niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Dyrektor szkoły dorabiał do pensji w czasie pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2011, 12:37

Zamiast pracować w szkole, uczył osoby niepracujące. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kraśniku, bez zgody swoich przełożonych prowadził szkolenia komputerowe za unijne pieniądze. Pedagog tłumaczy, że odbierał sobie wolne za pracę w wakacje.

Do Urząd Miasta w Kraśniku dotarła informacja, że dyrektor podległej miastu placówki – Szkoły Podstawowej nr 4 dorabia podczas godzin pracy. – Działalność dyrektora miała polegać na prowadzeniu szkoleń w Centrum Aktywizacji Lokalnej za Bramą. Załączony do listu harmonogram sugerował, że owe szkolenia prowadzone są w czasie, kiedy dyrektor miał zarządzać kraśnicką szkołą – informuje Jacek Dubiel, zastępca burmistrza Kraśnika.

Urzędnicy postanowili sprawdzić ten sygnał, bo dyrektor szkoły nie informował swoich przełożonych o żadnych zajęciach dodatkowych. W dniach 15 i 16 lutego bieżącego roku w szkole odbyła się kontrola. Dyrektora nie było wtedy w pracy. Miał być na badaniach okresowych. Kontrola wskazała jednak, że w tym czasie prowadził szkolenia komputerowe. Obywają się one w ramach unijnego projektu, skierowanego do osób w wieku 18-25 lat, które są m.in. zarejestrowane jako bezrobotne lub studiują zaocznie.

Dyrektor SP nr 4 nie chce wypowiadać się na ten temat. – Sprawa została przeze mnie wyjaśniona z organem prowadzącym (magistratem-red) – ucina rozmowę Robert Nowomiejski.

Informacji na temat zatrudnienia i liczby godzin szkoleń nie chcą udzielać również osoby z biura projektu. Z harmonogramu zamieszczonej w Internecie za okres od 11 stycznia do 18 lutego b.r. wynika, że dyrektor kraśnickiej podstawówki miał zajęcia 3 razy w tygodniu, od godz. 9.10 do 13.35. Nie jest ujęty w grafiku jedynie w jednym tygodniu w styczniu. Z kolei szkoła, którą kieruje uczy dzieci w systemie jednozmianowym, lekcje odbywają się do godz. 13.

Dyrektor złożył już wyjaśnienia w tej sprawie. – Stwierdził, że pracował w szkole w wakacje, a teraz odbiera sobie te godziny – wyjaśnia zastępca burmistrza Kraśnika. – Kompletnie nie mogę zgodzić się z tą argumentacją. Nie dotarła do urzędu żadna informacja, żeby pan dyrektor występował o jakikolwiek urlop.

Kuratorium oświaty krytykuje działania dyrektora. – Z mojego punktu widzenia nie jest przestępstwem, jeśli dyrektor szkoły uzgodnił, że będzie prowadził takie szkolenia z organem prowadzącym – podkreśla Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. – Jeśli tego nie zrobił, a szkolenia odbywały się kilka razy w tygodniu to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Z kolei związkowcy są ostrożni w komentowaniu zachowania pedagoga. – Nie znam tej sprawy, więc nie chciałabym się na ten temat wypowiadać – stwierdza Grażyna Bobowska, prezes Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Nigdy nie słyszałam o podobnej sprawie, przynajmniej na moim terenie.

Żadne decyzje w sprawie dyrektora jeszcze nie zapadły. Trwa postępowanie wyjaśniające.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jahu
jahu
racjonalnie
(200) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jahu
jahu (8 maja 2011 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ada' timestamp='1298122877' post='439634']
jestem za-popieram poprzednika
[/quote]
to właśnie tacy powinni samodzielnie kształcic swoje dzieci
Rozwiń
jahu
jahu (8 maja 2011 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ada' timestamp='1298122877' post='439634']
jestem za-popieram poprzednika
[/quote]
zlikwidować szkoły. więcej tak ośieconych i zaradnych życiowo
Rozwiń
racjonalnie
racjonalnie (11 kwietnia 2011 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ja' timestamp='1298122060' post='439628']
Cały czas uważam, że nauczyciele powinni być zatrudniani na 10 mcy w roku bez prawa do otrzymywania wynagrodzenia za lipiec i sierpień.
[/quote]

Co za bzdura!!!!!!!!!!!,a przez te 2 miesiące to niby za co mają żyć? Przecież, to jest wina nauczycieli, że dzieci nie ma w szkole, można owszem jakąś inne zajęcie im zapewnić w tym czasie. To tak jak by kierowcy autobusu kazać siedzieć przez 2 miesiące w domu bo nie ma pasażerów.
Rozwiń
3 gr od siebie
3 gr od siebie (26 marca 2011 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Kraśniczanka' timestamp='1298721310' post='442975']
DOKŁADNIE! PANI D.G.odwiedza Urzad przynajmniej raz na tydzien i donosi do swojego Burmistrza na Dyrektora jak i na innych jej wrogów (wszyscy sa dla niej wrogami, oszustami, bo wszyskich ocenia według siebie, nadmieniam ze w szkole nie ma ani jednej osoby która by ja tolerowała taka jest lubiana- to świadczy juz o niej, donosi, skarży, kłamie do Burmistrza po to zeby dostac stołeczek dyrektorski. Kwestia czasu i pewnie dostanie, a JA SPOKOJNIE POCZEKAM JAK ZAWALI SIE TA SUPER WŁADZA I JEJ STOŁECZKE RUNIE! PANI D.G. KTO POD KIM DOLKI KOPIE SAM W NIE WPADA!
[/quote]
Ta nauczycielka o której piszesz była nauczona donosić za kadencji Czubińskiego,władza się zmieniła a jej nawyki nie. Przyzwyczaiła się do takiego stanu rzeczy i robi tak dalej. Zresztą jemu każdy musiał meldować co się dzieje. Tak było.
Rozwiń
EMERGENCY oentsta
EMERGENCY oentsta (26 marca 2011 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
10 lat temu wyprowadziłem si z tej dz... którą i tak dzisiaj nazywam moje miasto Kraśnik , życzę każdemu normalnemu żeby zwiewał stąd jak najdalej , poplecznicy zwolennicy..Realia naszego miasta przedstawiają cały obraz naszego kraju................kiedyś ktos mnie zapytał skąd pochodzę odpaliłem net stronka youtube.pl wpisuje hasło Kraśnik .... Miłego rządzenia zarządzania ..Płakania ubolewania...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (200)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!