wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraśnik

Janów Lubelski: Kupcy nie chcą supermarketów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2011, 13:36

Kupcy, którzy nie zgadzają się na budowę nowych supermarketów w Janowie Lubelskim wystosowali protes
Kupcy, którzy nie zgadzają się na budowę nowych supermarketów w Janowie Lubelskim wystosowali protes

Przedsiębiorcy z Janowa Lubelskiego: Zgoda na budowę supermarketów to dla nas przysłowiowy "gwóźdź do trumny”. Władze miasta: Zgoda na lokalizację supermarketu nie jest uznaniową decyzją urzędu. Nie zależy od "widzimisię” burmistrza.

– Obawiamy się, że kiedy powstaną kolejne supermarkety my zbankrutujemy – mówi jeden z janowskich przedsiębiorców, który chce pozostać anonimowy. – Stracimy klientów, a co za tym idzie i pieniądze. Tymczasem większości z nas ma zaciągnięte kredyty w bankach.

Kupcy, którzy nie zgadzają się na budowę nowych supermarketów w Janowie Lubelskim wystosowali protest, pod którym podpisało się w ok. 300 osób – przedsiębiorców i mieszkańców miasta.

"Z wielkim oburzeniem przyjmujemy decyzję burmistrza (…) w sprawie udzielenia zgody na lokalizację dwóch nowych supermarketów na terenie naszego miasta – czytamy w piśmie skierowanym do urzędników. "Realizacja powyższych przedsięwzięć bez jakichkolwiek konsultacji społecznych to przysłowiowy "gwóźdź do trumny" dla i tak pogrążonych już w głębokim kryzysie janowskich przedsiębiorców i pozostałych współmieszkańców, których pozbawia się ostatnich perspektyw rozwoju i bytowania”.

Na początku września protestujący przestawili swoje obawy radnym. – Oczywiście, że rozumiem niezadowolenie tych ludzi – mówi Ewa Janus, przewodnicząca Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim. – Sprawa miejsc pracy jest kwestią bardzo ważną. Jednak w tej sprawie radni nie podejmują decyzji.

We środę treść protestu i odpowiedź burmistrza miasta została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Janowa Lubelskiego.

Burmistrz miasta przekonuje, że zgoda na budowę supermarketu nie jest uznaniową decyzją urzędu. – Nie zależy od "widzimisię” burmistrza – tłumaczy Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. – Wydanie pozytywnej lub negatywnej decyzji regulują odpowiednie przepisy prawa.
Mimozo przedsiębiorcy nie tracą nadziei. – Zdajemy sobie sprawę, że prawnie nie da się tych inwestycji zablokować, może jednak uda się te sklepy wyprowadzić z centrum miasta do podstrefy ekonomicznej – dodaje Piotr Surowiecki, lokalny przedsiębiorca.

– Nie możemy nikogo zmusić do budowy supermarketów poza miastem – dodaje Kołtyś. – Proponujemy, ale nikt do tej pory się na to nie zdecydował.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
janowiak
kupcowa
mach
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janowiak
janowiak (16 września 2011 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja jako janowiak jestem za supermarketami bo tak drogo jak u janowskich kupców to niema nigdzie niech powalczą z konkurencja
Rozwiń
kupcowa
kupcowa (16 września 2011 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='crx' timestamp='1316099554' post='533638']
Gdybyście potrafili się dogadać i stworzyć lokalną sieć to bylibyście konkurencją.Ale nie to myślenie i nie ten teren.Dotyczy to niemal całości pomiędzy Bugiem i Odrą.Niestety większość wyginie jak dinozaury,bo w/g teorii Darwina właśnie taki jest koniec organizmów,które nie potrafią przystosować się do zmieniających się warunków.Okazuje się,że socjalizm również miał swoje dobre strony,ale nie potrafiliście tego docenić.
[/quote]
Masz rację. Zupełnie się z Tobą zgadzam ale uważam, że w tej kwestii nie bagatelna rola leży po stronie tutejszego samorządu, z jej burmistrzem onegdaj "pierwszym kupcem" Janowa Lubelskiego. To od Pana Burmistrza my, ludzie kiedys jego koledzy zajmujący się lokalnym handlem posłaliśmy Go zza lady sklepowej na ten odpowiedzialny i mający służyć ludziom naszej wspólnoty stołek. Jest takie przysłowie "krowa jak sie trawy doczeka to na siano s.." . Tak też jest i w naszym środowisku. Burmistrz ma ogromną fantazję, tylko niepotrzebnie wykorzystuje ją przeciwko nam. Tak jak organizuje nam ZOOM, po to żebyśmy za darmo nie mieli wejścia na janowski zalew, tak teraz również zależy mu na innych, spoza Janowa a nie na nas biednych ciułaczach. Jeszcze jedna ważna sprawa. Mianowicie brak planu zagospodarowania przestrzennego miasta i chociażby dalekosiężnej wizji rozwoju miasta np. pod względem rozwoju placówek handlowych w mieście. Powoduje to bałagan, stratę zdrowia i pieniędzy. Inwestujemy w małe sklepiki z nadzieją, że przez jakiś czas pociągniemy a przy takiej polityce nawet w wielu przypadkach to ludzie nie odrobili kosztów jakie ponieśli. Stało sie tak przy uruchomieniu biedronki i cerfura. Perspektywa przed nami podobna a wiec mało ciekawa. Pozdrawiam Pana Burmistrza - kolezanka zza lady sklepowej.
Rozwiń
mach
mach (15 września 2011 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hipermarkety przestały być konkurencyjne cenowo ale maja przewagę w komforcie zakupów...
Rozwiń
olek
olek (15 września 2011 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powinni jeszcze zakazać robienia zakupów w sąsiednich miastach
Rozwiń
Zenobi
Zenobi (15 września 2011 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki to może być "kupiec" w takiej mieścinie. Okryjbida jaka ....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!