poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Liczą pasażerów komunikacji miejskiej i podmiejskiej

Dodano: 5 marca 2016, 17:42
Autor: aa

Od soboty w autobusach MPK Kraśnik i podmiejskich busach komunikacji prywatnej pojawią się ankieterzy. Sprawdzą ile osób wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach.

(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Po co te badania? Urząd Miasta w Kraśniku chce aby autobusy MPK jeździły również do sąsiadujących z miastem gmin i sprawdza jakie jest obłożenie na tych trasach.

– Badania potrwają do 17 marca – zapowiada Andrzej Kołodziejczyk z Urzędu Miasta w Kraśniku. – Tylko w poniedziałek i piątek ankieterów na trasach nie będzie, ponieważ te dni tygodnia nie są reprezentatywne.
Badania ankietowe na zlecenie miasta robi firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. – Ankieterami będą osoby z Kraśnika. Będzie to ok. 10-15 osób – podaje Kołodziejczyk.

Badaniami będą objęte wszystkie linie MPK Kraśnik, linie komunikacji prywatnej, w tym wybrane linie powiatowe. – MPK zgodziło się nie pobierać opłaty za przejazd ankieterów. Natomiast prywatni przewoźnicy nam odmówili. W ich pojazdach ankieterzy będą płacić za bilety – dodaje Kołodziejczyk.

Miasto przymierza się do zmiany siatki połączeń. Chce też uruchomić nowe linie, które kursowałyby do okolicznych gmin. Takie są oczekiwania pasażerów, którzy wypełniali pasażerowie MPK. – Dużo mieliśmy uwag dotyczących trasy linii nr 9, która przejeżdża przez teren gminy Kraśnik i Dzierzkowice. Ogrom uwag dotyczyło też kursów przez miejscowości Stróża, Słodków Pierwszy i Drugi – dodaje Kołodziejczyk.

Wyniki badań – opracowanie wszystkich tras, obłożenie i ich dochodowość – urzędnicy mają dostać do połowy maja.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 marca 2016 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z komunikacją jest jak z chodnikami ,jeśli są w niewłaściwym położeniu ludzie wybierają skróty po trawnikach ! Z tymi skrótami jest gorzej bo miasto zamieniło się w psiarnię i odór jest niewyobrażalny a przez trawnik lepiej nie ryzykować ! Tak więc i sondaż jest z góry przesądzony jako nieudany gdyż wykonuje się takiż w dni wolne od pracy. I jeszcze jedno- szanowni panowie zróbcie coś ze swymi kobietami /miasto to nie wieś/ psy potrzebują przestrzeni i swobody do biegania chyba nie chcecie aby wasze oblubienice zostały psiarkami ?
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2016 o 16:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moje współczucia. PO badaniach tego pana nic dobrego się nie spodziewajcie... może jakaś linia pod ten z + na dachu zostanie...
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poszperajcie jak w innych miastach uzdrowił komunikacje... to się zdziwicie z efektu końcowego...
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To będziecie mieli komunikacje jak w Lublinie. 500 linii, raz na godzinę... co spec z nad morza wie o Kraśniku...
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu miernota gromadzki... mam dość tego człowieka. Przerost formy nad treścią z wysokim ego. Już w lublinie widać co wymyślił.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!