Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 września 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Kampania wyborcza w Kraśniku: Wicestarosta przedstawił program

Autor: Zdjęcie autora (aa)
32 14 A A

Targ przy ul. Balladyny w Kraśniku będzie wyremontowany, a przy unijnym targowisku niedaleko FŁT powstanie Kraśnickie Centrum Produktu i Usługi Lokalnej. To m.in. obiecuje Jarosław Czerw (PO), kandydat na burmistrza Kraśnika. Wicestarosta kraśnicki we wtorek przedstawił swój program wyborczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jarosław Czerw jako pierwszy potwierdził swój start w wyborach na burmistrza Kraśnika. Czerw, który jest członkiem Platformy Obywatelskiej staruje z własnego komitetu. O ten fotel będą ubiegać się również burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk (staruje z poparciem PiS) i Piotr Janczarek, który jest pełnomocnikiem Marszałka Województwa Lubelskiego ds. Cyfryzacji. Janczarek wystartuje także z własnego komitetu. Jest popierany przez PSL.

Wtorkowa konferencja prasowa Jarosława Czerw została zwołana przez blokiem, w którym wicestarosta kraśnicki się wychował i gdzie mieszkają jego rodzice. Miejsce nie było wybrane przypadkowo.

- Mój program jest skierowany do mieszkańców Kraśnika, a nie do elit czy polityków - wyjaśnia Czerw.

Jego program wyborczy opiera się na pięciu filarach - nowe miejsca pracy, wspólnota i dialog, młody Kraśnik, przyjazny Kraśnik atrakcyjny czas wolny. - Każdy z tych filarów składa się z 10 punktów - podaje Czerw.

Wśród wyborczych priorytetów Czerwa jest m.in. ściągnięcie inwestorów do miasta. - Chodzi o koncern z branży przetwórstwa rolno-spożywczego - precyzuje Czerw. - Nawiązałem kontakt z firmą Hortex, rozmawiam z firmami z Ukrainy, z obwodu lwowskiego.

Kandydat obiecuje też ulgi dla inwestorów - m.in. roczne zwolnienia z podatku od nieruchomości dla nowych przedsiębiorców. Poza tym chce aby w Kraśniku powstał miejski żłobek i inkubator przedsiębiorczości.

- Do stworzenia inkubatora przedsiębiorczości chcę wykorzystać jedną z kondygnacji budynku Gimnazjum nr 1, który jest własnością miasta - mówi Czerw. - Jest to pustostan o powierzchni ok. 900 mkw w centrum miasta. Po remoncie, przy wsparciu unijnych środków, w tym miejscu powstałyby bezpłatne przez okres 1 roku biura dla nowopowstałych podmiotów gospodarczych.

Wśród innych przedsięwzięć zapowiadanych przez Czerwa znalazło się m.in. Kraśnickiego Centrum Pozyskiwania Funduszy Unijnych, które ma powstać w mieście. Targowisko przy ul. Fabrycznej ma stać się miejscem gdzie będą oferowane produkty i usługi lokalne. Zaś targ przy ul. Balladyny ma być remontowany.

Czerw jeśli wygra wybory chciałby powołać też rady dzielnic i otworzyć dom kultury w starej części miasta - dawnym kinie "Pola”.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2014 o 21:33

Może choć jedną pożyteczną rzecz w życiu by zrobił i załatwił nieczynne już 2 tygodnie światła przy kościele Św. Józefa.

Avatar
gość / 2 listopada 2014 o 21:19

misiu przecież czas nie stoi w miejscu :)

Avatar
miś / 2 listopada 2014 o 21:12

Pamiętam Jarka ze studiów,jak zwykle kariera i przerosnięte ego, bez zmian, tylko się starzeje :mellow: :)

Avatar
Adam S. / 20 września 2014 o 09:50

Panie "doktorze" Czerw to co "doktor" uskutecznia przed urzędem miasta na osiedlach w tym czymś co nazywają telewizją, przecież to cyrk, że też Pan się tak kompromituje. Co to za ludzie są w ogóle. Nie wstyd Panu, wpaja nam społeczeństwu co to nie zrobi, a co zrobił do tej pory, przez te wszystkie lata. Próbuje na wzór kampanii amerykańskiej organizować imprezy, wychodzi na scenę całuje dłonie starszych pań, dokładnie tak jak to robił Piotr Cz. Nie damy się na to nabrać. Pan się zajmie robotą w powiecie, a nie łażeniem i opowiadaniem głupot. 

Avatar
Gość / 19 września 2014 o 22:57

No to był w pracy, czy miał wolne?

A czy on wogóle wykonuje jakąś pracę, czy tylko ma tam etat, czyli źródło finansowania?

Był w pracy, czy miał wolne? Czy my wszyscy z własnych podatków utrzymujemy gościa, który ma narcystyczne zapędy?

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 16:43

Czy wicestarosta miał urlop wczoraj? Czy ci ludzie zebrani na tej masówce to bezrobotni? Dlaczego wicestarosta nie lansuje się przy budynku szpitala na Fabrycznym, tylko podczepił się pod wyremontowane za pieniądze mieszkańców, bloki?

