Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 marca 2013 r.
15:03
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Radni uchwalili stawki za wywóz śmieci. Bez zniżek dla emerytów

2 31 A A
Dyskusja była burzliwa. Radni mieli wątpliwości m.in. co do podziału śmieci na frakcję suchą i mokrą
Dyskusja była burzliwa. Radni mieli wątpliwości m.in. co do podziału śmieci na frakcję suchą i mokrą

6 zł za odpady segregowane, 9 zł za niesegregowane – taką miesięczną opłatę za wywóz śmieci za osobę uchwalili w czwartek radni z Kraśnika. Ze zniżkami pożegnali się emeryci i rodziny wielodzietne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dziękuję tym radnym, którzy przyczynili się do tego, że mieszkańcy Kraśnika będą płacić mniej za śmieci – zaznaczał zaraz po głosowaniu w sprawie stawek opłat za wywóz śmieci radny Tadeusz Członka (Lewica, Razem dla Kraśnika i Powiatu).

W czwartek Rada Miasta Kraśnik po raz kolejny pochyliła się nad pakietem uchwał śmieciowych. Nowe przepisy i stawki mają obowiązywać od lipca.

Już na początku obrad radny Tadeusz Członka podkreślał, że sesja w tej sprawie zwoływana jest po raz piąty. – Jesteśmy rekordzistami w skali kraju – zaznaczał Członka. – Jest ponad 3 tysiące gmin w Polsce i prawie wszyscy rozwiązali tę kwestię w sposób prosty, czytelny i oszczędny.

Dyskusja była burzliwa. Radni mieli wątpliwości m.in. co do podziału śmieci na frakcję suchą i mokrą jak zaproponował burmistrz.

– Skalkulowaliśmy to tak jak zrobiła to większość gmin – podkreślał Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Nie jest tak, że wyliczenia te ktoś wziął sobie z kosmosu. Przedstawiliśmy najprostsza segregację. Taką, którą większość mieszkańców już stosuje.

Po ok. 4 godzinach radnym udało się ustalić szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Radni większością głosów zdecydowali, że mieszkańcy miasta będą segregować śmieci dzieląc je na frakcję suchą i zmieszaną.

– Wykreślenie frakcji mokrej i wprowadzenia odpadów zmieszanych powoduje konieczność przekazania frakcji zmieszanej do RIPOK-u (regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych-red.) – podkreślał w imieniu klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Misiak, szef tego klubu.

Emocje wywołały też zaproponowane przez burmistrza stawki za wywóz śmieci – 8 zł od osoby za miesiąc (opady segregowane) i 12 zł za osobę za miesiąc (odpady niesegregowane).

– Nie widzę racjonalnych powodów do zwiększania stawki opłat za gospodarowanie odpadami (obecnie członkowie SM "Metalowiec” płacą ok. 5,30 zł-red.) – stwierdziła radna Dorota Posyniak.

Ostatecznie radni obniżyli te stawki odpowiednio – na 6 zł i 9 zł. Propozycję burmistrza w imiennym głosowaniu poparli radni PiS.

Przepadła również propozycja burmistrza dająca 25 proc. zniżki osobom powyżej 75 lat i rodzinom wielodzietnym. Za śmieci w Kraśniku wszyscy mieszkańcy będą płacić jednakowo.

Jak głosowali poszczególni radni?

* Projekt uchwały ws. opłat za wywóz śmieci - stawki miesięczne - 6 zł za osobę (odpady posegregowane) i 9 zł za osobę (odpady nieposegregowane)

Albiniak Jan Piotr (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Bartoś Tadeusz (KW Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik") - ZA
Bartysiak Zbigniew (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Bień Anna (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Tadeusz Członka (KWW Lewica, Razem dla Kraśnika i Powiatu)- ZA
Depta Mariusz (KW Platforma Obywatelska RP) - ZA
Iwan Piotr (KWW Lewica, Razem dla Kraśnika i Powiatu) - ZA
Jaszowska Anna (KW Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik") - PRZECIW
Latosiewicz Krzysztof Gerard (KW Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik") - ZA
Lis Agnieszka Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Madejek Jacek (KW Prawo i Sprawiedliwość, ale wykluczony z klubu radnych PIS) - ZA
Marcinkowski Zbigniew Wiceprzewodniczący RM (KW Platforma Obywatelska RP) - ZA
Misiak Jerzy Adam (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Posyniak Dorota Agnieszka Wiceprzewodnicząca RM (KW Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik") - ZA
Saj Tomasz (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW
Ślusarz Krzysztof (KW Platforma Obywatelska RP) - ZA
Świderski Paweł (KW Platforma Obywatelska RP) - ZA
Zając Jacek (KW Prawo i Sprawiedliwość) - PRZECIW



Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 19 marca 2013 o 11:32
[quote name='omg' timestamp='1363685043' post='746975']
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten przetarg i oferowane "konkurencujne" stawki to będzie fikcja. Przedsiębiorca wiedząc ile samorząd może wydać, nie da niższych cen, bo wie, że może wyciągnąć okresloną kasę. Poza tym u nas jaka jest konkurencja? Nie ma takowej. Jedna firma z góry narzuci swoje ceny i tyle.

Ciekawy jestem, jak niby w budynkach wielolokalowych zarządcy mają weryfikować kto segreguje śmieci, a kto nie? I komu ile naliczać opłat, bo przecież wszyscy będa mówić, że to nie miasto bierze kasę, ale spółdzielnia. Sprytne zachowanie włodarzy miasta, przerzucić opłaty na innych, bo dłużnikami się w takiej sytuacji zajmować nie będą. Także mieszkańcy zapłaca dodatkowo oprócz wyższych stawek za sam wywóz śmieci, koszty obsługi, koszty windykacji. Dodatkowo jak można przeczytać w regulaminie uchwalonych przez Radę Miasta trzeba będzie pewnie płącić za wywóz różnych innych odpadów, np. leki, urządzenia elektryczne itp. bo te dostarczyć na Graniczną muszą właściciele sami (czyt. zarządcy).
Wiele kwestii zostało pominiętych i idziemy w mieście na żywioł, za który jak pokazuje życie zapłacą mieszkańcy. Jaki problem by był, gdyby wprowadzono opatę od każdego mieszkańca bezpośrednio do kasy U.M.? Urzędnicy mieli by co robić, przy tak wprowadzonych zmianach, a tak niech się martwią inni. Radni i urzędnicy mają się świetnie.
[/quote]TUSK musi odejść !!!!!!
[quote name='omg' timestamp='1363685043' post='746975']
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do ... rozwiń
Avatar
omg / 19 marca 2013 o 10:24
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten przetarg i oferowane "konkurencujne" stawki to będzie fikcja. Przedsiębiorca wiedząc ile samorząd może wydać, nie da niższych cen, bo wie, że może wyciągnąć okresloną kasę. Poza tym u nas jaka jest konkurencja? Nie ma takowej. Jedna firma z góry narzuci swoje ceny i tyle.

