzędem Miasta umowę na mocy której na 22 dni użyczono jej gruntu na wystawę. Chodzi o czas między 22 czerwca a 13 lipca.

– Na wystawie widnieją zdjęcia dzieci zabitych w różnym okresie ciąży. Ma na celu pokazać prawdę o aborcji – informują organizatorzy ekspozycji.

– We wtorek moje 4-letnie dziecko miało w przedszkolu uroczyste zakończenie roku – opowiada pani Iwona, mieszkanka Kraśnika. – Przechodziliśmy przez Rynek i moje dziecko przeżyło szok. Rozpłakało się na widok powiększonych zdjęć zakrwawionych i rozczłonkowanych płodów – denerwuje się kobieta, która zadzwoniła do naszej redakcji. – Niech wystawę pokazują, ale w jakimś wnętrzu a nie na świeżym powietrzu. Co mam powiedzieć swojemu małemu synkowi, że dlaczego ciała tych dzieci tak wyglądają? Jak wytłumaczyć, co tym dzieciom na zdjęciach się stało? Proszę zapytać o to urzędników – dodaje Czytelniczka.

– Aborcja czyli zabijanie dzieci tak właśnie wygląda – odpowiada Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. I dodaje: Już w 2012 roku, kiedy wystawa antyaborcyjna była pokazywana w Kraśniku były zarówno głosy sprzeciwu jak też popierające taką inicjatywę. Pytany czy chciałby, żeby jego dzieci zobaczyły wystawę odpowiada, że chciałby, ale nie w wieku w którym są obecnie. Podpowiada też, aby mieszkańcy z dziećmi, którzy nie chcą wystawy oglądać unikali tego miejsca. – Przecież już z daleka widać co na zdjęciach jest pokazane – dodaje rzecznik kraśnickiego magistratu.

Małoletni, którzy mogą zobaczyć drastyczne zdjęcia płodów to nie jedyne zmartwienie. Na początku lipca w Rynku odbędzie się impreza plenerowa.

– 5 lipca organizujemy nasze tradycyjne malinowe święto. Dlatego zaskoczyła nas informacja o terminie zakończenia wystawy – przyznaje Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. – Nie ma możliwości połączenia w jednym miejscu festynu kulinarnego organizowanego w ramach Święta Owoców z fotografiami budzącymi tak wiele emocji. Jesteśmy w kontakcie z władzami miasta i będziemy szukać rozwiązania tego problemu.

SONDA
Liczba głosów: 1954

Co sądzisz o prezentacji wystaw antyaborcyjnych z drastycznymi zdjęciami?

48.26 %
Powinny być pokazywane publicznie
30.4 %
Mogą być pokazywane, ale w zamkniętych pomieszczeniach
20.62 %
Prezentowanie takich zdjęć powinno być zakazane
0.72 %
Nie mam zdania
Czytaj więcej o: aborcja michał mulawa Kraśnik
Gość
Gość
Gość
(133) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2015 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rodzicom trzeba takiej edukacji , bo nie wiedzą jak wytłumaczyc dzieciom jak wygląda aborcja. Wystawa nie szkodzi dzieciom, szkodzi dorosłym , bo maja problemy jak wytłumaczyć aborcję , którą popierają...
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2015 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O tym, że prezentowane zdjęcia nie szkodzą dzieciom, wypowiadał się już niejeden psycholog. Na pewno zaburzają dyskomfort tych, którzy dopuścili się zabicia dziecka i zwolenników zabijania - ale dotyczy to dorosłych.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
<img src="http://komixxy.pl/uimages/201011/1290627623_by_Clary_500.jpg" alt="stop abortions">
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://komixxy.pl/uimages/201011/1290627623_by_Clary_500.jpg
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinny być pokazywane publicznie, ale jednak tak, by chronić małe dzieci przed kontaktem z tymi zdjęciami. Dlatego albo znaki ostrzegawcze albo miejsca gdzie z reguły z maluchami się nie chodzi. Nie dlatego, że jest coś złego w pokazywaniu prawdy o aborcji, tylko dlatego, że uświadomienie maluchowi, że bywają rodzice, którzy mogą nie chcieć własnego dziecka tak bardzo, że gotowi są mu zrobic coś takiego, spowoduje zawalenie się całego jego świata u ugodzi w poczucie bezpieczeństwa. Dzieci trzeba chronić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (133)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!