No to był w pracy, czy miał wolne?

A czy on wogóle wykonuje jakąś pracę, czy tylko ma tam etat, czyli źródło finansowania?

Avatar
As / 18 września 2014 o 08:30

A co on zrobił dla Kraśnika przez te kilka lat? Może się czymś pochwalić?

Avatar
haryk / 17 września 2014 o 09:21

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

ŚITWA !! jedna ,wielka ,komunistyczna SITWA jak Kaczyński mówi !!!

ŚITWA !! jedna ,wielka ,komunistyczna SITWA jak Kaczyński mówi !!!

rozwiń
Avatar
MichałM / 17 września 2014 o 09:02

Bliski współpracownik skazanego za korupcję byłego burmistrza Kraśnika Piotra Cz. Na prawdę nie ma innych ludzi?

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 o 07:01

Czy wicestarosta miał urlop wczoraj? Czy ci ludzie zebrani na tej masówce to bezrobotni? Dlaczego wicestarosta nie lansuje się przy budynku szpitala na Fabrycznym, tylko podczepił się pod wyremontowane za pieniądze mieszkańców, bloki?

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 o 21:33

Może choć jedną pożyteczną rzecz w życiu by zrobił i załatwił nieczynne już 2 tygodnie światła przy kościele Św. Józefa.

Avatar
gość / 2 listopada 2014 o 21:19

misiu przecież czas nie stoi w miejscu :)

Avatar
miś / 2 listopada 2014 o 21:12

Pamiętam Jarka ze studiów,jak zwykle kariera i przerosnięte ego, bez zmian, tylko się starzeje :mellow: :)

Avatar
Adam S. / 20 września 2014 o 09:50

Panie "doktorze" Czerw to co "doktor" uskutecznia przed urzędem miasta na osiedlach w tym czymś co nazywają telewizją, przecież to cyrk, że też Pan się tak kompromituje. Co to za ludzie są w ogóle. Nie wstyd Panu, wpaja nam społeczeństwu co to nie zrobi, a co zrobił do tej pory, przez te wszystkie lata. Próbuje na wzór kampanii amerykańskiej organizować imprezy, wychodzi na scenę całuje dłonie starszych pań, dokładnie tak jak to robił Piotr Cz. Nie damy się na to nabrać. Pan się zajmie robotą w powiecie, a nie łażeniem i opowiadaniem głupot. 

Avatar
Gość / 19 września 2014 o 22:57

No to był w pracy, czy miał wolne?

A czy on wogóle wykonuje jakąś pracę, czy tylko ma tam etat, czyli źródło finansowania?

Był w pracy, czy miał wolne? Czy my wszyscy z własnych podatków utrzymujemy gościa, który ma narcystyczne zapędy?

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 16:43

Czy wicestarosta miał urlop wczoraj? Czy ci ludzie zebrani na tej masówce to bezrobotni? Dlaczego wicestarosta nie lansuje się przy budynku szpitala na Fabrycznym, tylko podczepił się pod wyremontowane za pieniądze mieszkańców, bloki?

No to był w pracy, czy miał wolne?

A czy on wogóle wykonuje jakąś pracę, czy tylko ma tam etat, czyli źródło finansowania?

Avatar
As / 18 września 2014 o 08:30

A co on zrobił dla Kraśnika przez te kilka lat? Może się czymś pochwalić?

Avatar
haryk / 17 września 2014 o 09:21

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

ŚITWA !! jedna ,wielka ,komunistyczna SITWA jak Kaczyński mówi !!!

ŚITWA !! jedna ,wielka ,komunistyczna SITWA jak Kaczyński mówi !!!

rozwiń
Avatar
MichałM / 17 września 2014 o 09:02

Bliski współpracownik skazanego za korupcję byłego burmistrza Kraśnika Piotra Cz. Na prawdę nie ma innych ludzi?

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Są inni. Bliski współpracownik z dawnych lat burmistrza Czubińskiego Jarosław Stawiarski, który latał z Czubińskim np. do USA, kolega z komitetu wyborczego Mirosław Włodarczyk, czy zatrudniony w czasach działania Piotra Czubińskiego Ireneusz Jach, były sędzia, który odszedł z sądu za..., mecenas Mirosława W., obecnie prezes KPWiK za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 o 07:01

Czy wicestarosta miał urlop wczoraj? Czy ci ludzie zebrani na tej masówce to bezrobotni? Dlaczego wicestarosta nie lansuje się przy budynku szpitala na Fabrycznym, tylko podczepił się pod wyremontowane za pieniądze mieszkańców, bloki?

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 9 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 7

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 24 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 35 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 43 89

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 17 28

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem. Jest odpowiedź
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem. Jest odpowiedź 5 21

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński. - Pan Karpiński próbuje wymazać zły okres, kiedy był ministrem skarbu - odpowiada polityk PiS

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!