Ciekawy jestem, jak niby w budynkach wielolokalowych zarządcy mają weryfikować kto segreguje śmieci, a kto nie? I komu ile naliczać opłat, bo przecież wszyscy będa mówić, że to nie miasto bierze kasę, ale spółdzielnia. Sprytne zachowanie włodarzy miasta, przerzucić opłaty na innych, bo dłużnikami się w takiej sytuacji zajmować nie będą. Także mieszkańcy zapłaca dodatkowo oprócz wyższych stawek za sam wywóz śmieci, koszty obsługi, koszty windykacji. Dodatkowo jak można przeczytać w regulaminie uchwalonych przez Radę Miasta trzeba będzie pewnie płącić za wywóz różnych innych odpadów, np. leki, urządzenia elektryczne itp. bo te dostarczyć na Graniczną muszą właściciele sami (czyt. zarządcy).
Wiele kwestii zostało pominiętych i idziemy w mieście na żywioł, za który jak pokazuje życie zapłacą mieszkańcy. Jaki problem by był, gdyby wprowadzono opatę od każdego mieszkańca bezpośrednio do kasy U.M.? Urzędnicy mieli by co robić, przy tak wprowadzonych zmianach, a tak niech się martwią inni. Radni i urzędnicy mają się świetnie.
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2013 o 12:23
czyzby znowu przetarg na wywoz nieczystosci przygotowywany byl po swoja firmę? tak jak o sprztanie miasta ? czy cmentarza? czy zalewu ,targowista itp. jakie to usługi kazdy widzi na miescie,nie odsnieżane nie posypywane itd taniej to nie znaczy lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 13 marca 2013 o 09:58
[quote name='Żydolub' timestamp='1363020906' post='743798']
A ja lubię żydowskie banki!!!! Są solidne i pewne. Żydolub
[/quote]JAK AMBER GOLD hi.hi.hi.
Avatar
Zdzicho / 13 marca 2013 o 09:35
Z obserwacji sesji wynika, że tylko propozycje uchwał przygotowane przez "Włodarzy" w tym wysokość stawek za wywóz nieczystości są najlepsze. Wszelkie zmiany, mające na celu rozwianie wątpliwości lub zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców są z gruntu złe nie do przyjęcia. Gratulję zatem troskliwego podejścia do mieszkańców. Oni z pewnością to zapamiętają i wyrażą swoje stanowisko
podczas wyborów samorządowych. A to już niedługo.
Avatar
Żydolub / 11 marca 2013 o 17:55
A ja lubię żydowskie banki!!!! Są solidne i pewne. Żydolub
Avatar
Gość / 11 marca 2013 o 11:41
KALKULACJE KOSZTOW WYWOZU śmieci winien przedstawic wykonawca wywozu a nie burmistrz,ktory robi wycene, napewno z taka wycena nie wygrałby przetargu, bo firmy zrobia duzo nizszą kalkulacje i o to chodzi .Dziwi fakt ze pan Albiniak tego nie zaczaił. Na dzień dzisiejszy ta wycena i usługa wynosi 5,30 zł w SM Metalowiec to jest fakt oczywisty bo tak płaci spóldzielnia na podstawie kalkulacji przez firmę wywożacą smieci.
Na siłę chcą podwyzszyc opłaty i dac znizkę emerytom a przeciez obecnie nie będzie podwyzki więc i ulg nie ma potrzeby wprowadzać. Dziekuje Radnym którzy głosowali za 6 zł. W nastepnych wyborach mieszkańcy wezma to pod uwagę.
KALKULACJE KOSZTOW WYWOZU śmieci winien przedstawic wykonawca wywozu a nie burmistrz,ktory robi wycene, napewno z taka wycena nie wygrałby przetargu, bo firmy zrobia duzo nizszą kalkulacje i o to chodzi .Dziwi fakt ze pan Albiniak tego nie zaczaił. Na dzień dzisiejszy ta wycena i usługa wynosi 5,30 zł w SM Metalowiec to jest fakt oczywisty bo tak płaci spóldzielnia na podstawie kalkulacji przez firmę wywożacą smieci.
Na siłę chcą podwyzszyc opłaty i dac znizkę emerytom a przeciez obecnie nie będzie podwyzki więc i ulg nie ma potrze... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 11 marca 2013 o 07:43
[quote name='Gość' timestamp='1362854594' post='743007']
względnie możesz zostać sortowaczką mokrych i suchych frakcji w cenie różnicy
[/quote]

A ty z satysfakcji będziesz mógł sie za darmo tarzać we frakcji mokrej .
Avatar
polak / 10 marca 2013 o 22:59
Zamiast pisać cokolwiek wklejajmy na wszystkich możliwych forach internetowych poniższy tekst: Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia W ŻYDOWSKICH BANKACH. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy -sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie -sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy? Jesteś Polakiem - nie dyskutuj o małej Madzi. Wklejaj to przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie - może każdy. Więc nie pytajcie - "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje. Media będą musiały podjąć temat. Warunek jeden - tym tekstem "zatrollujcie " internet
Zamiast pisać cokolwiek wklejajmy na wszystkich możliwych forach internetowych poniższy tekst: Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia W ŻYDOWSKICH BANKACH. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy -sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł... rozwiń
Avatar
Kamila / 10 marca 2013 o 18:02
To niedopuszczalne... dla każdego - [url="http://ogllo.pl?r=e"]ogłoszenia[/url] - coś interesującego .
Avatar
ania / 19 marca 2013 o 11:32
[quote name='omg' timestamp='1363685043' post='746975']
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten przetarg i oferowane "konkurencujne" stawki to będzie fikcja. Przedsiębiorca wiedząc ile samorząd może wydać, nie da niższych cen, bo wie, że może wyciągnąć okresloną kasę. Poza tym u nas jaka jest konkurencja? Nie ma takowej. Jedna firma z góry narzuci swoje ceny i tyle.

