Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 listopada 2012 r.
21:57
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Lekcja historii w autobusie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 5 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Uczniowie gimnazjum nr 1 w Kraśniku wybiorą się w historyczną podróż autobusem MPK. To wspólna inicjatywa miejskiego przewoźnika i lokalnego Archiwum Państwowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pomysł powstał podczas Dni Kraśnika, kiedy zorganizowano wycieczkę po historycznych miejscach. Postanowiliśmy to kontynuować – tłumaczy Dariusz Lisek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku.

– I właśnie w czwartek, jako pierwsi w objazdowej lekcji historii wezmą udział uczniowie dwóch klas drugich Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów. Wycieczka rozpocznie się w dzielnicy fabrycznej, skąd pojedziemy do części starej miasta. Wycieczka wyruszy o godz. 11. Szkoły, które będą chciały wziąć udział w akcji, powinny kontaktować się z MPK.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 13 listopada 2012 o 13:27
To jeszcze powinni dostać autobus z początków MPK
Avatar
Marysieńka / 13 listopada 2012 o 08:36
[quote name='obektywny' timestamp='1352724224' post='692566']
No ale o co ci chodzi w związku z artykułem?
[/quote]
Żeby pokazać, że robi sie jakies akcje. Na ile potrzebne a na ile zbędne to juz niewazne.
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 o 17:47
Aaaaaaaaaaa, to ja już wiem! To dla tej teczki za 900zł , dla jej godnego noszenia zatrudniony jest asystent!
Inaczej, to teczka by się pogniewała.
Avatar
obektywny / 12 listopada 2012 o 13:43
No ale o co ci chodzi w związku z artykułem?
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 o 13:37
Historia nie wybaczy włodarczykowi, że za pieniądze miasta Kraśnik kupił sobie skórzaną teczkę za 900zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD DZIADOSTWO to tylko kandydat popierany przez PIS mógł coś takiego zrobić. Niech się wytłumaczą z zakupów słodyczy za tak ogromne pieniądze na potrzeby biura burmistrza. Lisek to szwagier jednego z największych przewożników obsługujących miasto, wcześniej przedzierał bilety u kolejnego przewożnika, fachowiec , ze aż strach ale może właśnie takich potrzeba.
Historia nie wybaczy włodarczykowi, że za pieniądze miasta Kraśnik kupił sobie skórzaną teczkę za 900zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD DZIADOSTWO to tylko kandydat popierany przez PIS mógł coś takiego zrobić. Niech się wytłumaczą z zakupów słodyczy za tak ogromne pieniądze na potrzeby biura burmistrza. Lisek to szwagier jednego z największych przewożników obsługujących miasto, wcześniej p... rozwiń
Avatar
gość / 13 listopada 2012 o 13:27
To jeszcze powinni dostać autobus z początków MPK
Avatar
Marysieńka / 13 listopada 2012 o 08:36
[quote name='obektywny' timestamp='1352724224' post='692566']
No ale o co ci chodzi w związku z artykułem?
[/quote]
Żeby pokazać, że robi sie jakies akcje. Na ile potrzebne a na ile zbędne to juz niewazne.
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 o 17:47
Aaaaaaaaaaa, to ja już wiem! To dla tej teczki za 900zł , dla jej godnego noszenia zatrudniony jest asystent!
Inaczej, to teczka by się pogniewała.
Avatar
obektywny / 12 listopada 2012 o 13:43
No ale o co ci chodzi w związku z artykułem?
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 o 13:37
Historia nie wybaczy włodarczykowi, że za pieniądze miasta Kraśnik kupił sobie skórzaną teczkę za 900zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD DZIADOSTWO to tylko kandydat popierany przez PIS mógł coś takiego zrobić. Niech się wytłumaczą z zakupów słodyczy za tak ogromne pieniądze na potrzeby biura burmistrza. Lisek to szwagier jednego z największych przewożników obsługujących miasto, wcześniej przedzierał bilety u kolejnego przewożnika, fachowiec , ze aż strach ale może właśnie takich potrzeba.
Historia nie wybaczy włodarczykowi, że za pieniądze miasta Kraśnik kupił sobie skórzaną teczkę za 900zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD DZIADOSTWO to tylko kandydat popierany przez PIS mógł coś takiego zrobić. Niech się wytłumaczą z zakupów słodyczy za tak ogromne pieniądze na potrzeby biura burmistrza. Lisek to szwagier jednego z największych przewożników obsługujących miasto, wcześniej p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 0 0

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.