Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 grudnia 2013 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Kraśnik kusi inwestorów

10 13 A A

Kraśnicka podstrefa ekonomiczna nie narzeka na brak zainteresowania. Przedsiębiorca z Francji planuje tu produkować ciastka, a inwestor z Lubelskiego lekarstwa w żelkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Firm zainteresowanych inwestowaniem w naszej podstrefie ekonomicznej jest coraz więcej – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Prowadziłem już rozmowy z kilkoma podmiotami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powstaną nowe miejsca pracy.

– Zgłosił się do nas inwestor z Lionu we Francji. Chce uruchomić w Kraśniku zakład produkujący ciastka – mówi Wojciech Gołoś, szef Centrum Obsługi Biznesu w Kraśniku. – Jestem z nim w stałym kontakcie. On urodził się już we Francji, ale jego mama pochodzi z powiatu kraśnickiego. Produkcję chcieliby rozpocząć w przyszłym roku.

Na stałe zatrudnienie przy produkcji ciastek może liczyć ok. 25 osób. Kolejne 50 osób może znaleźć pracę w firmie z branży farmaceutycznej. Inwestor pochodzi z województwa lubelskiego. – Chodzi o zakład, który produkowałby leki dla dzieci w postaci żelek – precyzje Gołoś.

W miniony piątek radni dyskutowali sprzedażą lub oddaniem w użytkowanie wieczyste dwóch działek na terenie podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) w Kraśniku. Jedna ma powierzchnię 2 hektarów, druga 60 arów. Są nimi zainteresowani konkretni inwestorzy.

Mimo to niektórzy radni mieli kilka wątpliwości. – Wieczyste użytkowanie o wiele bardziej zabezpiecza interes miasta – podkreślał radny Piotr Iwan.

– Musimy mieć pewność, że inwestor zbuduje coś na tej działce, a nie tylko ją kupi – argumentowała radna Anna Jaszowska.

Takich wątpliwości nie mieli inni radni. – To są dwa kolejne podmioty, które w podstrefie zainwestują. A to wiąże się z powstaniem kolejnych miejsc pracy. – tłumaczył radny Tomasz Saj. Ostatecznie wszyscy obecni na sesji radni byli "za” przyjęciem takiej uchwały.

Z kolei dzisiaj urzędnicy z Kraśnika jadą do Tarnobrzegu. W oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu na godz. 11 zaplanowano otwarcie ofert w przetargu. Ta drogą ma zostać wybrany przedsiębiorca, który będzie mógł rozpocząć działalność gospodarczą w kraśnickiej podstrefie na działce o pow.1,4 ha. Wadium wpłacił np. inwestor z powiatu opolskiego z branży przetwórstwa owocowego.

Cena wywoławcza nieruchomości to 463 455,39 zł brutto.

Tereny inwestycyjne w Kraśniku

Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kraśniku zajmuje teren o powierzchni ok. 23 ha. Mogą tu powstać zakłady przemysłowe, składy, magazyny i hurtownie. Teren podzielono na 10 działek o powierzchni od 0,35 ha do 4 ha. Na uzbrojenie podstrefy miasto dostało unijne dofinansowanie. Prace przy uzbrajaniu terenu jeszcze trwają. Pierwszą firmą, która buduje tutaj fabrykę okien i drzwi, jest "Ortis” z Kraśnika.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AGA / 3 stycznia 2014 o 16:08

KRAŚNICZANIE,NIE KUPUJCIE NIC W MARKETACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROBIĄC W NICH ZAKUPY NAPYCHACIE KASĄ KIESZENIE CWANIAKÓW Z PORTUGALII,FRANCJI,NIEMIEC I HISZPANII. PRODUKTY TE,TO SAMA CHEMIA I ODPADY POPRODUKCYJNE.

Avatar
Gość / 3 stycznia 2014 o 09:45

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
Ona / 3 stycznia 2014 o 09:14

KRAŚNICZANIE NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W TESCO!!!!

Avatar
lolek / 1 stycznia 2014 o 16:49

Pokłosie destrukcyjnych rządów poprzedniego burmistrza:

http://praca.wp.pl/martykul.html?wid=16286446

Dziękujemy Panu Włodarczykowi. Te dane dotyczą tego roku. Czu nie jest burmistrzem od 2010.

Avatar
AGA / 1 stycznia 2014 o 14:04

ZATRUDNIĄ OSOBY SPOZA KRAŚNIKA,W TESCO PRACUJĄ PRAWIE WSZYSTKIE OSOBY SPOZA KRAŚNIKA - NP. Z OPOLA LUBELSKIEGO.ROBILI  LIPNY KONKURS NA ZATRUDNIENIE W TESCO,A MIELI JUŻ KOMPLET PRACOWNIKÓW,KTÓRZY BYLI JUŻ SZKOLENI KILKA MIESIĘCY PRZED SŁAWETNYM KONKURSEM. DLACZEGO WŁADZE MIASTA NIE WARUNKUJĄ SPRZEDAŻY DZIAŁEK ZATRUDNIANIEM BEZROBOTNYCH KRAŚNICZAN. DOŚĆ FAŁSZU I OBŁUDY!!!!!

Avatar
Witia / 31 grudnia 2013 o 11:46

Podniecamy się że jakiś Francuz zrobi tutaj produkcję ciastek i zatrudni 25 osób, a  ile miejsc pracy wyparuje w związku z likwidacją zakładu produkcji ciastek Solidarność?