Ciekawy jestem, jak niby w budynkach wielolokalowych zarządcy mają weryfikować kto segreguje śmieci, a kto nie? I komu ile naliczać opłat, bo przecież wszyscy będa mówić, że to nie miasto bierze kasę, ale spółdzielnia. Sprytne zachowanie włodarzy miasta, przerzucić opłaty na innych, bo dłużnikami się w takiej sytuacji zajmować nie będą. Także mieszkańcy zapłaca dodatkowo oprócz wyższych stawek za sam wywóz śmieci, koszty obsługi, koszty windykacji. Dodatkowo jak można przeczytać w regulaminie uchwalonych przez Radę Miasta trzeba będzie pewnie płącić za wywóz różnych innych odpadów, np. leki, urządzenia elektryczne itp. bo te dostarczyć na Graniczną muszą właściciele sami (czyt. zarządcy).
Wiele kwestii zostało pominiętych i idziemy w mieście na żywioł, za który jak pokazuje życie zapłacą mieszkańcy. Jaki problem by był, gdyby wprowadzono opatę od każdego mieszkańca bezpośrednio do kasy U.M.? Urzędnicy mieli by co robić, przy tak wprowadzonych zmianach, a tak niech się martwią inni. Radni i urzędnicy mają się świetnie.
[/quote]TUSK musi odejść !!!!!!
[quote name='omg' timestamp='1363685043' post='746975']
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do ... rozwiń
Avatar
omg / 19 marca 2013 o 10:24
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten przetarg i oferowane "konkurencujne" stawki to będzie fikcja. Przedsiębiorca wiedząc ile samorząd może wydać, nie da niższych cen, bo wie, że może wyciągnąć okresloną kasę. Poza tym u nas jaka jest konkurencja? Nie ma takowej. Jedna firma z góry narzuci swoje ceny i tyle.

