wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraśnik

Inspektorzy NIK w Fabryce Łożysk Tocznych. Kontrola finansów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2014, 18:45
Autor: (OPR. AA)

Najwyższa Izba Kontroli skontroluje finanse Fabryky Łożysk Tocznych w Kraśniku. O taką kontrolę wnioskowali trzej senatorowie z naszego regionu. Parlamentarzystom nie udało się bowiem uzyskać informacji o kwocie, za jaką sprzedano FŁT inwestorowi Chin.

W maju ub. w Warszawie została podpisana umowa, na mocy której Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku przeszła w ręce firmy kontrolowanej przez Tri-Ring Group Corporation.

W mediach pojawiła się informacja, że Chińczycy zapłacili za fabrykę 300 mln zł. Informację tę dementowała rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu (większościowy udziałowiec fabryki) określając ją jako "nieporozumienie”. Cena transakcji ma być ujawniona dopiero po trzech latach od sprzedaży zakładu.

O kwotę, za którą został sprzedany większościowy pakiet akcji kraśnickiej FŁT, dowiadywali się m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa senatorowie Grzegorz Bierecki, Henryk Cioch i Grzegorz Czelej. Bezskutecznie. Skierowali więc sprawę do NIK.

"NIK rozważa możliwość podjęcia kontroli w Fabryce Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. w zakresie wskazanym we wniosku Senatorów RP (…)” - czytamy w piśmie, który wnioskodawcy otrzymali od prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

W tym samym piśmie czytamy też, że NIK jeszcze w tym roku zbada "wykonanie przez FŁT w Kraśniku pomocy publicznej otrzymanej na ratowanie i restrukturyzację, w łącznej kwocie 32,5 mln zł.”
  Edytuj ten wpis
jgkj
ja
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jgkj
jgkj (6 lipca 2014 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wcześniej trzeba było kontrolować jak flt była państwa imbecyle. Chińczyk kupił i nagle okazało się że fabryka przynosi zyski (wcześniej albo na zero albo na minus) no i jakoś zamówienia są ze nie idzie wyrobić.

własnie ku***!!!!gdzie byli wcześniej??!!!teraz sie obudzili,bo nie długo wybory!!!wychodzi na to,że lepiej pracować u Chinczyka jest mase roboty i są nadliczbowe płacone podwojnie,co wcześnie za rządów jąkały Jasińskiego nie było,bo moherek na oczka opadł i trzeba było ugrać sobie stołek i sztucznych stanowisk napier***ić na 12!!Ciekawe kiedy Chinczyk na nich pojedzie!!!

Rozwiń
ja
ja (5 lipca 2014 o 02:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wcześniej trzeba było kontrolować jak flt była państwa imbecyle. Chińczyk kupił i nagle okazało się że fabryka przynosi zyski (wcześniej albo na zero albo na minus) no i jakoś zamówienia są ze nie idzie wyrobić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!