To idź do właściciela "Solidarności" i zapytaj go dlaczego zamknął zakład. A jeśli chodzi o kraśnicką strefę ekonomiczną to należy się cieszyć z każdego inwestora, który da miejsca pracy. Lepsze to niź puste zarośnięte pola, jak miało to miejsce przez wiele lat wcześniej, gdy m.in. Czu mówił tylko o tej strefie, a nic się nie działo.

To idź do właściciela "Solidarności" i zapytaj go dlaczego zamknął zakład. A jeśli chodzi o kraśnicką strefę ekonomiczną to należy się cieszyć z każdego inwestora, który da miejsca pracy. Lepsze to niź puste zarośnięte pola, jak miało to miejsce przez wiele lat wcześniej, gdy m.in. Czu mówił tylko o tej strefie, a nic się nie działo.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 11:35

Pokłosie destrukcyjnych rządów poprzedniego burmistrza:

http://praca.wp.pl/martykul.html?wid=16286446

Avatar
m / 31 grudnia 2013 o 10:54

kolejny głupi artykuł...

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 09:01

Podniecamy się że jakiś Francuz zrobi tutaj produkcję ciastek i zatrudni 25 osób, a  ile miejsc pracy wyparuje w związku z likwidacją zakładu produkcji ciastek Solidarność?

Avatar
QQRQ / 31 grudnia 2013 o 08:55

"Z kolei dzisiaj urzędnicy z Kraśnika jadą do Tarnobrzegu".

Właściwsza jest forma do TARNOBRZEGA.

Avatar
AGA / 3 stycznia 2014 o 16:08

KRAŚNICZANIE,NIE KUPUJCIE NIC W MARKETACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROBIĄC W NICH ZAKUPY NAPYCHACIE KASĄ KIESZENIE CWANIAKÓW Z PORTUGALII,FRANCJI,NIEMIEC I HISZPANII. PRODUKTY TE,TO SAMA CHEMIA I ODPADY POPRODUKCYJNE.

Avatar
Gość / 3 stycznia 2014 o 09:45

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
Ona / 3 stycznia 2014 o 09:14

KRAŚNICZANIE NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W TESCO!!!!

Avatar
lolek / 1 stycznia 2014 o 16:49

Pokłosie destrukcyjnych rządów poprzedniego burmistrza:

http://praca.wp.pl/martykul.html?wid=16286446

Dziękujemy Panu Włodarczykowi. Te dane dotyczą tego roku. Czu nie jest burmistrzem od 2010.

Avatar
AGA / 1 stycznia 2014 o 14:04

ZATRUDNIĄ OSOBY SPOZA KRAŚNIKA,W TESCO PRACUJĄ PRAWIE WSZYSTKIE OSOBY SPOZA KRAŚNIKA - NP. Z OPOLA LUBELSKIEGO.ROBILI  LIPNY KONKURS NA ZATRUDNIENIE W TESCO,A MIELI JUŻ KOMPLET PRACOWNIKÓW,KTÓRZY BYLI JUŻ SZKOLENI KILKA MIESIĘCY PRZED SŁAWETNYM KONKURSEM. DLACZEGO WŁADZE MIASTA NIE WARUNKUJĄ SPRZEDAŻY DZIAŁEK ZATRUDNIANIEM BEZROBOTNYCH KRAŚNICZAN. DOŚĆ FAŁSZU I OBŁUDY!!!!!

Avatar
Witia / 31 grudnia 2013 o 11:46

Podniecamy się że jakiś Francuz zrobi tutaj produkcję ciastek i zatrudni 25 osób, a  ile miejsc pracy wyparuje w związku z likwidacją zakładu produkcji ciastek Solidarność?

To idź do właściciela "Solidarności" i zapytaj go dlaczego zamknął zakład. A jeśli chodzi o kraśnicką strefę ekonomiczną to należy się cieszyć z każdego inwestora, który da miejsca pracy. Lepsze to niź puste zarośnięte pola, jak miało to miejsce przez wiele lat wcześniej, gdy m.in. Czu mówił tylko o tej strefie, a nic się nie działo.

To idź do właściciela "Solidarności" i zapytaj go dlaczego zamknął zakład. A jeśli chodzi o kraśnicką strefę ekonomiczną to należy się cieszyć z każdego inwestora, który da miejsca pracy. Lepsze to niź puste zarośnięte pola, jak miało to miejsce przez wiele lat wcześniej, gdy m.in. Czu mówił tylko o tej strefie, a nic się nie działo.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 11:35

Pokłosie destrukcyjnych rządów poprzedniego burmistrza:

http://praca.wp.pl/martykul.html?wid=16286446

Avatar
m / 31 grudnia 2013 o 10:54

kolejny głupi artykuł...

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 09:01

Podniecamy się że jakiś Francuz zrobi tutaj produkcję ciastek i zatrudni 25 osób, a  ile miejsc pracy wyparuje w związku z likwidacją zakładu produkcji ciastek Solidarność?

Avatar
QQRQ / 31 grudnia 2013 o 08:55

"Z kolei dzisiaj urzędnicy z Kraśnika jadą do Tarnobrzegu".

Właściwsza jest forma do TARNOBRZEGA.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 21 17

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”