Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2015 r.
19:20

Kraśnik: Ponownych wyborów na burmistrza nie będzie

Autor: Zdjęcie autora dw
0 23 A A
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika

Na pewno nie będzie ponownych wyborów burmistrza Kraśnika. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił zażalenie pełnomocnika Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Janczarka. Większość zarzutów podnoszonych w zażaleniu sąd uznał za bezzasadne. Orzeczenie jest prawomocne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Sąd Okręgowy (w Lublinie – red.) uznał, że podniesione w proteście zarzuty nie dają podstaw do uwzględnienia żądania w postaci stwierdzenia nieważności wyborów z dnia 30 listopada 2014 r. na Burmistrza Miasta Kraśnik, stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Mirosława Józefa Włodarczyka i wydania postanowienia o przeprowadzeniu ponownych wyborów Burmistrza Miasta Kraśnik” – czytamy w uzasadnieniu postanowienia Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Sąd uznał też, że wskazywane przez wnioskodawców nieprawidłowości „nie dają podstaw do stwierdzenia, by miały one wpływ lub mogły mieć wpływ na wynik wyborów.” W uzasadnieniu sąd II instancji wskazał też, że zarzuty opisane w zażaleniu nie podważają prawdziwości wydanego przez lubelski Sąd Okręgowy rozstrzygnięcia.

W przypadku jednego zarzutu sąd apelacyjny przyznał, że Mirosław Włodarczyk – jako urzędujący burmistrz – nie powinien być dopuszczony do udziału w postępowaniu. Określają to przepisy Kodeksu Wyborczego. „Jego uczestnictwo w postępowaniu jest jednak wyłącznie uchybieniem proceduralnym (…). Nie podważa wydanego w sprawie rozstrzygnięcia” – ocenił sąd.

Piotr Janczarek (PSL) przegrał w drugiej turze jesiennych wyborów w ub. roku z Mirosławem Włodarczykiem (popieranym przez PiS) jedynie 27 głosami. 

