Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 maja 2009 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Koniec PKS Kraśnik

Autor: Zdjęcie autora (fp)
0 10 A A

Postanowienie o upadłości kraśnickiego PKS sąd wydał 23 kwietnia. Ale dotąd nikt nie poinformował pracowników o tej decyzji. Pracę straci 75 osób. O postanowieniu sądu dowiedzieli się z mediów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeszcze niedawno Teresa Włodarczyk, zarządca komisaryczny, zapewniała nas, że do końca roku na pewno będziemy jeździć. A tu nagle o postanowieniu sądu dowiadujemy się z mediów. Przecież pani komisarz wiedziała, kiedy będzie rozprawa - mówi Janusz Suliga, jeden z pracowników.

- Owszem, słyszałam jakieś pogłoski, ale oficjalnie odpis postanowienia do mnie nie dotarł - odpiera zarzuty Teresa Włodarczyk.

Z sądu odpisy wysłano 28 kwietnia. Na postanowienie przysługuje zażalenie w ciągu siedmiu dni. Jeżeli nikt go nie wniesie, postanowienie będzie prawomocne. Wówczas do działania wkroczy syndyk. Została nim Zofia Konopka-Pawlikowska. Jej zadaniem będzie likwidacja PKS, sprzedaż majątku i spłata długów. Zadecyduje również o tym, czy i jak firma będzie działała do chwili całkowitej likwidacji.

Pomoc firmie w miarę możliwości obiecują władze Kraśnika.

- Do tej pory wspieraliśmy PKS jak mogliśmy, chociażby poprzez zwolnienia podatkowe. Jeśli firma nadal będzie zwracała się o jakieś ulgi lub zwolnienia w podatkach, to będziemy starać się jej pomagać - zapewnia Zbigniew Nita, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TiRli / 10 czerwca 2009 o 21:58
Szkoda że PKS Kraśnik upadł szczególnie dla studentów ale faktem jest że kierowcy pracujący w tej firmie mieli małą kulturę osobistą-no cóż
Avatar
panda / 8 maja 2009 o 17:50
a ja czytałam jak czubek przed wyborami obiecał spłacić dług 135.000 zł.Ciekawe ile już spłacił?
Avatar
Gość / 8 maja 2009 o 07:36
a ja wiele razy widziałem, jak busiarze palili papierosy na trasie do Lublina. Szkoda, że upadł PKS, bo busiarze to partacze! Takie firmy przewozowe nie powinny jeździć i tyle.
Avatar
aron / 8 maja 2009 o 05:49
A ja nie raz widziałem jak kierowcy PKS Kraśnik palili papierosy w autobusach. I nie było to podczas wielkich mrozów tak że można było wyjśc i sobie zapalić. Potem w autobusach śmierdzi i ludzie nie chcą w smrodzie jeździć. No ale oczywiście wszystkiemu winni są busiarze.
Avatar
fuuu / 7 maja 2009 o 19:09
nie martwcie się czabański wszystkich zwolnionych zaprasza do zrywania malin
Avatar
pasażer-kiedyś / 7 maja 2009 o 15:45
~kierowca~ napisał:
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.


Jeździłem kiedyś dużo PKS-em..... Chyba dobrze, że już koniec tej firmy. Znika kolejny relikt przeszłości.... Kierowca panisko całą gębą. Król, car, a może cesarz kierownicy. Teraz u prywaciarz trzeba będzie popracować. A tam o kasę i... boki będzie trudniej(paliwo, części, łebki bez biletów....). Tak panowie - jaka praca, taki koniec firmy.
Smutne, ale prawdziwe!


Jeździłem kiedyś dużo PKS-em..... Chyba dobrze, że już koniec tej firmy. Znika kolejny relikt przeszłości.... Kierowca panisko całą gębą. Król, car, a może cesarz kierownicy. Teraz u prywaciarz trzeba będzie popracować. A tam o kasę i... boki będzie trudniej(paliwo, części, łebki bez biletów....). Tak panowie - jaka praca, taki koniec firmy.
Smutne, ale prawdziwe! rozwiń
Avatar
krs / 6 maja 2009 o 21:25
~kierowca~ napisał:
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.

