Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 sierpnia 2008 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Julia Pitera rozlicza burmistrza Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A

Niejasne sprawy Piotra Czubińskiego wzięła pod lupę minister Julia Pitera, która zajmuje się zwalczaniem korupcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pierwszy ogień poszła afera w instytucji komunalnej, którą burmistrz kierował.

- Sprawdzam, jakie kroki podjął w tej sprawie lubelski rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Zażądałam też od prokuratury w Kraśniku informacji o śledztwach dotyczących burmistrza. Wymiana pism trochę potrwa, ale muszę dokładnie zbadać sprawę - mówi Julia Pitera.

Przypomnijmy. Regionalna Izba Obrachunkowa dwa lata temu odkryła nieprawidłowości finansowe w kierowanym przez burmistrza Międzygminnym Związku Strefa Usług Komunalnych i do tej pory nie może doprosić się wykonania zaleceń pokontrolnych.

- Na tej sprawie się nie skończy - zapowiada Pitera. I obiecuje, że przyjrzy się innym wpadkom Czubińskiego.

Do tej pory Platforma Obywatelska traktowała Czubińskiego nad wyraz łagodnie. Mimo że lista afer, w jakie jest zamieszany, ciągle się wydłuża, nadal jest członkiem zarządu lubelskiej PO. Tymczasem partia szybko zmusiła podejrzewanego o korupcję prezydenta Sopotu do zawieszenia członkostwa w Platformie.

Pitera obiecuje: Informacje o wszelkich nieprawidłowościach przekażę rzecznikowi dyscypliny partyjnej. W lokalnych strukturach często jest solidarność, która mi się nie podoba. Ja jej nie ulegnę.

Ostatnio Czubińskiemu przybył kolejny problem. Trzy tygodnie temu opisaliśmy wyniki kontroli NIK w kraśnickim magistracie. Okazało się, że burmistrz był bardzo hojny wobec dyrektorów miejskiej firmy ciepłowniczej. W latach 2005-2008 przyznał im w ciągu roku więcej niż jedną nagrodę roczną. A to wbrew prawu.

- Sprawdzamy, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez burmistrza - informuje Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Trwają dwa inne śledztwa związane z Czubińskim: dotyczące nieprawidłowości we wspomnianym SUK oraz w sprawie korupcji - jeden z lokalnych przedsiębiorców twierdzi, że dał Czubińskiemu łapówkę.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oszołom / 22 sierpnia 2008 o 17:06
A dzisiaj rano Radio Lublin podało nowe wiadomości odnośnie Pana Burmistrza. Zatrudnianie piłkarzy w podległej spółce. I co Mat, mamy to wszystko popierać i udawać, że wszystko jest cacy. Jest śmiesznie, a nawet groteskowo. Tyle, że miasto to nie jest farma.
Avatar
kraska / 22 sierpnia 2008 o 07:44
Mat napisał:
Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom sie "rozwidni". Żeby jednak do tego doszło konieczne jest wprowadzenie na tego typu stanowiska kadencyjności (najwyżej 2). Inaczej bardzo trudno będzie pozbawić wladzy takich gości jak Cz. Świadomość społeczna społeczeństwa jest zbyt mała.


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom... rozwiń
Avatar
Mat / 21 sierpnia 2008 o 23:02
oszołom napisał:
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był... rozwiń
Avatar
oszołom / 21 sierpnia 2008 o 16:50
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2008 o 13:51
Mat napisał:
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........

Jezeli wg twojej oceny burmistrz Cz. jest normalnym człowiekiem ato co robi jest również normalne to znak, że ty jestes nie normalny.
ak, że ty jestes nie normalny. rozwiń
Avatar
Mat / 20 sierpnia 2008 o 22:57
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chci... rozwiń
Avatar
wiedzący / 20 sierpnia 2008 o 16:18
Społeczeństwo Kraśnika (oprócz otoczenia Burmistrza) liczy na Panią Piterę. Przyszła kryska na matyska. Sprawiedliwość zwycięży. A w momencie kiedy Pan burmistrz będzie zagrożony, to wtedy ludzie się otworzą. I ta lista będzie dłuższa.
Avatar
Michał23 / 19 sierpnia 2008 o 16:56
Pani Pitera aktywna jest wówczas,gdy chodzi o opozycję.Teraz będzie rozpatrywać sprawę od kilku do kilkunastu miesięcy.
Avatar
~gosc~ / 19 sierpnia 2008 o 12:50
Jaj0 napisał:
W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"


W normalnym kraju nie ma takich polityków jak u nas.
Avatar
Jaj0 / 19 sierpnia 2008 o 11:07
Kruk krukowi itp.......Po dojściu do władzy zmienia się podejście do tego czego było się zwolennikiem nie będąc w rządzie ,to jest właśnie mentalność polskich polityków. W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"
Avatar
oszołom / 22 sierpnia 2008 o 17:06
A dzisiaj rano Radio Lublin podało nowe wiadomości odnośnie Pana Burmistrza. Zatrudnianie piłkarzy w podległej spółce. I co Mat, mamy to wszystko popierać i udawać, że wszystko jest cacy. Jest śmiesznie, a nawet groteskowo. Tyle, że miasto to nie jest farma.
Avatar
kraska / 22 sierpnia 2008 o 07:44
Mat napisał:
Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom sie "rozwidni". Żeby jednak do tego doszło konieczne jest wprowadzenie na tego typu stanowiska kadencyjności (najwyżej 2). Inaczej bardzo trudno będzie pozbawić wladzy takich gości jak Cz. Świadomość społeczna społeczeństwa jest zbyt mała.


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom... rozwiń
Avatar
Mat / 21 sierpnia 2008 o 23:02
oszołom napisał:
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był... rozwiń
Avatar
oszołom / 21 sierpnia 2008 o 16:50
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2008 o 13:51
Mat napisał:
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........

Jezeli wg twojej oceny burmistrz Cz. jest normalnym człowiekiem ato co robi jest również normalne to znak, że ty jestes nie normalny.
ak, że ty jestes nie normalny. rozwiń
Avatar
Mat / 20 sierpnia 2008 o 22:57
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chci... rozwiń
Avatar
wiedzący / 20 sierpnia 2008 o 16:18
Społeczeństwo Kraśnika (oprócz otoczenia Burmistrza) liczy na Panią Piterę. Przyszła kryska na matyska. Sprawiedliwość zwycięży. A w momencie kiedy Pan burmistrz będzie zagrożony, to wtedy ludzie się otworzą. I ta lista będzie dłuższa.
Avatar
Michał23 / 19 sierpnia 2008 o 16:56
Pani Pitera aktywna jest wówczas,gdy chodzi o opozycję.Teraz będzie rozpatrywać sprawę od kilku do kilkunastu miesięcy.
Avatar
~gosc~ / 19 sierpnia 2008 o 12:50
Jaj0 napisał:
W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"


W normalnym kraju nie ma takich polityków jak u nas.
Avatar
Jaj0 / 19 sierpnia 2008 o 11:07
Kruk krukowi itp.......Po dojściu do władzy zmienia się podejście do tego czego było się zwolennikiem nie będąc w rządzie ,to jest właśnie mentalność polskich polityków. W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 0 2

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 54 3

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 38 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 42 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!