Ciekawy jestem, jak niby w budynkach wielolokalowych zarządcy mają weryfikować kto segreguje śmieci, a kto nie? I komu ile naliczać opłat, bo przecież wszyscy będa mówić, że to nie miasto bierze kasę, ale spółdzielnia. Sprytne zachowanie włodarzy miasta, przerzucić opłaty na innych, bo dłużnikami się w takiej sytuacji zajmować nie będą. Także mieszkańcy zapłaca dodatkowo oprócz wyższych stawek za sam wywóz śmieci, koszty obsługi, koszty windykacji. Dodatkowo jak można przeczytać w regulaminie uchwalonych przez Radę Miasta trzeba będzie pewnie płącić za wywóz różnych innych odpadów, np. leki, urządzenia elektryczne itp. bo te dostarczyć na Graniczną muszą właściciele sami (czyt. zarządcy).
Wiele kwestii zostało pominiętych i idziemy w mieście na żywioł, za który jak pokazuje życie zapłacą mieszkańcy. Jaki problem by był, gdyby wprowadzono opatę od każdego mieszkańca bezpośrednio do kasy U.M.? Urzędnicy mieli by co robić, przy tak wprowadzonych zmianach, a tak niech się martwią inni. Radni i urzędnicy mają się świetnie.
To wszystko to jest jakaś czarna komedia!
Miasto ogłosiło stawki nie wiedząc tak naprawdę ile to może kosztować. Za chwilę na podstawie jakichś fikcyjnych ewidencji zamieszkałych osób (bo przecież w budynkach wielolokalowych nie ma żadnych mozliwości ustalenia w 100% faktycznej liczby zamieszkałych osób - wielu będzie ukrywać prawdziwą liczbę w celu oszczędzenia na opłatach), burmistrz będzie wiedział jaką kasą będzie dysponował. Przystępujący do przetargu też będą wiedzieli i przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że ten... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2013 o 12:23
czyzby znowu przetarg na wywoz nieczystosci przygotowywany byl po swoja firmę? tak jak o sprztanie miasta ? czy cmentarza? czy zalewu ,targowista itp. jakie to usługi kazdy widzi na miescie,nie odsnieżane nie posypywane itd taniej to nie znaczy lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 13 marca 2013 o 09:58
[quote name='Żydolub' timestamp='1363020906' post='743798']
A ja lubię żydowskie banki!!!! Są solidne i pewne. Żydolub
[/quote]JAK AMBER GOLD hi.hi.hi.
Avatar
Zdzicho / 13 marca 2013 o 09:35
Z obserwacji sesji wynika, że tylko propozycje uchwał przygotowane przez "Włodarzy" w tym wysokość stawek za wywóz nieczystości są najlepsze. Wszelkie zmiany, mające na celu rozwianie wątpliwości lub zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców są z gruntu złe nie do przyjęcia. Gratulję zatem troskliwego podejścia do mieszkańców. Oni z pewnością to zapamiętają i wyrażą swoje stanowisko
podczas wyborów samorządowych. A to już niedługo.
Avatar
Żydolub / 11 marca 2013 o 17:55
A ja lubię żydowskie banki!!!! Są solidne i pewne. Żydolub
Avatar
Gość / 11 marca 2013 o 11:41
KALKULACJE KOSZTOW WYWOZU śmieci winien przedstawic wykonawca wywozu a nie burmistrz,ktory robi wycene, napewno z taka wycena nie wygrałby przetargu, bo firmy zrobia duzo nizszą kalkulacje i o to chodzi .Dziwi fakt ze pan Albiniak tego nie zaczaił. Na dzień dzisiejszy ta wycena i usługa wynosi 5,30 zł w SM Metalowiec to jest fakt oczywisty bo tak płaci spóldzielnia na podstawie kalkulacji przez firmę wywożacą smieci.
Na siłę chcą podwyzszyc opłaty i dac znizkę emerytom a przeciez obecnie nie będzie podwyzki więc i ulg nie ma potrzeby wprowadzać. Dziekuje Radnym którzy głosowali za 6 zł. W nastepnych wyborach mieszkańcy wezma to pod uwagę.
KALKULACJE KOSZTOW WYWOZU śmieci winien przedstawic wykonawca wywozu a nie burmistrz,ktory robi wycene, napewno z taka wycena nie wygrałby przetargu, bo firmy zrobia duzo nizszą kalkulacje i o to chodzi .Dziwi fakt ze pan Albiniak tego nie zaczaił. Na dzień dzisiejszy ta wycena i usługa wynosi 5,30 zł w SM Metalowiec to jest fakt oczywisty bo tak płaci spóldzielnia na podstawie kalkulacji przez firmę wywożacą smieci.
Na siłę chcą podwyzszyc opłaty i dac znizkę emerytom a przeciez obecnie nie będzie podwyzki więc i ulg nie ma potrze... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 11 marca 2013 o 07:43
[quote name='Gość' timestamp='1362854594' post='743007']
względnie możesz zostać sortowaczką mokrych i suchych frakcji w cenie różnicy
[/quote]

A ty z satysfakcji będziesz mógł sie za darmo tarzać we frakcji mokrej .
Avatar
polak / 10 marca 2013 o 22:59
Zamiast pisać cokolwiek wklejajmy na wszystkich możliwych forach internetowych poniższy tekst: Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia W ŻYDOWSKICH BANKACH. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy -sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie -sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy? Jesteś Polakiem - nie dyskutuj o małej Madzi. Wklejaj to przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie - może każdy. Więc nie pytajcie - "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje. Media będą musiały podjąć temat. Warunek jeden - tym tekstem "zatrollujcie " internet
Zamiast pisać cokolwiek wklejajmy na wszystkich możliwych forach internetowych poniższy tekst: Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia W ŻYDOWSKICH BANKACH. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy -sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł... rozwiń
Avatar
Kamila / 10 marca 2013 o 18:02
To niedopuszczalne... dla każdego - [url="http://ogllo.pl?r=e"]ogłoszenia[/url] - coś interesującego .
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?