Człowieku co ty za brednie wygadujesz? Co tu ci psl winny? W marszałkowskim pierwsze skrzypce gra PO a do nie dawna PO PIS. I co było lepiej za tamtych czasów? Busy nie jeździły 5 min przed autobusami? Takie mamy prawo że urząd nie może zabronić busom jeździć 5 min przed autobusem i musi wydać taką decyzję jaka się busom podoba. Przykład? Proszę bardzo. Jakiś czas temu jedna z firm przewozowych złożyła w gminie kraśnik wniosek oraz rozkład jazdy pare minut przed innymi kursami. Władze odmówiły i wydały decyzję negatywną. I co? Firma się odwołała 9jak się nie mylę) do samorządowego kolegium a to z kolei uchyliło decyzję gminy argumentując że gmina nie może wydać negatywnej decyzji i dyktować rozkłady jazdy. I co tu na to? Widzę że "kierowca" chciałby żeby w Polsce była komuna i kapitalizm za razem. PKS Kraśnicki jest sam sobie winien tej sytuacji. Za Janika jak dopiero wchodziły busy i PKS był w dobrej kondycji Janik chciał przeforsować zakup busów i puszczanie na trasy mniej chodliwe. I co? Było takie ciało jak rada pracownicza czy coś takiego które opiniowało decyzje dyrektora. W skład tego ciała wchodzili ludzie z góry nastawienia przeciwko dyrektorowi i jego pomysłom. I słychać było głosy " gdzie busy, taka porządna firma PKS nie będzie jeździć busami bo to wstyd itd" i wyszło negowanie pomysłów dyrektora tym o czym dzisiaj czytamy. PKS mógł być porządną prężnie działającą firmą ale jeżeli pracownicy mieli to gdzieś... Żadna firma nie będzie konkurować z prywaciarzami którzy zatrudniają kierowców na czarno, nie płacą podatków, nie przestrzegają rozkładów, nie reperują samochodów tylko wiążą na druty co widać gdy w Kraśniku pojawia się inspekcja, wtedy busy jakoś nie kursują. Aby patrzeć jak do lublina będą wozić ludzi ściśniętych jak bydło (co już ma miejsce) za 10zł w 1 stronę.

Człowieku co ty za brednie wygadujesz? Co tu ci psl winny? W marszałkowskim pierwsze skrzypce gra PO a do nie dawna PO PIS. I co było lepiej za tamtych czasów? Busy nie jeździły 5 min przed autobusami? Takie mamy prawo że urząd nie może zabronić busom jeździć 5 min przed autobusem i musi wydać taką decyzję jaka się busom podoba. Przykład? Proszę bardzo. Jakiś czas temu jedna z firm przewozowych złożyła w gminie kraśnik wniosek oraz rozkład jazdy pare minut przed innymi kursami. Władze odmówiły i wydały decyzję negatywną. ... rozwiń
Avatar
RaPi / 6 maja 2009 o 10:11
Podobna sytuacja miała miejsce z PKS Opole Lubelskie. Bus jechał 5 minut przed autobusem i zbierał wszystkich pasażerów a za nim pusty autobus. PKS upadł a ludzie w busach jeżdżą upchane jak sardynki w puszcze.
Avatar
~kierowca~ / 6 maja 2009 o 09:52
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.
Avatar
pasażer / 6 maja 2009 o 07:00
Czyżby rozprawa Sądu miała charakter niejawny? A może to był sąd kapturowy? Tak WYBITNY PRAWNIK jak pani Włodarczyk nich nie robi z siebie idiotki udając przed załoga, że z mediów dowiedziała się o wyroku. Wstyd!!! Całe zakłamanie pani Włodarczyk wyszło na jaw.
Avatar
TiRli / 10 czerwca 2009 o 21:58
Szkoda że PKS Kraśnik upadł szczególnie dla studentów ale faktem jest że kierowcy pracujący w tej firmie mieli małą kulturę osobistą-no cóż
Avatar
panda / 8 maja 2009 o 17:50
a ja czytałam jak czubek przed wyborami obiecał spłacić dług 135.000 zł.Ciekawe ile już spłacił?
Avatar
Gość / 8 maja 2009 o 07:36
a ja wiele razy widziałem, jak busiarze palili papierosy na trasie do Lublina. Szkoda, że upadł PKS, bo busiarze to partacze! Takie firmy przewozowe nie powinny jeździć i tyle.
Avatar
aron / 8 maja 2009 o 05:49
A ja nie raz widziałem jak kierowcy PKS Kraśnik palili papierosy w autobusach. I nie było to podczas wielkich mrozów tak że można było wyjśc i sobie zapalić. Potem w autobusach śmierdzi i ludzie nie chcą w smrodzie jeździć. No ale oczywiście wszystkiemu winni są busiarze.
Avatar
fuuu / 7 maja 2009 o 19:09
nie martwcie się czabański wszystkich zwolnionych zaprasza do zrywania malin
Avatar
pasażer-kiedyś / 7 maja 2009 o 15:45
~kierowca~ napisał:
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.


Jeździłem kiedyś dużo PKS-em..... Chyba dobrze, że już koniec tej firmy. Znika kolejny relikt przeszłości.... Kierowca panisko całą gębą. Król, car, a może cesarz kierownicy. Teraz u prywaciarz trzeba będzie popracować. A tam o kasę i... boki będzie trudniej(paliwo, części, łebki bez biletów....). Tak panowie - jaka praca, taki koniec firmy.
Smutne, ale prawdziwe!