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 16:37
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWERENEM. To BURMISTRZ ma obowiązek wyjaśnienia swoich decyzji. Nie JA. Ja mam prawo pytać i oceniać w/g moich wartości. A ty masz prawo oceniać według własnych. Ale mam prawo też prostować Twoje błędne aluzje. Mów słowem faktów, nie inwektyw.
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWER... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 14:44
Znowu strzeliłeś ślepakiem. Nie jestem i nie byłem w żadnej partii. Pod żadną partią też się nie podczepiałem. Nie korzystałem z protekcji żadnej partii. Nie korzystałem też z protekcji "SOLIDARNOŚCI" I nie byłem i nie jestem człowiekiem władzy. To nie ja, afiszowałem wiarę Burmistrza w Częstochowie. Prawo do ingerencji we wszystkie sprawy Burmistrza, dał mi sam Burmistrz, stając się osobą publiczną! Jeżeli tak cię to uraża, jakim prawem Ty oceniasz moje wypowiedzi? Ja nie ujadam. Podałem Ci fakty. To Ty raczej poszczekujesz, bo brak Ci argumentów.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:33
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozmawiałeś o tym z burmistrzem, czy tylko tu, w gazecie, za kurtyną ujadasz?
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozm... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 11:17
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tak, ja strajkowałem. Zakładałem Solidarność w różnych zresztą zakładach. To w tej chwili jest bez znaczenia. Znaczenie ma dobre zarządzanie miastem. Którego brak w Kraśniku. Pisz dalej, ale teraz sprawdź co piszesz. Bo ja historię Solidarności, stanu wojennego, dobrze znam.
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:13
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe postaci partii liberalnej :) Dobrze wykształceni, ulokowani gdzie trzeba, dorabiający na bokach i bywający wszędzie, gdzie trzeba.
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:58
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:57
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 14:12
"Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza" Tak, ja się czepiam, bo dziwna to jest wiara za pieniądze podatników. Mylisz pojęcia. Strajk generalny był odwołany przez Wałęsę i Gwiazdę o godz. 20,00. Dwukrotnie byłem założycielem NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Chociaż nigdy w późniejszym czasie nie korzystałem z tych faktów. Kasa pusta. Następne pożyczki. Całkowity brak wizji rozwoju Kraśnika. Brak czasu dla potencjalnego inwestora na strefie. Mało Ci? Można być ślepym na pewne fakty. Zresztą dyskusja jest bezcelowa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 18:50
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwienie wojny wewnętrznej i utrzymanie komuny przy władzy pod płaszczykiem "zmian demokratycznych". Ja nie byłem i nie jestem podatny na propagandę. Mam rozum z którego korzystam i dlatego nijak nie mogę się dopatrzeć, w czym niby ma się przejawiać ta "pogłębiająca się zapaść Kraśnika"?
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 09:07
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do stanu Kraśnika na dzień dzisiejszy? PO zasłużyło sobie na to co mają. Obecna władza w Kraśniku rządzi już 5 lat. I to powinno być oceną Władzy. Czubiński zrobił swoje, a Włodarczyk pogłębia zapaść Kraśnika. Ot i wszystko. I myślę że nie jestem malkontentem, a raczej stać mnie na pragmatyczną ocenę. Co do szczegółów, no trzeba innej formy dyskusji i raczej nie anonimowo.
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do sta... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 16:37
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWERENEM. To BURMISTRZ ma obowiązek wyjaśnienia swoich decyzji. Nie JA. Ja mam prawo pytać i oceniać w/g moich wartości. A ty masz prawo oceniać według własnych. Ale mam prawo też prostować Twoje błędne aluzje. Mów słowem faktów, nie inwektyw.
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWER... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 14:44
Znowu strzeliłeś ślepakiem. Nie jestem i nie byłem w żadnej partii. Pod żadną partią też się nie podczepiałem. Nie korzystałem z protekcji żadnej partii. Nie korzystałem też z protekcji "SOLIDARNOŚCI" I nie byłem i nie jestem człowiekiem władzy. To nie ja, afiszowałem wiarę Burmistrza w Częstochowie. Prawo do ingerencji we wszystkie sprawy Burmistrza, dał mi sam Burmistrz, stając się osobą publiczną! Jeżeli tak cię to uraża, jakim prawem Ty oceniasz moje wypowiedzi? Ja nie ujadam. Podałem Ci fakty. To Ty raczej poszczekujesz, bo brak Ci argumentów.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:33
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozmawiałeś o tym z burmistrzem, czy tylko tu, w gazecie, za kurtyną ujadasz?
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozm... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 11:17
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tak, ja strajkowałem. Zakładałem Solidarność w różnych zresztą zakładach. To w tej chwili jest bez znaczenia. Znaczenie ma dobre zarządzanie miastem. Którego brak w Kraśniku. Pisz dalej, ale teraz sprawdź co piszesz. Bo ja historię Solidarności, stanu wojennego, dobrze znam.
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:13
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe postaci partii liberalnej :) Dobrze wykształceni, ulokowani gdzie trzeba, dorabiający na bokach i bywający wszędzie, gdzie trzeba.
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:58
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:57
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 14:12
"Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza" Tak, ja się czepiam, bo dziwna to jest wiara za pieniądze podatników. Mylisz pojęcia. Strajk generalny był odwołany przez Wałęsę i Gwiazdę o godz. 20,00. Dwukrotnie byłem założycielem NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Chociaż nigdy w późniejszym czasie nie korzystałem z tych faktów. Kasa pusta. Następne pożyczki. Całkowity brak wizji rozwoju Kraśnika. Brak czasu dla potencjalnego inwestora na strefie. Mało Ci? Można być ślepym na pewne fakty. Zresztą dyskusja jest bezcelowa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 18:50
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwienie wojny wewnętrznej i utrzymanie komuny przy władzy pod płaszczykiem "zmian demokratycznych". Ja nie byłem i nie jestem podatny na propagandę. Mam rozum z którego korzystam i dlatego nijak nie mogę się dopatrzeć, w czym niby ma się przejawiać ta "pogłębiająca się zapaść Kraśnika"?
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 09:07
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do stanu Kraśnika na dzień dzisiejszy? PO zasłużyło sobie na to co mają. Obecna władza w Kraśniku rządzi już 5 lat. I to powinno być oceną Władzy. Czubiński zrobił swoje, a Włodarczyk pogłębia zapaść Kraśnika. Ot i wszystko. I myślę że nie jestem malkontentem, a raczej stać mnie na pragmatyczną ocenę. Co do szczegółów, no trzeba innej formy dyskusji i raczej nie anonimowo.
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do sta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 0

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 17

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.