Jeździłem kiedyś dużo PKS-em..... Chyba dobrze, że już koniec tej firmy. Znika kolejny relikt przeszłości.... Kierowca panisko całą gębą. Król, car, a może cesarz kierownicy. Teraz u prywaciarz trzeba będzie popracować. A tam o kasę i... boki będzie trudniej(paliwo, części, łebki bez biletów....). Tak panowie - jaka praca, taki koniec firmy.
Smutne, ale prawdziwe! rozwiń
Avatar
krs / 6 maja 2009 o 21:25
~kierowca~ napisał:
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.

Człowieku co ty za brednie wygadujesz? Co tu ci psl winny? W marszałkowskim pierwsze skrzypce gra PO a do nie dawna PO PIS. I co było lepiej za tamtych czasów? Busy nie jeździły 5 min przed autobusami? Takie mamy prawo że urząd nie może zabronić busom jeździć 5 min przed autobusem i musi wydać taką decyzję jaka się busom podoba. Przykład? Proszę bardzo. Jakiś czas temu jedna z firm przewozowych złożyła w gminie kraśnik wniosek oraz rozkład jazdy pare minut przed innymi kursami. Władze odmówiły i wydały decyzję negatywną. I co? Firma się odwołała 9jak się nie mylę) do samorządowego kolegium a to z kolei uchyliło decyzję gminy argumentując że gmina nie może wydać negatywnej decyzji i dyktować rozkłady jazdy. I co tu na to? Widzę że "kierowca" chciałby żeby w Polsce była komuna i kapitalizm za razem. PKS Kraśnicki jest sam sobie winien tej sytuacji. Za Janika jak dopiero wchodziły busy i PKS był w dobrej kondycji Janik chciał przeforsować zakup busów i puszczanie na trasy mniej chodliwe. I co? Było takie ciało jak rada pracownicza czy coś takiego które opiniowało decyzje dyrektora. W skład tego ciała wchodzili ludzie z góry nastawienia przeciwko dyrektorowi i jego pomysłom. I słychać było głosy " gdzie busy, taka porządna firma PKS nie będzie jeździć busami bo to wstyd itd" i wyszło negowanie pomysłów dyrektora tym o czym dzisiaj czytamy. PKS mógł być porządną prężnie działającą firmą ale jeżeli pracownicy mieli to gdzieś... Żadna firma nie będzie konkurować z prywaciarzami którzy zatrudniają kierowców na czarno, nie płacą podatków, nie przestrzegają rozkładów, nie reperują samochodów tylko wiążą na druty co widać gdy w Kraśniku pojawia się inspekcja, wtedy busy jakoś nie kursują. Aby patrzeć jak do lublina będą wozić ludzi ściśniętych jak bydło (co już ma miejsce) za 10zł w 1 stronę.

Człowieku co ty za brednie wygadujesz? Co tu ci psl winny? W marszałkowskim pierwsze skrzypce gra PO a do nie dawna PO PIS. I co było lepiej za tamtych czasów? Busy nie jeździły 5 min przed autobusami? Takie mamy prawo że urząd nie może zabronić busom jeździć 5 min przed autobusem i musi wydać taką decyzję jaka się busom podoba. Przykład? Proszę bardzo. Jakiś czas temu jedna z firm przewozowych złożyła w gminie kraśnik wniosek oraz rozkład jazdy pare minut przed innymi kursami. Władze odmówiły i wydały decyzję negatywną. ... rozwiń
Avatar
RaPi / 6 maja 2009 o 10:11
Podobna sytuacja miała miejsce z PKS Opole Lubelskie. Bus jechał 5 minut przed autobusem i zbierał wszystkich pasażerów a za nim pusty autobus. PKS upadł a ludzie w busach jeżdżą upchane jak sardynki w puszcze.
Avatar
~kierowca~ / 6 maja 2009 o 09:52
Pretensje do urzędu marszałkowskiego to tam cała korupcja, oni chcą rozpiepszyć wszsystkie PKS w województwie dają prywaciarzon rozkłady kilka minut przed wami oczywiście coś za coś gdzie jest CBA czy ono działa niech ten przeklęty PSL się skończy ten cały rzą Pawlaka.
Avatar
pasażer / 6 maja 2009 o 07:00
Czyżby rozprawa Sądu miała charakter niejawny? A może to był sąd kapturowy? Tak WYBITNY PRAWNIK jak pani Włodarczyk nich nie robi z siebie idiotki udając przed załoga, że z mediów dowiedziała się o wyroku. Wstyd!!! Całe zakłamanie pani Włodarczyk wyszło na jaw.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 2

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 6 9

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 32 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.